Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Babaların Gücü: Babaların Neden Ebeveynliklerine Yatırım Yapmaları Gerekiyor

10 Ke9 Salata 2019 Her Gün Her Gün Yemek İstersiniz

 1. Babalar çocuklarının hayatlarında önemli etkileyicilerdir; artık sadece figüratif pastırmayı eve getirdikleri için değerli değiller. Müstakil babalığın günleri geçmişte kaldı. Babalar, çocuk yetiştirmenin tüm yönlerinde her zamankinden daha fazla yer almaktadırlar. Araştırmalar, baba olan erkeklerin çocuksuz akranlarından daha mutlu olduklarını buldu. Sadece babalar dahil olmaktan değil, çocuklar için de büyük faydalar sağlar! Son araştırmalar, babaların kızlarının sağlığı ve refahı üzerinde özellikle derin bir etkisi olduğu çeşitli alanlara işaret ediyor.

Stresle Başa Çıkma

 1. Araştırmalar, baba ile kız arasındaki ilişkinin algılanan kalitesinin, kızların stresi yönetme kabiliyetini etkileyebileceğini, çünkü sıcak bir ilişki olduğunda daha düşük bazal kortizol seviyelerinin ve daha yüksek kortizol seviyelerinin tespit edildiğini göstermiştir. ilişkide bir gerginlik olduğunda tespit edildi. Kortizol, genellikle "stres hormonu" olarak adlandırılır ve strese cevap olarak vücutta meydana gelen değişiklikleri düzenlemekten sorumludur. Bu nedenle, düşük kortizol seviyesine sahip kızların, gelişimsel olarak uygun stres maddelerine karşı daha az reaktivite göstermeleri ve stresli durumlarla başa çıkmak için artan başa çıkma mekanizmaları olma eğiliminde oldukları görülmüştür. Ayrıca babalar ve kızları arasındaki pozitif etkileşimlerin sosyal bilişi etkileyebileceğini, bu nedenle akranlarla sosyal sorunları tartışırken, ılık babaları olan kadınların, sorunun kontrol edilemeyen veya tahmin edilemeyen unsurlarına odaklanma eğiliminde olma eğiliminde olmadıklarını tespit ettiler.

Benlik Saygısı ve Beden İmgesi

 1. Babalar, genç bir kadının kendisini ve bedenini nasıl gördüğüne dair temeli kurabilir. Babalar mevcut ve sevgi dolu olduğunda, genç kızlar kendilerini olumlu bir ışık altında görmeyi öğrenirler. Koşulsuz sevgi ve kızlarına destek gösteren babalar, beden imajı olasılığını arttırır. Ancak bir babanın geri bildirimi, kızının görünüşüne ve yeteneklerine odaklandığında, daha yüksek bir negatif beden imajı oluşma eğilimindedir. Araştırmalar, babalarıyla güçlü bir duygusal bağlantı hisseden kızların, aynı zamanda anoreksi veya bulimya gibi depresyona girme veya yeme bozukluğu yaşama olasılığının düşük olduğunu da göstermiştir.

Akademik Performans ve Profesyonel Başarı

 1. Sadece birisinin babasıyla olan pozitif, sıcak ve bağlantılı bir ilişki duygusal olarak kız ve kadınlara yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda okuldaki ve mesleklerindeki başarıları üzerinde derin bir etkisi olabilir. Yakın zamanda yapılan bir ABD sayımında, babalarıyla sıcak bir ilişkisi olan kızların As kazanma olasılıkları yüzde 43, diğer çocuklara oranla not alma şansı yüzde 33 daha düşüktü. Kadınlar artık babalarınınkine benzer meslekler arıyorlar. Maryland Üniversitesi'nden 2009 yılında yapılan bir çalışma, şu anda 30 yaşlarında olan kadınların yüzde 20'sinin, 1900'lerin başındaki yüzde 6'sına kıyasla, babalarının profesyonel ayak izlerini takip ettiğini buldu. Bu değişimin ardında yatan düşünce, şu anda sadece işgücünde daha fazla kadın olması değil, babalarının da kızlarının geleceklerine ve kızlarıyla olan ilişkilerine daha fazla danışmanlık ve yatırım yapmalarıdır.

Yetişkinlerle Yetişkinlerde Sağlıklı İlişkiler

 1. Yayınlanan en önemli bulgulardan biri, babalarıyla sağlıklı ilişkilerden hoşlanan kızların, yetişkinlik döneminde erkeklerle daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun süren ilişkilere sahip olma eğilimindedir. Ayrıca, erkeklerle daha sağlıklı ve samimi ilişkiler kurmalarını sağlayan daha güçlü iletişim becerilerine sahip olma eğilimindeydiler. 2010 yılında yapılan bir araştırmada, bir kızın biçimlendirici yıllarında babasıyla etkileşiminin, erkeklerle daha sonra hem onun hem de erkeklerle olan cinsel ilişkisinin güçlü bir yordayıcısı olabileceği bulundu. Çalışma, babalarına duygusal olarak yakın hissetmeyen kızların, ergenlikte daha sık cinsel aktiviteye girme eğiliminde olduklarını ortaya koydu. Bunun nedeni, yakınlık ve şefkat eksikliğinin yarattığı duygusal boşluğu doldurmaya çalışıyor olmaları olabilir. Babalar duygusal bir seviyeye bağlandıklarında ve kızlarıyla ilişki kurmaya yatırım yaptıklarında fiziksel, zihinsel ve sosyal refahtaki artış derindir. Babalar, duygusal ve sosyal açıdan sağlıklı çocukları inşa etmede çok önemli bir role sahiptir. Öyleyse, babanın ailenizin ebeveynlik planına dahil olmasına dikkat edin. Oynamak için önemli bir rolü var!

 2. Bu yazı ilk olarak 17 Haziran 2016 tarihli Komite Çocuklar İçin blogunda yayınlandı

 3. LICSW, Melissa Benaroya, Seattle bölgesinde bir ebeveyn koçu, konuşmacı ve yazardır (MelissaBenaroya.com). Childproof Parenting online kursunu kurdu ve GROW Parenting ve Mommy Matters'ın ortak kurucusudur. Melissa, ebeveynlere sağlıklı çocukları büyütmek ve ebeveynlik konusunda daha fazla sevinç bulmak için ihtiyaç duydukları araçları ve desteği sağlar. Melissa, ebeveyn koçluğu ve sınıfları sunar ve sık sık bölge okullarında ve işletmelerde konuşur. Ebeveyn eğitimindeki en son haberler için ortak ebeveynlik sorunları ve Facebook hakkında daha fazla ipucu için Melissa'nın bloguna göz atın!

 4. Allgood SM, Beckert TE, Peterson C. Genç Yetişkin Kızların Algılanan Psikolojik İyi Oluşlarına Babanın Katılmasının Rolü: Retrospektif Bir Çalışma. Kuzey Amerika Psikoloji Dergisi. 2012.

 5. Byrd-Craven J, Auer BJ, Granger DA, Massey AR. Baba-Kız Dansı: Baba-Kız İlişki Kalitesi ve Kızlarının Stres Tepkisi Arasındaki İlişki. Aile Psikolojisi Dergisi. 2012.

 6. Lawson, J. (2012, 12 Haziran). 5 Yolda Babalar Kızlarını Etkiliyor. : [! 509 => 1140 = 5!

 7. Scheffler TS, Naus PJ. Babanın Olumsuz Olması ile Bir Kadının Benlik Saygısı, Yakınlık Korkusu, Kadınlıkla Konfor ve Cinsellik ile Konfor Arasındaki İlişki. Kanada İnsan Cinselliği Dergisi. 1999

 8. Scutti, S. (2013, 12 Haziran). Baba-Kız İlişkisi Neden Bu Kadar Önemli? Http://www.medicaldaily.com/why-father-daughter-relationship-so-important-246744Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407