Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ayran İçki İçerek Kilo Verebilir misiniz?

Buttermillk Kullanımı

 1. Bir bardak ayran sihirli bir kilo verme iksiri olarak işlev görmez, ancak bu tart içecek birkaç kilo atma çabanızda rol oynayabilir. Süt suyunu yudumlamanın otomatik olarak banyo suyunda gülümsemenize neden olacağını beklemeyin. Ancak, bu içeceğin atıştırmalara sağlıklı bir alternatif olarak ya da daha yüksek kalorili süt ürünleri yerine tüketerek tüketilmesi temettü ödeyebilir. [! 3605 => 1130 = 2!

 1. Vücudunuzun kilo verme kabiliyeti, aldığınız kalori ve harcadığınız miktar arasındaki ilişkinin bir sonucudur. Günlük aktiviteler sırasında yaktığınız ve egzersiz yaptığınız kalorileri yediğinizde ve içtiğinizde tükettiğiniz kaloriyi aştığında kilo vereceksiniz. Ayran içmek kalori alımınızı arttırdığından, kilo verme hedefinizi doğrudan etkilemeyecektir.

Atıştırmalık olarak ayran

 1. İçeceği daha fazla kalori içeren atıştırmaların yerine koymak için ayran yardımı ile kilo vermek mümkündür. Bir bardak az yağlı ayran, 98 kaloriye sahiptir. Ancak, 1 ons servis düz patates cipsi, 149 kaloriye sahiptir. Patates cipsi yerine bir bardak ayran için tercih ederek, 51 daha az kalori harcıyorsunuz. Ayran için 12 onsluk bir kutu kola değiştirmek, 54 kalori tasarruf etmenizi sağlar. Düzenli olarak bu tür bir karar vermeniz durumunda, ayran kilo kaybı hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, cips ve sodadaki boş kalorilerin aksine, ayran, protein, kalsiyum, potasyum ve vitaminler sağlayan besleyici yoğunluklu bir atıştırmalıktır.

Süt Ürünlerine Alternatif

 1. Ayranın ekşi tadı ile uyum sağlamak biraz zaman alabilir, ancak diyetinizdeki diğer süt seçimlerinin ayran ile değiştirilmesi kalorik alımınızı kontrol etmenize yardımcı olabilir. Bir bardak az yağlı ayran kalorisi daha düşüktür ve 122 kaloride bir bardak% 2 sütten veya 190 kaloride bir bardak azaltılmış çikolatalı sütten daha azdır. Ayran da birçok yoğurt çeşidine düşük kalorili bir alternatiftir. 6 onsluk az yağlı meyveli yoğurt içeren bir ürün, örneğin 168 kaloriye sahiptir.

Ayran ile Egzersiz Birleştirin

 1. Yüksek kalorili atıştırmalıklar ve süt yiyeceklerini ayran için değiştirmek genel kalori alımınızı düşürebilir, ancak daha fazla egzersiz yaparak kilo verme olasılığınızı artırabilirsiniz. Egzersiz, başarılı bir kilo verme rejiminin hayati bir bileşenidir. Vücudunuzun kilo vermeye neden olacak kadar kalori yakmasına yardımcı olmak için her hafta 300 dakikalık orta tempolu kardiyovasküler egzersizi hedefleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407