Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ayçiçek yağında ne kadar yağ var?

 1. 1 yemek kaşığı (10 gram) ayçiçek yağında 10 gram yağ var ve bunun 1.1 gram doymuş yağ. Kalbinizin ve kan damarlarınızın bol miktarda doymamış yağ içeren ürünleri tercih etmesi sağlıklıdır. Doymamış yağ, örneğin sıvı yağda, az yağlı margarinde, sıvı pişirme ve kızartma ürünlerinde, avokadoda, kuruyemişlerde ve (yağlı) balıklarda bulunabilir.

Yağa ihtiyacınız var mı?

 1. Sen ihtiyaç şişman. Yağ, vücudunuz için önemli bir yakıttır. Yağ ayrıca A, D ve E vitaminlerini almanızı sağlar. Doymuş yağı doymamış yağ ile değiştirirseniz, kardiyovasküler hastalık riskini de azaltırsınız. Diyetinizdeki yağlarla ilgili 2 ipucumuza göz atın.

Ayçiçek yağı diyetinize nasıl uyuyor?

 1. Artık ayçiçeği yağında olduğu ne kadar yağ ve doymuş yağ biliyorum. Her gün ne kadar yağ aldığınızı bilmek ister misiniz? My Eetmeter'da ne yediğinizi ve ne içtiğinizi daha uzun süre takip edebilirsiniz. Bu çevrimiçi günlük daha sonra toplamda ne kadar enerji ve besin tükettiğinizi hesaplar.

Farklı miktar veya farklı ürün?

 1. Farklı bir miktar veya birim “ayçiçek yağı” seçmek ister misiniz? Bunu kalori denetleyicide ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tamamen farklı bir ürün için ne kadar yağ içerdiğini de görebilirsiniz.

Uygulama 'Sağlıklı seçiyor muyum?'

 1. Kalori ölçeri ile bir ürün için ortalama bir besin değeri elde edersiniz. Ancak marka bazında farklılıklar olabilir. Örneğin, bir makarna sosu diğer makarna sosu değildir. 'Kies I Healthy?' Uygulaması ile favori markanızın besin değerini de kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama ile ürünleri tarayabilir, arayabilir ve kolayca karşılaştırabilirsiniz. Play Store'da görüntüleyin App Store'da GörüntüleDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407