Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Avokado ve Diyabet: Yararları, Riskleri ve Daha Fazlası

 1. Avokado popülaritesi artıyor. Kremsi yeşil meyveler, vitamin, besin ve kalp sağlığına uygun yağlarla doludur. Yağları yüksek olsa da, tip 2 diyabet hastalarına fayda sağlayan iyi bir yağ türüdür.

 2. Tip 2 diyabetiniz varsa diyetinize avokado eklemek kilo vermenize, kolesterolü düşürmenize ve insülin duyarlılığını artırmanıza yardımcı olabilir. Avokadoların diyabetli insanlar için yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tip 2 diyabet hastaları için

 1. Avokado karbonhidrat bakımından düşüktür, bu da kan şekeri seviyeleri üzerinde çok az etkisi olduğu anlamına gelir. Nutrition Journal'da yayınlanan son bir çalışmada, standart, sağlıklı, kilolu insanların öğle yemeğine yarım avokado eklemenin etkileri değerlendirildi. Avokadoların kan şekeri seviyelerini önemli ölçüde etkilemediğini keşfettiler.

 2. Avokado'ları diyabetli insanlar için iyi bir seçim yapan şeyin bir kısmı, karbonhidratları düşük olmasına rağmen lif bakımından yüksek olmalarıdır. Diğer birçok yüksek lifli gıdalar hala kan şekeri seviyesini artırabilir.

 3. İnsanların yediği standart miktar olan küçük bir avokado'nun yarısı yaklaşık 5.9 gram karbonhidrat ve 4.6 gram lif içeriyor.

 4. Ulusal Akademilere göre, yetişkinler için önerilen minimum günlük lif alımı:

 5. Amerikan Aile Hekimliği Kurulu Dergisi’nde yayınlanan bir 2012 incelemesinde, tip 2 diyabetli insanlar için fiber takviyeleri (yaklaşık 40 gram fiber) içeren 15 çalışmanın sonuçları incelendi. Tip 2 diyabet için lif takviyelerinin açlık kan şekeri seviyelerini ve A1c seviyelerini azaltabileceğini buldular.

 6. Bu sonuçları elde etmek için destek almanıza gerek yok. Bunun yerine, yüksek lifli bir diyet yemeyi deneyin. Avokado, yeşil yapraklı meyveler, meyveler, chia tohumları ve fındık gibi düşük karbonhidratlı meyveler, sebzeler ve bitkiler yiyerek lif alımınızı kolayca artırabilirsiniz. Diyetinize daha fazla elyaf ekleyebilmeniz için 16 yol.

 7. Kilo vermek - az da olsa - insülin duyarlılığınızı artırabilir ve ciddi komplikasyonları geliştirme olasılığınızı azaltabilir.

 8. Avokado’da bulunan sağlıklı yağlar, daha uzun süre tam hissetmenize yardımcı olabilir. Bir çalışmada, öğle yemeğine yarım avokado ekledikten sonra, katılımcılar yemek memnuniyetinde yüzde 26 ve daha fazla yemek yeme arzusunda yüzde 40'lık bir düşüş yaşadılar.

 9. Yemeklerden sonra daha uzun süre kendinizi tam hissettiğinizde, fazladan kalori tüketmeniz ve aperatif tüketmeniz daha az olasıdır. Tekli doymamış yağ denilen avokadodaki sağlıklı yağ, vücudunuzun insülini daha etkili kullanmasına yardımcı olabilir.

 10. Bir 2007 çalışması, insülin duyarlılığı azalmış kişilerde farklı kilo kaybı planlarını değerlendirdi. Araştırmacılar, tekli doymamış yağlardan yüksek bir kilo kaybı diyetinin, benzer bir yüksek karbonhidrat diyetinde görülmeyen bir şekilde insülin duyarlılığını arttırdığını buldular. Kilo verme diyeti, sınırlı kalorili bir diyettir.

 11. Genellikle ağır yağlar ve sağlıksız yağlar olarak sınıflandırılmış birkaç farklı türde yağ vardır. Aşırı miktarda doymuş yağ ve herhangi bir miktarda trans yağ tüketmek, kötü (LDL) kan kolesterol seviyenizi yükseltir. Trans yağlar aynı zamanda HDL seviyenizi düşürür. Yüksek LDL ve düşük HDL kolesterol düzeyleri, hem diyabeti olan hem de olmayanlarda yüksek kalp hastalığı riski ile ilişkilidir.

 12. İyi yağlar, tekli doymamış yağ ve çoklu doymamış yağ, iyi (HDL) kolesterol seviyenizi yükseltir. Kanınızdaki iyi kolesterol, kalp krizi ve felç riskini azaltan kötü kolesterolü temizlemeye yardımcı olur.

 13. İyi sağlıklı yağ kaynakları şunlardır:

Avokado riskleri

 1. Bir bütün Hass avokado, yaklaşık 250-300 kaloriye sahiptir. Avokadolarda iyi bir yağ çeşidi olsa da, bu kaloriler kalori gereksinimlerinizi aşarsa yine de kilo almanıza neden olabilir. Kilo vermeye çalışıyorsanız, porsiyon kontrolü uygulamanız gerekir. Mevcut diyetinize avokado eklemek yerine, onu peynir ve tereyağı gibi doymuş yağ oranı yüksek olan yiyeceklerin yerine koyun.

 2. Örneğin, bir avokadoyu ezebilir ve tereyağını kullanmak yerine tost üzerine dağıtabilirsiniz.

Bir avokado nasıl yenilir

 1. FDA'nın orta bir avokado için önerilen porsiyon büyüklüğü, yaklaşık 50 kalorili meyvenin beşte biri. Ancak, Ulusal Beslenme ve Sağlık Muayene Araştırması Anketi'nden (2001-2008) elde edilen verilerin bir analizi, insanların meyvelerin yarısını tek bir oturuşta yediklerini buldu. Bu avokado tüketicileri arasında araştırmacılar şunu buldu:

 2. Avokado'ların olgunlaşması birkaç gün alıyor. Markette bulduğunuz avokadoların çoğu henüz olgunlaşmayacak. Genellikle insanlar, yemeyi planlamasından birkaç gün önce bir avokado alırlar.

 3. Olgunlaşmamış bir avokado katı yeşil bir renge sahip olacak, salatalıktan birkaç ton daha koyu olacaktır. Bir avokado olgunlaştığında, daha derin, neredeyse siyah, yeşilin gölgesine döner.

 4. Herhangi bir çürük veya lekeli lekeleri kontrol etmek için satın almadan önce avucado'yu elinizde çevirin. Avokado gerçekten cimri hissediyorsa, olgunlaşmış olabilir. Olgunlaşmamış bir avokado, bir elma gibi sert hissediyor. Yumuşayana kadar birkaç gün mutfak tezgahında bırakın. Olgunluğu test etmek için bir domates gibi sıkmanız gerekir.

 5. Bıçak kullanmak:

 6. Avokado çok yönlü bir meyvedir. Deneyebileceğiniz bir kaç şey:

 7. Avokado hafif bir ceviz aromalı, kremsi ve zengindir. İşte yağları avokadolarla değiştirmenin yolları için bazı fikirler:

Paket servis

 1. Avokado kremsi ve lezzetli. Vitamin, besin ve lif doludur. Düşük karbonhidrat, yüksek lif oranı kan şekeri stabilitesi için mükemmeldir. Avokado içindeki iyi yağlar kalp krizi ve felç gibi diyabet komplikasyonlarını önlemenize yardımcı olabilir ve insülininizi daha etkin kullanmanıza yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407