Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Avokado Tohumlarının İnanılmaz Faydaları

Avokado Tohumlarının İnanılmaz Faydaları

 1. Avokado veya Persea Americana, Güney-Orta Meksika’dan bir ağaç. Timsah armut olarak da adlandırılan bir avokado, ağacın meyvesini ifade eder ve tek bir tohum içerir. Dünyada oldukça popüler bir meyve türü olan avokado, Orta ve Güney Amerika dahil olmak üzere birçok ülkede en büyük ihracat ürünlerinden biridir.

Avokado Tohumları

 1. Avokado, deri ile birlikte, avokado toplam ağırlığının yaklaşık% 33'ünü içeren bir tohum içerir. Avokadoyu yerken kişi meyveyi yarıya keser ve tüketmek için avokado küspesini kullanmak için tohumu ve cildi temizler. Avokado tohumu bu nedenle atık ürün olarak kabul edilir.

Bir Avokado Tohumunun İçeriği Nedir?

 1. Birçok çalışma bir avokado tohumunun kompozisyonunu belirlemiştir. Bir çalışma, alkaloitlerin, saponinlerin, tanenlerin, flavonoidlerin ve siyanojenik glikozitlerin varlığını ortaya koydu. Ayrıca nem, ham yağ, ham protein, karbonhidrat, kül ve ham lif bulundu. Ayrıca tohumun kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko gibi zengin bir mineral element kaynağı olduğu görülmüştür. Besin önleyici bileşenler de bulundu: oksalat, fitat, saponinler, tanenler, flavonoidler ve siyanojenik glikozid içeriği.

Avokado tohumunu yiyebilir misin?

 1. Özel tadı, kullanım kolaylığı ve sağlık yararları nedeniyle, avokado birçok evde yaygın olarak kullanılan bir meyvedir. Peki ya avokado tohumu? Daha önce de belirtildiği gibi, bir avokado tohumunun yenilebilir olup olmadığına dair net bir açıklama yapmak için yeterli bilimsel kanıt yoktur. Daha eski çalışmalar, avokado tohumlarının toksik olduğunu ve hatta kanaryalar ve fareler gibi bazı hayvanlarda ölüme neden olduğunu gösterdi. Daha yeni çalışmalar da toksik bir etki buldu, ancak hangi seviyeden ve hangi avokado tohumu özü için insanlar için toksik olduğu hala bilinmemektedir. Ayrıca, bazı yarı-bilimsel bilgiler, avokado tohumlarının insanlar için yenilebilir olmadığını ve hayvanlar için toksik olmadığını göstermektedir. California Avokado Komisyonu da aynı tavsiyeyi paylaşıyor: avokado tohumlarını yemek, bilimsel kanıtların yetersizliği nedeniyle önerilmemektedir. Bununla birlikte, bir avokado tohumu içeren maddelerin listesi ve olası sağlık yararları, aksi takdirde önerilmektedir. Bu nedenle, avokado tohumunun yenilebilir olmadığı söylenmez, ancak avokado tohumlarının (özellikle insanlarda) güvenliği ve kullanımına ilişkin bilimsel araştırmalar ön aşamalarda kalmaya devam eder.

Avokado Tohumlarının Sağlık Faydaları

 1. Avokado'nun birçok sağlık yararına sahip bir meyve olduğu bilinmektedir. Avokado küspesinin tüketimi çok çeşitli sağlıklı diyetlere sığar. USDA'ya göre avokado, diyet lifi, potasyum, magnezyum, A, B6, C, E ve K1 vitaminleri, folat, niasin ve daha birçok vitamin ve mineralden oluşur. Avokado% 72 su ve% 6,8 diyet lifi içerdiğinden, kalori yoğunluğu düşüktür. Çoğu meyvenin aksine, avokado çok az şeker içerir.

 2. Avokado tohumlarının sağlık yararları (ve yenilebilirliği) hakkında hala yeterli bilimsel kanıt yoktur. Bununla birlikte, avokado tohumlarının sağlığa yararlı etkilerini gösteren büyüyen bir veri kümesi vardır. Çoğunlukla hayvanlarda yapılmasına rağmen, birçok çalışma avokado tohumu özlerinin biyolojik etkilerini araştırdı ve umut verici sonuçlar verdi. Avokado çekirdeği ekstraktlarının aşağıdaki etkilere sahip olduğu kabul edildi: antikanser, antiinflamatuar, antidiyabetik, antihipertansif, hipokolesterolemik, antioksidan, dermatolojik kullanımlar, antimikrobiyal ve böcek öldürücü.

Avokado Tohumları Nasıl Kullanılır?

 1. Avokado tohumları yiyip içmemeniz kesin olmadığı için çukuru başka amaçlar için kullanabilirsiniz. Popüler bir kullanımı, kendi avokado ağacınızı yetiştirmek için tohum ekmektir. Avokado küspesi salatalar, içecekler ve tipik Meksika dip guakamolü de dahil olmak üzere çeşitli yemeklerde kullanım için mükemmeldir. Ayrıca vejetaryen veya vegan diyetinde mükemmel bir uyum sergiliyor.

 2. Vanya Sharma, Organik Gerçekler için tıbbi uzman işbirliğini yürütüyor. Kalbinde bir yazar, halen Hint Edebiyatı derecesini IGNOU, Delhi, Hindistan'dan İngiliz Edebiyatı bölümünde sürdürürken web sitesine katıldı. Ayrıca, web sitesinin aylık bülteninden ve web sitesi içeriğinden sorumludur ve düzenli olarak Facebook, Instagram ve YouTube'a katkıda bulunmaktadır. Halen Stanford Üniversitesi 'Gıda ve Sağlığa Giriş' tarafından sunulan bir e-kursu devam ettirmekle, sağlıklarını ve yaşam tarzlarını öncelikli yapmak isteyen herkese tarafsız ve faydalı bilgiler getirmeyi hedefliyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407