Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Avokado, şişman sağlıklı!

 1. Karidesle doldurulmuş guacamole, füme tavukla paketlenmiş. Avokado, birçok malzemeyle birlikte lezzetlidir. Kremsi, şişman ama inanılmaz derecede sağlıklı.

 1. - Ayrıca avokado armut denilen - avokado ağacının yetişen yeşil meyvedir. Meyve ağaçta değil, ancak toplandıktan sonra olgunlaşır. Yani resmi olarak bir sebze değil, meyve. Yarım avokado yaklaşık 100 gram ağırlığındadır: günlük meyve porsiyonunuzun (veya sebzelerin) yarısı.

Şişman

 1. Olgun bir avokado, tereyağı kadar yumuşaktır. Yüzde 30'a varan yağ içeriği ile hamur bu nedenle çok yağlıdır. Deri serttir ve koyu yeşilden siyaha değişir. Avokadoda büyük bir çukur bulacaksınız; bunları yiyebilirsin. Etin hafif cevizli bir tadı vardır. Pek çok insan avokadonun bir şişmanlatıcı olduğunu düşünüyor: Sonuçta yağlı bir meyvedir. Avokadonun oldukça az kalori içerdiği doğrudur: yarım başına yaklaşık 170-180 (100 gram), ancak avokadodaki yağlar özellikle sağlıklıdır. Kolesterol için faydalı olan tekli doymamış bir yağ olan oleik asittir. Ek olarak, avokado sayesinde meyve başına yaklaşık 10 gram lif elde edersiniz.

Vitamin Bombası

 1. Sağlıklı yağlara ve liflere ek olarak, avokado ayrıca vitamin ve minerallerle doludur. İyi bir potasyum ve magnezyum kaynağıdır ve A, B1, B2, B6, C, E vitaminleri ve folik asit (B11). Özellikle mineral içeriği çok yüksektir: diğer meyvelerin çoğunun neredeyse üç katı. Hızlı karbonhidratlar, proteinler ve mineraller sayesinde avokado, egzersiz sonrası hızlı bir iyileşme sağlar. Meyveyi cilt bakım ürünlerinde de sıklıkla bulabilirsiniz: cilde çok faydalıdır. Biraz yoğurt, bal ve avokado ile kendiniz kolayca yüz maskesi yapabilirsiniz.

Satın al

 1. Avokado tüm yıl boyunca satın alınabilir. Yıl boyunca farklı bölgelerden ithal edilmektedir: Mayıs'tan Aralık'a kadar Afrika ve Güney Amerika'dan ve Eylül'den Mayıs'a kadar İsrail'den. Olgun bir avokado, parmağınızla hafifçe bastırdığınızda gövdenin tabanı etrafında yumuşak bir his verir. Kağıt hamuru daha sonra sarı / yeşil kremsidir. Bir avokadoyu serin bir yerde bir ila altı gün saklayabilirsiniz. Meyvelerin olgunlaşmasını bozacağı için buzdolabında saklamayın. Avokadonun daha hızlı olgunlaşmasını ister misiniz? Sonra meyveyi olgun elma veya armutla birlikte plastik bir torbaya koyun. Bir avokado yemek istiyorsanız, en iyisi uzunlamasına ikiye kesmek olacaktır. Keskin bir bıçakla çukurun etrafında çalışabilir ve iki yarıyı birbirinden ayırabilirsiniz. Daha sonra fitil sağ out pop. Bir avokadoyu soyduğunuz anda posa hızla kahverengiye döner. Taşı ete yakın tutarak veya biraz limon suyu ekleyerek buna karşı koyabilirsiniz.

 2. Avokado tüm yıl boyunca satın alınabilir. Yıl boyunca farklı bölgelerden ithal edilmektedir: Mayıs'tan Aralık'a kadar Afrika ve Güney Amerika'dan ve Eylül'den Mayıs'a kadar İsrail'den. Olgun bir avokado, parmağınızla hafifçe bastırdığınızda gövdenin tabanı etrafında yumuşak bir his verir. Kağıt hamuru daha sonra sarı / yeşil kremsidir. Bir avokadoyu serin bir yerde bir ila altı gün saklayabilirsiniz. Meyvelerin olgunlaşmasını bozacağı için buzdolabında saklamayın. Avokadonun daha hızlı olgunlaşmasını ister misiniz? Sonra meyveyi olgun bir elma veya armutla birlikte plastik bir torbaya koyun. Bir avokado yemek istiyorsanız, en iyisi uzunlamasına ikiye kesmek olacaktır. Keskin bir bıçakla çukurun etrafında çalışabilir ve iki yarıyı birbirinden ayırabilirsiniz. Daha sonra fitili dışarı fırlatabilirsiniz. Bir avokadoyu soyduğunuz anda posa hızla kahverengiye döner. Taşı ete yakın tutarak veya biraz limon suyu ekleyerek buna karşı koyabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407