Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Avlanan Yumurtaların Faydaları Nelerdir?

Güvende ol

 1. Yumurtalar, hak edilmemiş bir olumsuz üne sahiptir. Uzun zamandır kolesterol seviyelerinden dolayı artan kan kolesterol seviyelerine ve kalp problemlerine katkıda bulunmuş olarak etiketlendiler. Bununla birlikte, yumurta sevenler ve sağlıklı beslenmeye çalışanlar için iyi bir haber var: Beslenme'de Advances tarafından yayınlanan diyet kolesterol alımına ilişkin bir araştırma özeti, kolesterol tüketimi ile kardiyovasküler hastalıktaki artış arasında kesin bir bağlantı olmadığını gösterdi. Dergi, uzun vadeli yumurta tüketiminin kardiyovasküler sağlık üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını belirtti. Yumurta hazırlamanın en kolay ve en sağlıklı yollarından biri onları haşlamaktır.

Kolin ve Antioksidanlar

 1. Bütün yumurta - haşlama ile hazırlananlar dahil - besin kolininde yüksektir. Beslenme Dergisi'ndeki gelişmeler, araştırmaların düşük diyet kolin tüketimini daha yüksek meme kanseri riski, daha yüksek inflamasyon konsantrasyonları ve nöral tüp defekti olan bir bebek sahibi olma şansıyla arttırdığını göstermiştir. Yumurtalar ayrıca kemik ve diş gelişimi ve kırmızı kan hücresi oluşumu için önemli kalsiyum ve demir kaynaklarıdır. Ek olarak, vücuda maküler dejenerasyonu önlemeye yardımcı olabilecek lutein ve zeaksantin - antioksidanlar sağlarlar.

Protein ve Kaloriler

 1. Günde iki haşlanmış yumurta tüketimi, kilo verme planının etkili bir parçası olabilir. Bir yumurta sadece 72 kalori içerir. Louisiana Eyalet Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, haftada en az beş kez kahvaltı için iki yumurta yiyen obez kadınlar, kahvaltı için simit yiyenlere oranla yüzde 65 daha fazla kilo kaybetti. Yumurtalar kolayca sindirilebilen bir protein içerir, bu da sizi daha çabuk hissetmenizi sağlar ve bir karbonhidrat yemekten daha uzun süre tam hissetmeye devam eder.

Yüksek Sıcaklık Hazırlama Riskleri

 1. Bütün yumurtalar, sağlıklı ve dengeli bir diyete önemli bir katkı olabilir, ancak hazırlama yöntemiyle faydaları azaltılabilir. New York'taki Mount Sinai Tıp Okulu'ndaki araştırmalar, yüksek sıcaklıklarda yiyeceklerin kızartılması veya ızgara yapılması, aslında artrit veya diğer enflamatuar tip hastalıklarla mücadele eden bireyler için özel bir endişe olan vücut iltihabını artırabilen bileşikler üretebileceğini göstermektedir. Haşlanmış yumurtalar, bu enflamatuar neden olan bileşikleri üretmeyen kaynar su ile hazırlanır.

 1. Doymuş yağı ve kalorileri azaltmaya çalışan kişiler için haşlanmış yumurtalar, kızartılmış veya çırpılmış yumurtalarla karşılaştırılır. Çırpılmış veya kızarmış yumurta - ve omlet - tereyağı veya yağ gerektirir ve omletler genellikle süt ve / veya peynir içerir. Çok fazla doymuş yağ tüketmek, kalp hastalığı için en önemli risk faktörlerinden biridir. Zeytinyağı veya mısır yağı gibi doymamış yağlar kullanıyorsanız, daha sağlıklı bir seçenek seçiyorsunuz, ancak yine de nihai ürüne kalori ekliyorsunuz. Yumurtayı haşlamak ilave yağ ve kaloriyi önler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407