Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Arap Kahvesi, Kakule Hayranları İçin Mükemmel Bir İçecek Nasıl Yapılır

Kolay tamir yok

 1. Müslüman seyahat yasağına cevaben, bu zamanlarda dolaşmamızın bir yolu kendimizi eğitmek - etkilenen ulusların kültürleri ve çevresindeki alanlar hakkında neler yapabileceğimizi öğrenmek. . Sonuçta, yemek toplumun ve kültürün en temel haliyle damıtılmasıdır. Umarız bizimle birlikte yemek pişirirsiniz.

 2. Günlük kahve rutininizden bıktıysanız, bir öneride bulunalım: Arapça kahveyi deneyin. Güçlü, tatlandırıcı içermez ve ağır bir kakule dozu sayesinde güzel kokulu.

 3. İşte Arapça kahve hakkında bilmeniz gereken ilk şey: bunun nasıl yapılacağına ilişkin birçok değişiklik var, Lübnan, Irak gibi Yemen ve Suudi Arabistan. Ancak bu bölgede kahve kültürü derinlere iniyor, bu yüzden bazı sabitler var. Ve burada konuşacağımız şey bu.

İlk olarak, Arap kahvesi bir filtreden demlenmiyor - kaynatılıyor.

 1. Eden Garden Garden Delights adlı yemek kitabının yazarı Nawal Nasrallah, Arapça kahvenin geleneksel olarak bir dallah adı verilen özel bir cezvede yapıldığını - yukarıda da gösterildiği gibi - açıklayabilir - ocakta düzenli bir tencerede yapılır. (Dallah'ın şekli, geniş tabanı ve dar üst kısmı ile kahve köpüğüne yardımcı olur.)

 2. Kahveyi yapmak için, hafif kavrulmuş çekirdekler bir toz haline getirilir ve doğrudan kaynar suya eklenir - genellikle kakule ile, kakule çekirdeği içine öğütülmemişse - ve kabaca 10-15 dakika kaldı. Kaynattıktan sonra, toprağın kabın dibine düşmesine izin vermek için kahvenin bir veya iki dakika çökelmesine izin verilir.

 3. Kahve finjaan adı verilen kulpları olmayan küçük demitasse kaplarda servis edilir. Küçük bardakların sadece üçte birine kadar doldurulmuş olan Marlene Matar, The Aleppo Cookbook adlı kitabında anlatıyor. Bardağın birkaç kez tekrar doldurulması tipiktir.

İkincisi, Arapça kahve geleneksel olarak şekersiz olarak servis edilir.

 1. Arapça kahvenin sağlam ve acı bir tada sahip olması amaçlanıyor. Acılığa karşı koymak için genellikle tarihler (ya da başka bir tatlı muamele) ile birlikte servis edilir. Bununla birlikte, bu günlerde şekerin bazen ortaya çıktığını belirtmek gerekir.

Üçüncü olarak, Arapça kahve kokulu.

 1. Arapça kahvede baharatlar büyük rol oynuyor. Kullanılan en yaygın baharat kakuledir. Büyük miktarlarda eklendi, Irak Yemek Kitabında Lamees Ibrahim yazıyor. Kakule bazen kahve çekirdeği ile öğütülür ve kahve ile birlikte haşlanır. Alternatif olarak, ilk kaynatmadan sonra kahveye eklenir ve ardından tekrar birlikte kaynatılır. Karanfil, safran (buna altın rengi verir) ve bazen gül suyu Arapça kahvede ortaya çıkar. Bu baharatlar, üçlü havalandırma kafenizi yarıya indirmek ve yeni bir şeyler denemek için tek nedendir.

 2. Arapça kahvede baharatlar büyük rol oynuyor. Kullanılan en yaygın baharat kakuledir. Büyük miktarlarda eklendi, Irak Yemek Kitabında Lamees Ibrahim yazıyor. Kakule bazen kahve çekirdeği ile öğütülür ve kahve ile birlikte haşlanır. Alternatif olarak, ilk kaynatmadan sonra kahveye eklenir ve ardından tekrar birlikte kaynatılır. Karanfil, safran (buna altın rengi verir) ve bazen gül suyu Arapça kahvede ortaya çıkar. Bu baharatlar, üçlü havalandırma kafenizi yarıya indirmek ve yeni bir şeyler denemek için tek nedendir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c