Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Arı sütü almanın en iyi yolu nedir?

Uyarılar

 1. Arı sütü, bal arıları tarafından ana arının besin maddesi olarak üretilen ve diğer arılardan daha büyük ve daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olan maddedir. Arı sütü tüketiminin insanlara fayda sağlayıp sağlamadığı, sağlık yararlarını kanıtlamak için yeterli klinik çalışma olmadığı için hala belirsizdir. Arı sütü birkaç formda gelir, ancak hangi tür almayı düşünürseniz düşünün, sizin için güvenli bir tamamlayıcı olduğundan emin olmak için önce doktorunuzla konuşun.

Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. Arı sütünün antioksidan, antibakteriyel ve antienflamatuar etkileri olabilir ve ayrıca Ocak 2012'de Journal of Functional Foods dergisinde yayınlanan bir makaleye göre, kolesterol ve kan basıncı seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir. Ağustos 2007'de yayınlanan Beslenme Bilimi ve Vitaminoloji Dergisi'nde yayınlanan küçük bir çalışma, dört hafta boyunca arı sütü takviyesinin alınmasının, düşük ve düşük yoğunluklu lipoprotein veya "kötü" kolesterol seviyelerinin, çok düşük miktarını azaltarak, seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olduğunu buldu. kandaki yoğunluklu lipoprotein.

Hidrolize Edilmiş Arı Sütü Avantajları

 1. Aldığınız arı sütü türü ne kadar faydalı olduğunu etkileyebilir. 2006 Sonbaharında Tıbbi Gıda Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, enzimler kullanılarak hidrolize edilen arı sütünün, normal arı sütünden daha fazla antioksidan aktiviteye sahip olduğunu ve bunun, serbest radikallerden hücre hasarını sınırlandırmakta daha etkili olduğunu belirtti.

Taze, Dondurulmuş, Dondurulmuş, Kurutulmuş

 1. Dondurularak kurutulmuş arı sütü rafa dayanıklıdır ve oda sıcaklığında depolandığında faydalarının çoğunu korur, bu nedenle arı sütünü çabucak kullanmayan insanlar için iyi bir seçimdir. Elde edilen tozun tek bir dozu oldukça küçüktür. Tabletler veya kapsüller halinde yapıldığında, genellikle dolgu maddeleriyle karıştırılır.

 2. Dondurularak kurutulmuş arı sütü kullanıyorsanız, dondurulmuş olanı seçin. Ağustos 2008'de Proteome Araştırma Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, dondurmanın arı sütünün kalitesini oda sıcaklığında saklamak veya soğutmakla karşılaştırıldığında daha iyi muhafaza etmesine yardımcı olduğunu buldu.

 3. Arı sütünün sıvı formülasyonları genellikle aroma geliştirmek için koruyucu maddeler ve bazen de bal içerir, bu yüzden koruyuculardan kaçınmaya çalışıyorsanız, bunlar en iyi seçenek değildir.

Yan Etkiler

 1. Bazı insanlar arı sütü kullanırken yüz döküntüleri, kilo alma veya mide-bağırsak rahatsızlığı yaşadı. Aynı zamanda, karın krampları, sulu ve kanlı ishal ve bazen kusma veya düşük ateşi içeren bir durum olan hemorajik kolit riskinizi artırabilir. Ratlarda, dört hafta boyunca arı sütü tüketmenin erkeklerde üreme işlevini etkilediği bulundu, ancak Memorial Sloan Kettering Cancer Center'a göre, bu etkilere artık sıçanlar artık arı sütü verilmediğinde durdu.

Potansiyel Kontrendikasyonlar

 1. Arılara alerjisi olan insanlar arı sütü almamalı ve diğer alerjileri olanlar da arı sütüne alerjisi bulabilirler. Arı sütünün enjekte edilmesinin alerjik reaksiyona yol açması muhtemeldir ve sütün jölesini oral yoldan almaktan daha iyidir.

 2. Arı sütü astımın etkilerini artırabilir, bu nedenle astım hastalarının arı sütü almadan önce doktorlarıyla konuşmaları gerekir.

 3. Arı sütü kadın hormonal aktivitesini etkileyebileceği için, hamile kadınlar ve hormonla ilişkili kanserleri olanlar arı sütü kullanmaktan kaçınmak isteyebilirler.

 4. Arı sütü, kolesterol düşürücü ilaçların ve kan incelticilerin etkilerini artırabilir, bu nedenle bu ilaçların üzerindeki insanlar, arı sütü kullanmaktan kaçınmalıdır. [! 5611 => 1130 = 6!

 5. Arılara alerjisi olan insanlar arı sütü almamalı ve diğer alerjileri olanlar da arı sütüne alerjisi bulabilirler. Arı sütünün enjekte edilmesinin alerjik reaksiyona yol açması muhtemeldir ve sütün jölesini oral yoldan almaktan daha iyidir.

 6. Arı sütü astımın etkilerini artırabilir, bu nedenle astım hastalarının arı sütü almadan önce doktorlarıyla konuşmaları gerekir.

 7. Arı sütü kadın hormonal aktivitesini etkileyebileceği için, hamile kadınlar ve hormonla ilişkili kanserleri olanlar arı sütü kullanmaktan kaçınmak isteyebilirler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407