Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ağır Krema için Sağlıklı İkame

Sağlıklı Süt Ürünü Olmayan Ürünler

 1. Ağır krema sütlü içeceklere kıyasla daha az besin ve daha fazla yağ içerir. Kremin niteliği, bu ürünün yağlı olması gerektiği anlamına gelir - bu aşırı kullanımda sağlığınız için kötü olabilir. Bitki bazlı kaynaştırıcılar, daha az doymuş yağ içerdiklerinden, ağır kremin yerine genellikle sağlıklıdır.

Ağır Kremalı Besin Değerleri

 1. Ağır krem ​​çeşitli şekillerde kullanılır. Çorbalardan soslara, tatlılardan krem, birçok yemek için gerekli bir bileşendir. Süt ürünü olarak, krema da besleyicidir. USDA'ya göre, 3.5 ons ağırlığında bir porsiyon (100 gram) ağır krema:

 2. Her 100 gram ağır krema porsiyonunda ayrıca 340 kalori, 2.8 gram protein ve 2.7 gram karbonhidrat bulunur. Ağır krem ​​ayrıca 36.1 gram yağ içerir. Bu yağın çoğu (23 gram) doymuş; kalanlar sağlıklı, doymamış yağlardan gelir. Çok sayıda kalori ve doymuş yağ miktarı, ağır kremin en sağlıksız yönleridir.

 3. Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre, standart bir 2000 kalorili diyet tüketen çoğu insan, günde 20 gramdan fazla doymuş yağ tüketmemelidir. Ancak, Amerikan Kalp Birliği daha da küçük bir miktar önerir: Günde sadece 13 gram. Bu standartlara göre, günlük olarak 56 gramdan fazla ağır krema tüketmemelisiniz - bu da diğer yiyeceklerden veya içeceklerden doymuş yağ almadığınız varsayılmaktadır.

Süt Bazlı Ağır Krem Alternatifleri

 1. Reçeteye bağlı olarak diğer süt ürünlerini krema alternatifi olarak kullanmak mümkündür. Örneğin, kremalı makarna yemekleri veya sosları oluşturmak için çorbalarda tam yağlı süt veya yarım buçuk kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, krema gibi belirli yiyecekler oluşturmak için bu alternatiflerden birini kullanmakta zorlanacaksınız.

 2. Tam sütün diğer süt içeceklerine kıyasla yağ bakımından zengin olduğu bilinmesine rağmen, USDA'ya göre 100 gramda sadece 3.3 gram yağ var. Tam yağlı süt, ağır kremaya göre daha fazla mikro besin ve protein içerir. Aynı miktarda kremaya kıyasla sadece 61 kaloriye sahip, 340 kaloride.

 3. Yarım buçuk, tam anlamıyla yarı tam süt ve yarı krem ​​olan bir karışım olan bir süt kremasıdır. Birçok insan, ağır krem ​​için sağlıklı bir ikame olarak yarım buçuk kullanır. Hem süt hem de krema ile aynı besinlere sahiptir, ancak yalnızca 10.4 gram yağ (7 gram doymuş). Aynı zamanda kalorilerin yaklaşık yarısına sahiptir - 100 gram başına 123 kalori.

 4. Yarım buçuk az yağlı ve yağsız alternatiflerde gelse de, bu ürünler genellikle sağlıklı değildir. Yağsız yarı yarıya ağır krem ​​için düşük kalorili bir ikame maddesi gibi görünse de, mısır şurubu ile yapıldığı gibi sağlıksızdır. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'ndeki Haziran 2015 tarihli bir araştırmaya göre, mısır şurubu içeren ürünler, kardiyovasküler hastalık riskinizi artırabilir.

Bitki Bazlı Ağır Krem Alternatifleri

 1. Ağır krem ​​için pek çok sağlıklı alternatif bitki kaynaklı kaynaklardan gelir. Soya, yulaf ve fındık gibi ürünleri sağlıklı krema alternatifleri olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, 100 gram (3.5 ons) Alpro soya kreması, şunları bulacaksınız:

 2. Kendi soya kreminizi ipeksi tofudan karıştırmak da mümkün. Daha kalın kremler daha sert tofu çeşitlerinden veya hatta fındıktan kolayca üretilir. Somun kremlerinin önceden üretilmiş ürünler olarak bulunması zor olsa da, evde de bir blender ve suyla kolayca yapılabilir.

 3. Soya düşüncesinden hoşlanmıyorsanız, yulaf kremasını sağlıklı bir krem ​​alternatif olarak da kullanabilirsiniz. 100 gram (3.5 ons) Yulaf yulaf kremasında bulabilirsiniz:

 4. Bu ürünlerin her ikisi de, ağır kremin içerdiği yağın yaklaşık üçte birine sahiptir. Ek olarak, yulaf ve soya kremasındaki yağların çoğu sağlıklı çoklu doymamış ve tekli doymamış yağlardan gelir.

 5. Bu bitki bazlı öğütücüler için ana dezavantaj, çoğu süt ürünlerinin beslenmemesi. Amerikalılar için Diyet Kılavuzuna göre, bunun bir istisnası güçlendirilmiş soya sütü ile yapılan ürünlerdir.

 6. Besin bakımından zengin, sağlıklı bir krem ​​tüketmeye çalışıyorsanız, müstahkem soya sütü ve soya peyniri veya fındık kullanarak kendiniz yapmaktan en iyisi olabilirsiniz. Bu daha fazla çaba gerektirse de, daha geniş çeşitlilikte tabaklarda kullanılabilecek daha kalın kremler yaratmanıza izin verir.

Ağır Krema için Sağlıklı İkame

 1. Önceden hazırlanmış, ağır krema bir alternatif kullanmak istiyorsanız, süpermarkette güvenilir şekilde elde edebileceğiniz tek bir ürün var: konserve hindistan cevizi sütü. Soğuk kutularda satılanlar yerine konserve hindistan cevizi sütü ürünlerini seçmeniz önemlidir. Hindistan cevizi sütü kartonları tipik olarak sulanır ve krema olarak kullanılmaya uygun değildir.

 2. Konserve hindistan cevizi sütü ürünleri genellikle birbirinden çok farklıdır. Satın almadan önce, her zaman beslenme gerçeklerine bakın, çünkü konserve hindistan cevizi sütü yüzde 25 hindistancevizi veya yüzde 65 hindistancevizi kadar alabilir.

 3. Hindistan cevizi sütünüzdeki hindistancevizi yüzdesi ne kadar sulu olduğunu ve ne kadar yağ bulunduğunu belirleyecektir. Yüzde 25 hindistancevizi olan bir ürün 100 gramda yaklaşık 6,4 gram yağ alabilirken, yüzde 65 hindistancevizi olan bir üründe 100 gram başına yaklaşık 15 gram yağ bulunur.

 4. Bu yağın çoğu doymuş olacak; örneğin, 15 gram toplam yağdan, 12 gram doymuş yağdır. Bununla birlikte, 12 gram hala Amerikan Kalp Birliği'nin önerdiği maksimum doymuş yağ miktarından daha az.

 5. Amerikan Kalp Birliği, potansiyel olarak sağlıksız doymuş yağ içeriği nedeniyle büyük miktarlarda hindistancevizi tüketmeyi önermemekle birlikte, konserve hindistancevizi, yağda çok daha düşük olduğu için, ağır kremaya kıyasla daha sağlıklı bir seçimdir. Genellikle, kremaya oranla daha az karbonhidrat ve şekere sahiptir.

 6. Yarım buçuk, tam yağlı süt ve diğer bitki bazlı kremlendiricilerden farklı olarak, tam yağlı hindistan cevizi sütü ürünleri hemen hemen tüm yemeklerde ağır çırpılmış krema yerine kullanılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407