Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Antrenman Tereyağlı Sandviçi Antrenman Yerinde Yemek Olarak Yenebilir misiniz?

Ekstralar

 1. Yemek yerine kahvaltı, akşam yemeği veya öğle yemeği olsun tam öğlen yemeğinin yerini alması amaçlanmıştır. Egzersiz yapmak için yemek yerine fıstık ezmeli sandviç mükemmel bir seçimdir, çünkü vücudunuza karbonhidratlar, protein, lif ve yağların yanı sıra vitaminler ve mineraller de dahil olmak üzere çeşitli temel besinleri sağlar. Beslenmenizi en üst düzeye çıkarmak için doğal ya da organik fıstık ezmesi ve katkı maddesi içermeyen tam buğday ekmeği seçin. [! 799 => 1130 = 2!

 1. Yerfıstığı Enstitüsü'ne göre, yerfıstığı ve yerfıstığı yağı, kardiyovasküler hastalık risklerinizi azaltmanıza ve kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olabilecek faydalı bitki proteinleri içerir. Yerfıstığı yağı, nispeten az miktarda doymuş yağ ve çoğunlukla "iyi" yağlar içerir; bunun yüzde 51'i tekli doymamış yağlar ve yüzde 33'ü çoklu doymamış yağlardır. Hidrojenlenmiş fıstık ezmesinin içerdiği trans yağ miktarı azdır, ancak doğal ve organik fıstık ezmesi neredeyse hiç içermez: Doğal olarak biraz trans yağı oluşur, ancak sağlığınızı etkilemesi muhtemel değildir. Yerfıstığı yağı, folat içeren B vitaminlerini ve ayrıca kalsiyum, demir, magnezyum ve çinko gibi önemli mineralleri içerir. Enstitü, haftada beş yemek kaşığı yer fıstığı yağı tüketmek, tip 2 diyabet riskinizi yüzde 21 azaltabileceğini söylüyor. [! 799 => 1130 = 3!

 1. Fıstık ezmesi kalorilerde göreceli olarak yüksektir, yemek kaşığı başına yaklaşık 95 ila 100 kalori vardır, bu nedenle bir yemek yerine fıstık ezmesi sandviçi yemek muhtemelen size bir antrenmana yardımcı olmak için yeterli kalori sağlayacaktır. . Yer fıstığı bol miktarda protein, lif ve yağ içerdiğinden, yedikten sonra dolgunluk hissine katkıda bulunurlar. Bunu sağlıklı tam buğday ekmeğiyle birleştirin ve aç hissetmenize izin vermeyecek besleyici bir öğün yerine geçeceksiniz. Ek olarak, yer fıstığı düşük glisemik indeks 14, yani kan dolaşımınıza yavaş yavaş emilirler ve böylece kan şekerinizi dengede tutarlar. [! 799 => 1130 = 4!

 1. Fıstık ezmesi içindeki lif içeriği, çorba kaşığı başına yaklaşık 1 gramda mütevazı. Bunu, dilim başına yaklaşık 2 gram lif sağlayan iki dilim kepekli ekmekle birleştirin ve toplam 5 gram lif sağlayan bir sandviçiniz olacak. Wisconsin Üniversitesi, resmi olarak tavsiye edilen günlük bir elyaf harcı olmamasına rağmen, her gün 25 ila 35 gram lif yemeyi düşünmelisiniz. Tam buğday ekmeğinde yer alan fıstık ezmeli bir sandviç, bu lifin kabaca yüzde 14 ila 25'ini sağlayacak. Diyet lifi sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlar ve kolit ve kolon kanseri de dahil olmak üzere sindirim sistemi hastalıkları geliştirme riskinizi azaltabilir.

Ekmek

 1. Fıstık ezmeli sandviçiniz için kullandığınız ekmek doldurma kadar önemlidir. Tam buğday ekmeği gibi tam tahıllı ürünler, ağartılmış beyaz undan yapılan ekmeğe göre daha iyi beslenir. Buğday Gıda Konseyi, tam buğday ekmeğinin beyaz ekmekten daha fazla protein içerdiğini ve içerdiği buğday tohumu ilave mineraller sağladığını not eder. Protein ve diğer besin maddelerinin kesin miktarları markaya göre değişmektedir, ancak en fazla besinsel fayda için tam buğdayı birincil bileşen olarak listeleyen ürünleri aramalısınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407