Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alt Izgara Karsinojenlerini Yüzde 99 Aldı

Önlemler

 1. Kanserojen ızgara konusu, özellikle Anma Günü haftasonu yaklaşırken bir yaz aşçılığı yapmak için en fazla odaklanmak istediğiniz şey olabilir. Gerçek şu ki, voleybol oynarken, aile pikniğinin tadını çıkarırken veya havai fişek izlerken, bir sosisin, hamburgerin, karidesin, kaburgaların ve hatta vejeteryan kebapların pişirildiği bir ızgara karşısında olma ihtimaliniz yüksek. Normalde, bu sefer sadece yılda bir kez bir gorge festivali olarak yazıyoruz ve her türlü sağlık kaygısına da kör bir göz atıyoruz. Burger'ınızın ve sosisli sandviçinizin bonanza'nın pound toplayamayacağını ve atardamarlarınızı tıkayamayacağını söylemiyorum, ama iyi haber şu ki, dört Temmuz aşçılarının başka yönlerden sizin için kötü olması gerekmiyor, bu sizin riskinizi artırmanız gibi. kanser. Sadece birkaç basit adımla, yalnızca ızgara hatalarından kaçınamaz ve öğünlerinizde saklanan ızgara kanserojen miktarını önemli ölçüde azaltamazsınız, ama tadı da çok daha iyi tadabilirsiniz.

Kanserojen ızgara arka plan

 1. Bütün etler kreatin ve şekerler gibi amino asitlere sahiptir. Bunları çok yüksek sıcaklıklarda ızgara yaparsanız, bu maddeler doğal olarak heterosiklik aminler (HCA) olarak adlandırılan moleküller üretir, ayrıca sigara dumanında da toksik bileşikler bulunur. Kansere neden olan ajanları 15 yıldır biliyoruz.

 2. Etin aminoasitlerden ve şekerlerden oluştuğu gerçeğini değiştiremeyiz. Neyse ne. Etin sizin için gerçekten çok kötü kimyasallar oluşturabildiği gerçeğini de değiştiremeyiz. Kontrol edebileceğimiz şey, yediğimiz toplam HCA miktarıdır. Bunu yapmanın en kolay yolu, etinizi ne kadar iyi yaptığınızı ve ne tür bir et yediğinizi kontrol etmektir.

 3. Yanığın En İyisi Nerede

 4. Bu, ızgarada acı çeken insanlar için harika bir haber. Uzakta şarkı söylemekten ve alevlendirmekten çekinmeyin. Bitkiler, etlerde bulunan kreatin ve şeker kombinasyonuna sahip değildir ve polisiklik aromatik hidrokarbonlar adı verilen diğer ızgara kaynaklı kanserojenlere duman veren yağ damlamaları da yoktur.

 5. Izgara ananas üzerine biraz susam yağı eklenmiş. Kayısı ve şeftali gibi aynı şekilde ızgara yapıyoruz ve tatlılar.

 6. Ama ya bir Köfte iseniz?

 7. Elbette, sağlıklı olmak istiyorsun ama ... pastırma. Evet, daha az kanserojen tüketmek istiyorsun ama ... kaburgalar. Ve sen tüm yağsız ve yeşil gitmek isterdim ama ... somon.

 8. İyi haber, kanserojenleri azaltmak, lezzet, et ve hatta ızgara etleri kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aşağıda, ızgara öncesi, sırası ve sonrasında kansere neden olan bileşiklere maruz kalma riskinizi en aza indirmenize yardımcı olacak bazı basit ve lezzetli öneriler yer almaktadır.

Izgara Kanserojenleri Azaltın: Ön Izgara

 1. Hawaii Kanser Araştırma Merkezi, bir teriyaki turşusunun HCA'ları yüzde 67 oranında azalttığını buldu. Bir zerdeçal-sarımsak sosu onları yüzde 50 oranında azalttı. Burada anahtar, ince, sirke bazlı bir sos kullanmak, şeker sans.

 2. Bunu, etli HCA'ların sayısını üçe katlayabilen ilave şekerli, konsantre, konsantre bir ticari barbekü sosu ile karşılaştırın.

 3. Araştırmacılar, bitki ve baharatların etlerde HCA azalmasına nasıl yol açabileceğini bulmak için deneyler yaptılar. Fesleğen, nane, biberiye, adaçayı, tuzlu, mercanköşk, kekik ve kekik, ızgara etlerde güçlü antikanser etkisine sahipti. Bu bitkilerin çoğu üçü zengindir - karnosik asit, karnosol ve rosmarinik asit - hepsi güçlü antioksidanlardır. (2)

 4. Bu lezzetli, kanserle mücadele bu otları turşunuza eklediğinizden emin olun.

Izgara Kanserojenleri Azaltın: Orta Izgara

 1. Barbeküinizde çok fazla ayar var, ancak et pişirme konusunda kaynak makinesi yaklaşımını tercih etmeyin. Kanserojen oluşmasını önlemek için orta-yüksek sıcaklıkta başlayın ve eti sık sık çevirin. Bu, şarj etmekten kaçınacak ve HCA'ları önleyecektir.

 2. Izgarada birden fazla brülörünüz olması durumunda, her iki tarafı da hızlı bir şekilde ızgara yapmak ve ardından diğer brülörleri tutarken doğrudan etin altında kalan brülörü kapatmak. Bu temelde ızgaralarınızı fırına dönüştürür.

Izgara Kanserojenleri Azaltın: Izgara Sonrası

 1. Yiyecekleri pişirdikten sonra, aroma en üst düzeye çıkarmak ve kanserojenleri en aza indirmek için yapabileceğiniz çok ortak bir şey var.

 2. Char yemeyin. Bunu düşün. Char. Sadece yanmış et. Bu karbon. Tüm mağara adamı mamutların söylenen tarafına alma fikrinden hoşlandığını biliyorum, ama Char'ın hiçbir tadı bile yok. Yeme onu - kes. Bunu basit bir şey yaparsanız, turşunuzun korunmasına rağmen oluşan HCA'ların çoğunu elimine edersiniz.

 3. Kısaca marinlenmiş yiyecekler bile kanserojen miktarını azaltmada etkilidir - bazı durumlarda yüzde 92 ila yüzde 99 oranında. Kural olarak, her parça yiyecek için yarım bardak turşusu kullanın, ancak büyük parçalar yiyeceğin yüzeyini yeterince örtmek için daha fazlasına ihtiyaç duyabilir. (3)

 4. Kanser önleyici etkinin elde edilmesi sadece birkaç dakika sürdüğü için marine etme süresi size bağlı. Daha uzun zamanlar sadece daha fazla lezzet katacaktır - iyi sağlık hiç bu kadar lezzetli olmamıştı.

 5. Yavaş ve yavaş ilerleyerek ve char yemeyi reddederek, sağlığınızdan ödün vermeden dışarı çıkabilir, ızgara yapabilir ve mangalınıza lezzet katabilirsiniz.

 6. Will Clower, PhD, Mediterranean Wellness'in kurucu CEO'su ve Akdeniz'in beslenme alışkanlıklarını birleştirmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak çalışanlarının sağlığını geliştirmek için tüm dünyadaki şirketlerle çalıştı. günlük yaşamlarına.

 7. Dr. Yağ Yanılgısı ve Fransız Diyet Planı'nın yazarı olan Clower, sinirbilimi doktorasını Akdeniz kültürünün insanların kilo vermesine, kalp sağlığını ve karaciğeri daha uzun süre iyileştirmesine nasıl yardımcı olabileceğini açıklamak için uygular. Bu davranışsal sinirbilim eğitimini yeme davranışı bilimine uygular.

 8. Dr. Clower'ın çalışmaları Dr. Oz, The View, Fox News, MSNBC, CBS, ABC, ABD Bugün, New York Times ve Readers Digest'te gösterildi.

 9. Sonraki Oku: 29 Sağlıklı Izgara TarifleriDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407