Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Aloe Vera Suyu Faydaları: Sağlık İçin

Suyu?

 1. Aloe vera bitkisi, Aloe cinsinden etli bir bitki türüdür. Tropikal iklimlerde bol miktarda yetişir ve yüzyıllardır şifalı bir bitki olarak kullanılmıştır.

 2. Aloe vera suyu aloe vera bitki yaprağının etinden elde edilen aşırı yapışkan ve kalın bir sıvıdır. Genellikle güneş yanığı tedavisi ile bilinir. Ancak bu sağlıklı iksirin meyve suyu şeklinde içilmesi size bir dizi sağlık yararı sağlar.

 3. Aloe vera suyu aloe vera bitkisinin tüm yaprağının ezilmesi veya öğütülmesi, ardından sıvının saflaştırılması ve süzülmesi ile yapılır. Hafif, tolere edilebilir bir tada sahip olan meyve suyu, kolayca smoothie'ler ve sallar halinde karışır. Bu, aloe vera suyunu pratik bir gıda takviyesi yapar.

Aloe vera suyu içmenin sağlığa yararları nelerdir?

 1. Aşağıdakiler için kullanmayı deneyin:

 2. Saf, renksiz, düşük antrakinon aloe vera suyu içmenin dokuz nedeni.

 3. Asidik pH'lı bir vücut hastalık için üreme zeminidir. Hastalığın büyüdüğü bir atmosfer. Alkali yiyecekler ve aloe vera suyu gibi içecekler içerek ve içerek vücudunuzun dengeli kalmasına yardımcı olun.

 4. Diğer akıllı alkali gıda seçenekleri şunları içerir:

 5. Aloe bitkisi çok su yoğundur, bu nedenle dehidrasyonu önlemek veya tedavi etmek için ideal bir yoldur. Hidratlı kalmak, safsızlıkları temizlemeniz ve temizlemeniz için bir yol sağlayarak vücudunuzun detoksuna yardımcı olur. Meyve suyu aynı zamanda vücudunuzun organ çıktısını optimize eden ağır bir besin yumrukunu da içerir.

 6. Bu çok önemlidir, çünkü böbrekleriniz ve karaciğeriniz, kanınızı detoksifiye etme ve idrar üretme görevinden büyük ölçüde sorumludur. Bu nedenle, onları sağlıklı tutmalısın.

 7. Ağır egzersizlerden iyileşme ayrıca ekstra sıvı alımı yoluyla rehidrasyon gerektirir. Vücudunuzun laktik asit birikimini egzersizden temizlemek ve atmak için daha fazla sıvıya ihtiyacı vardır. Bir sonraki sert egzersizinizden sonra hindistancevizi suyu yerine aloe vera suyunu deneyin.

 8. Detokslamaya gelince sağlıklı karaciğer fonksiyonu anahtardır.

 9. Aloe vera suyu karaciğerinizi sağlıklı tutmak için mükemmel bir yoldur. Bunun nedeni, vücudun yeterince beslenip nemlendirildiği zaman karaciğerin en iyi şekilde çalışmasıdır. Aloe vera suyu karaciğer için idealdir çünkü nemlendiricidir ve bitki besinleri bakımından zengindir.

 10. Aloe vera suyu içmek bağırsaklarınızdaki su içeriğini artırmanıza yardımcı olur. Araştırma, bağırsak su içeriğinin arttırılması ile peristalsis'in uyarılması arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir; bu, normal olarak dışkıyı geçmenize yardımcı olur.

 11. Eğer kabızsanız veya sık sık kabızlık çekiyorsanız, günlük rutininize aloe vera suyu eklemeyi deneyin. Aloe ayrıca bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakterileri normalleştirmenize yardımcı olarak sağlıklı bağırsak florasınızı dengede tutar.

 12. Nemlendirilmiş aloe vera suyu sivilcenin sıklığını ve görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt rahatsızlıklarının azaltılmasına da yardımcı olabilir.

 13. Aloe vera, cildinizi korumaya yardımcı olabilecek zengin bir antioksidan ve vitamin kaynağıdır.

 14. Aloe veranın içindeki önemli bileşiklerin ayrıca ultraviyole (UV) radyasyonunun etkilerini etkisiz hale getirdiği, cildinizi mevcut UV hasarından koruduğu ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

 15. Aloe vera suyu besinler ile reçel doludur. Bunu içmek, eksik olmadığınızdan emin olmanın mükemmel bir yoludur. B, C, E ve folik asit gibi önemli vitamin ve mineralleri içerir.

 16. Ayrıca az miktarda içerir:

 17. Aloe vera, B-12 vitamininin de tek bitki kaynaklarından biri. Bu vejeteryanlar ve veganlar için mükemmel bir haber.

 18. Yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi besin yönünden zengin tutmak, en önlenebilir hastalıklarla mücadelede anahtardır.

 19. Aloe vera suyu içmek, mide ekşimesi krizi geçirirken size rahatlama sağlayabilir. Aloe vera suyunda bulunan bileşikler, midenizdeki asit salgısını kontrol etmeye yardımcı olur. Etkilerin gastrik ülserlerle mücadele ettiği ve daha da büyümelerini önlediği bile gösterilmiştir.

 20. Aloe vera, şeker ve yağların parçalanmasına yardımcı olan ve sindiriminizin sorunsuz çalışmasını sağlayan bilinen birkaç enzim içerir.

 21. Eğer sindirim sisteminiz optimum şekilde çalışmıyorsa, tüm besinleri yediğiniz gıdalardan emmezsiniz. Diyetinizden yararlanabilmek için iç motorunuzu sağlıklı tutmalısınız.

 22. Aloe vera, mide ve bağırsaklardaki tahrişi azaltmaya yardımcı olabilir. Meyve suyu ayrıca irritabl barsak sendromu (IBS) ve bağırsakların diğer enflamatuar bozuklukları olan insanlara yardımcı olabilir.

 23. 33 IBS hastasının 2013 yılı bir çalışması, aloe vera suyunun IBS'nin ağrı ve rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olduğunu buldu. Çalışma plasebo kontrollü değildi, bu yüzden daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

 24. Aloe vera, daha önce çift kör, plasebo kontrollü bir çalışmada ülseratif kolit muzdarip insanlar için de faydalı oldu.

 25. Aloe vera suyunu elinizde tutmak, bazı güzellik ve sağlık ihtiyaçları için de iyi olabilir.

Aloe vera suyunun içilmesinin yan etkileri nelerdir?

 1. Çözünmüş (saflaştırılmış, düşük antrakinon) bütün yaprak aloe vera güvenli kabul edilir. Üç ay boyunca çeşitli konsantrasyonlarda saflaştırılmış aloe vera beslenen farelerde yapılan 2013 tarihli bir çalışma, meyve suyundan hiçbir olumsuz etki göstermedi.

 2. Öte yandan, renklendirilmemiş, arıtılmamış aloe vera suyu ishal ve kramp dahil hoş olmayan yan etkilere neden olabilir.

 3. İshal şiddetli ağrı, dehidrasyon ve elektrolit dengesizliklerine neden olabilir.

 4. Araştırmacılar, saflaştırılmamış aloe vera suyunun neden olduğu yan etkilerin, müshil olarak kabul edilen antrakinon varlığının bir sonucu olduğu sonucuna varmışlardır.

 5. Antrakinon, aloe vera bitkisinin yaprağında doğal olarak bulunan organik bir bileşik olsa da, toksik olduğu düşünülmeli ve kaçınılması gerekir.

 6. 2013 yılında yapılan bir çalışmada, aloe vera tam yaprak ekstraktının sıçanlarda kolon adenomları (benign) ve karsinom (kanser) riskini arttırdığı tespit edildi. Bununla birlikte, aynı yıl sıçanlar üzerinde yapılan bir başka çalışmada, saflaştırılmış ve kokusuzlaştırılmış meyve suyunun renkli aloe vera ile karşılaştırıldığında daha güvenli bir seçenek olduğu belirtilmiştir. [! 4213 => 1140 = 3!

Aloe vera suyu ile etkileşimler

 1. Aloe suyunun bazı ilaçlarla etkileşime girdiği görülmüştür. Cytochrome P450 3A4 ve CYP2D6'nın substratı olarak kabul edilen herhangi bir ilacı kullanıyorsanız, aloe vera suyu içmeyin. Aloe vera suyu bu ilaçların yan etki riskini artırabilir.

 2. Aloe ayrıca sevofluran'ın etkilerine katkıda bulunabilir ve cerrahi sırasında aşırı kanamaya neden olabilir. Sevofluran kullanıyorsanız, aloe suyu içmeden önce doktorunuza danışın.

Aloe vera suyunda ne kadar şeker var?

 1. Çoğu meyve suyundan farklı olarak, 4 ons aloe vera suyu porsiyonunda şekersiz ve sadece birkaç kalori var. Şeker alımınızı izliyorsanız, aloe vera suyu sağlıklı bir seçimdir.

Aloe vera suyunu bulmak için

 1. Aloe vera suyu çevrimiçi olarak veya çoğu sağlık gıda pazarında satın alınabilir. Aloe vera suyu için alışveriş yaparken, ürünün kalitesini dikkate almak önemlidir.

 2. Organik, saf ve yüzde 100 aloe suyu arayın. Dolgu içeren bir karışımdan ziyade saf aloe vera suyu içmek önemlidir. Etiketi dikkatlice okuyun.

 3. Amazon.com'da muhteşem organik aloe vera suyu yelpazesi bulun.

Adımlar

 1. Sağlık artışı için günde 8 ons aloe vera suyu iç. Buz üzerine dökülebilir, yüzlü veya favori meyve suyunuzla karıştırabilir veya şişeden içebilirsiniz.

 2. Jesica Salyer, Midwestern Eyalet Üniversitesi'nden Kinesiyoloji alanında lisans derecesiyle mezun oldu. Voleybol koçluğu ve mentorluk konularında 10 yıl, fitness eğitimi ve koordinasyonda 7 yıl çalışmakta ve Rutgers Üniversitesi'nde kolej voleybolu oynamaktadır. Ayrıca RunOnOrganic.com'u kurdu ve aktif bireyleri kendilerine meydan okumaları konusunda cesaretlendiren bir topluluk olan Further Faster Forever'ı kurdu.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407