Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Almanya'da Diyet Beslenmesi

Nopal ve Kolesterol

 1. Alman diyetini düşünün ve akla bira ve sosisleri, lahana turşusunu ve sosisleri getirin. Almanya'daki tipik diyet ağır, nişastalı ve aynı zamanda vejeteryan dostu değil. Her öğünde genellikle çeşitli etler ve et ürünleri bulunurken, Almanlar unlu mamuller ve kekler ile birlikte ulusal tatlı bir dişi şımartmaktadır. [! 3941 => 1130 = 2!

 1. Nebraska-Lincoln Üniversitesi Ziraat ve Doğal Kaynaklar Üniversitesi’ne göre, Alman diyeti tipik olarak “kral gibi kahvaltı, bir prens gibi öğle yemeği, bir fakir gibi yemek” diyerek yapılandırılmıştır. ." Tipik Alman kahvaltısı, ekmek, peynir, soğuk etler, yumurta ve reçel içeren geniş ve doyurucu bir kahvaltıdır. Öğle yemeği akşam yemeğinden daha büyük olsa da, her iki öğünde de tipik olarak et ürünleri bulunmaktadır. Sabah ve öğlen saatlerinde yoğunlaşan tüketim ile birlikte bu öğün yapısının metabolik fonksiyonlar için faydalı olduğuna inanılıyor.

Tipik Yiyecekler

 1. Et ve patatesler tipik Alman diyetinin temel gıdalarıdır ve et genellikle günün her öğünde yenir. Sosis tipi işlenmiş etler, Almanya'da özellikle yaygın ve popüler. Ekmek, hamur işleri ve kekler sıklıkla yenir, tereyağı ve domuz yağı ile en sık kullanılan yemeklik yağlardır. Ulusal alkollü içecek bira olmakla birlikte, Almanya'da ayrıca bir yerli şarap endüstrisi vardır. Almanya'da alkol ve tütün tüketimi diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten yüksektir.

Faydaları

 1. Et ağırlıklı diyet, ortalama Almanca için bol miktarda protein sağlıyor. Et ve süt ürünlerini çoğu öğünde tüketmek, vücudunuzun dokularını ve kaslarını korumak, iyileştirmek ve geliştirmek için yeterli proteine ​​sahip olmanız anlamına gelir. Alman diyetindeki popüler salamura ve fermente yiyecekler - lahana turşusu böyle bir örnektir - soğuk kış aylarında sebze kaynakları sağlar. Alman fermente gıdalar ve ekşi krema tüketiminin, bu genel olarak düşük lifli diyetin sindirilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Riskler

 1. Tipik Alman diyeti, doymuş yağ dahil rafine şekerler ve karbonhidratlar gibi yağ bakımından oldukça yüksektir. Tipik olarak diyet sebze, meyve ve diyet liflerinde eksiktir. Yüksek diyetsel yağ, kan kolesterol seviyenizi yükseltir ve sizi kalp problemleri ve felç için daha büyük bir risk altına sokar. Yüksek miktarda şeker ve karbonhidrat alımı, obezite riskini ve buna bağlı sağlık problemlerini arttırır. Daha önce gelişmemiş Doğu Almanya'da, tipik diyetin sanayileşmiş Batı'da olduğundan daha doğal ve sağlıklı olduğu belirtildi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407