Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Almanya'da AB Mavi Kartı Nasıl Gidilir

İLGİLİ ...

 1. Akademik veya diğer kalifiye bir işçi olarak, AB Mavi Kartı size Alman işgücü piyasası ve yaşam tarzının bir parçası olmak için daha hızlı ve kolay bir erişim sunar - nitelikli bir diploma ve gerekli asgari maaş daha çok bakılan belgeler. Almanya'da diğer AB Üye Ülkeleri arasında yayınlanmış, yaşama ve çalışmanın yanı sıra potansiyel sahiplere de birçok fayda sunmaktadır. [! 3952 => 1140 = 1!

 2. Kalifiye bir işçi olarak sizin için mevcut olan çalışma koşulları ve olanaklar, mesleğinizi uygulamak için çok motive edicidir. Ayrıca, ailenizi yanınızda getirebilmek, rahatlamanıza ve yeni ortama entegre olmaya odaklanmanıza yardımcı olmak için çok olumlu bir harekettir.

AB Mavi Kartına Başvurma

 1. Önce Turist Vizesi İçin başvurmalısınız Turist veya İş Arayan Vize  Ülkenizdeki Alman Elçiliğinde ve başvurunuzu tamamlamak için gerekli belgeler hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir. Almanya'da turist vizesi varken, öncelikle size kira sözleşmesi sağlamak için uygun bir daire bulmalısınız. Bu, AB Mavi Kartına başvurmadan önce geçerli bir Alman adresinin olması gerektiği için çok önemli bir bileşendir.

 2. Randevunuzu ayarlama Kira sözleşmenizin ve sağlık sigortanızın belgesini aldıktan sonra, atılacak bir sonraki adım randevu ayarlamaktır. Bunu yapmak için, bulunduğunuz şehirdeki Yabancılar Kayıt Ofisi ile çevrimiçi ya da telefonla irtibata geçmelisiniz. İngilizce olarak da çevrimiçi başvuru formları bulunmalıdır. Yabancılar Dairesi'ne randevu almadan gelmeye karar verirseniz, bir süre daha beklemeye hazır olun. Bir randevu ayarlamış olsanız bile, görüşme için kabul edilmeden önce beklemeniz gerekebilir. Eğer Almanca bilmiyorsanız, dili konuşan bir arkadaşınızı da yanınıza alabilirsiniz. Alman dili ve kültürü çevresinde rahat etmede ilginizi ve heyecanınızı gösterecektir.

 3. AB Mavi Kartına başvururken yanınızda getirmeniz gereken belgeler:

 4. * Not: Başvurulardan önce belgelerinizi toplamak için kendinize zaman verin ve gerekiyorsa belge çevirileri, yeterlilik / diploma tanıma veya benzeri şartları yerine getirme. Bu sizi maksimum 4 aya kadar sürebilir. [! 3952 => 1140 = 2!

 5. * Not: İlave belgeler getirmeniz istenebilir ve teslimata kadar belirli bir süre izin verilir.

 6. Uygulama yanıtınızı bekliyor Başvuruyu verdikten sonra, durumunuza bir cevap almadan önce bir süre beklemeniz gerekir. Genellikle, işlem tamamlanana kadar 90 gün / 3 ay sürer. Bu bekleme süresi mutlaka sizin için en uygun zaman değildir, ancak bu konuda daha fazla bilgi öğrenerek bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Almanya AB Mavi Kartı  Gibi: Alman istihdam sistemi - gelir vergisi, sosyal güvenlik primleri, ulusal ve özel sağlık sigortaları, aile üyeleriniz için fırsatlar, arama ve ağ kurma, Almanya ya da dil kursları içindeki entegrasyon noktalarını kontrol etme veya becerilerinizi güncellemeye devam edebilirsiniz.

 7. Olumlu bir yanıt aldığınızı varsayalım - Almanya'daki tutkunuzu sürdürmede size bol şans ve başarılar dileriz!

 8. Şimdi siz ve ailenizin üyelerine Almanya'daki entegrasyon sürecinize başlamanın en iyi zamanı.

Kalıcı oturma avantajları

 1. Burada, Almanya'da kalıcı oturma izni başvurusu ile ilgilenirken, kalıcı oturma izni ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407