Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alkolün Gizli Sağlık Faydaları

Sodyumun Boyutlarını Belirleme

 1. Sağlığın temelleri: diyet, egzersiz ve çilek kokteyli. Tamam, belki de değil. Ama düşündüğünüz kadar uzakta değil.

 2. "Son beslenme araştırmalarındaki en tutarlı bulgulardan biri, ılımlı alkol tüketiminin sağlığı artırabilir ve daha uzun bir ömre yol açabileceğidir," diyor epidemiyoloji profesörü Doç. Harvard Halk Sağlığı Okulu'nda beslenme ve beslenme.

 3. Ama bütün bir kutlama kabarcıklı şişesini düşürmeden önce, ölçülüğün alemin yararlarının anahtarı olduğunu unutmayın. Bu, kadınlar için günde ortalama bir içki ve erkekler için günde iki içki anlamına gelir (bunun ötesinde, bir sürü hastalığa yakalanma riskiniz vardır). Şımarık tatlı noktanın içinde kalın ve alkolün yan etkileri vücudunuza bazı şaşırtıcı şekillerde fayda sağlıyor. İşte bir bardak yükseltmek için beş iyi neden.

Kayanı Koruyun

 1. Kırmızı şarap, uzun zamandır kalp sağlığının iksiri olarak kabul edildi. Rimm, ama kalbinin içeriğine içmesi için bir şişe Merlot kırmana gerek yok, diyor. Harvard Halk Sağlığı Okulu'ndan 100'den fazla prospektif çalışmanın incelemesine göre, herhangi bir meşrubatın orta derecede alımı kalp hastalığı riskinizi yüzde 40'a kadar azaltabilir.

 2. NASIL ÇALIŞIYOR: Alkolün kalp sağlığına sağladığı yararın, iyi (HDL) kolesterolü arttırma, kötü (LDL) kolesterolü düşürme ve yol açabilecek kan sorunlarını azaltma kabiliyeti ile yapması gerekir tıkanmış arterler (ve neden oldukları kalp krizi).

 3. BU İÇECEK: Pinot Noir. Diğer alkollü içeceklerden daha fazla hastalıkla mücadele eden antioksidan içerir. Sadece bir kadınsanız bir bardak sonra bir mantar, bir kadınsanız iki mantar koyduğunuzdan emin olun.

Belly Bulge'ı dövün

 1. Kötü niyetli bira karnını unutun - düzenli olarak ölçülü olarak tüketildiğinde, alkol aslında yağla mücadeleye yardımcı olabilir. İç Hastalıkları Arşivi'nde yayınlanan bir 2010 çalışmasında, günde bir veya iki içki içen kadınların sosu çekenlerden daha az kilo alma olasılıkları daha düşüktü.

 2. NASIL ÇALIŞIYOR: Araştırmacılar, uzun süreli ılımlı içicilerin vücutlarının, bir şekilde, kokteyllerini ara sıra büyük geceye konsantre olanlardan farklı bir şekilde alkolü metabolize etmeye adapte olduklarına inanıyor. Ayrıca, orta derecede alkol kullanan kadınlar, Lu Wang'a göre, daha az yiyecek, özellikle de karbonhidrat tüketme eğilimindedir, araştırmaya araştırmacı olarak bakar ve Brigham ve Kadın Hastanesi'nde bir eğitmen

Diyabet Riskini Azaltın

 1. Günde bir içki diyabeti uzak tutar mı? Şaşırtıcı bir şekilde, yardımcı olabilir. Diabetes Care'de yayınlanan 2005 tarihli bir rapor, ılımlı miktarda alkolün - kadınlar için günde bir içkiye kadar, erkekler için günde iki içeceğe kadar - tip 2 diyabet riskini yüzde 30'a kadar azalttığını belirtti.

 2. NASIL ÇALIŞIYOR: Alkol, insülin duyarlılığını artıran bir hormon seviyesini arttırır. Başka bir deyişle, vücudunuzun glikozu işlemesini ve bunu enerji olarak kullanmasını kolaylaştırır. Bu, kan dolaşımındaki şeker miktarını azaltmaya yardımcı olur ve sonuçta diyabet geliştirme riskini azaltır.

 3. BU İÇECEK: Kanlı Mary. Sadece bir porsiyondan tamamen memnun kalacaksınız ve domates suyundaki antioksidan likopen kalbe sağlıklı bir bonus sunuyor.

Beyin Gücünü Arttırın

 1. Beyniniz muhtemelen içki içmenin olumsuz yanlarına aşina (Karaoke harika bir fikirdi ... performansınızın bir videosu Facebook'ta çıkana kadar), ama akıllıca yudumlarken bilişsel düşüşün önlenmesine yardımcı olabilir. Loyola Üniversitesi'nden araştırmacılar, ılımlı içicilerin, bilişsel bozulma, Alzheimer hastalığı ve diğer demans türlerinin gelişmesi olasılığının içmeyenlere oranla yüzde 23 daha az olduğunu buldu. [! 2272 => 1140 = 5!

 2. BU İÇECEK: Şarap. Loyola araştırmacılarına göre, beyin gücünü artırmak için bira veya sert likörden daha faydalı olduğu bulundu.

Safra Taşı'na Elveda Deyin

 1. Safra kesesi taşları - safra kesesi içinde oluşan ve genellikle sertleşmiş kolesterolden oluşan sert, çakıl taşı benzeri tortular - midenizdeki çukurda ağrı veya krampa neden olabilir. Günlük diyetinize biraz alkol ekleyerek bu talihsiz duygudan kaçının. Araştırmalar düzenli ılımlı alkol tüketiminin (haftada 5-7 gün) safra taşı riskini azalttığını göstermektedir. Buna karşın, seyrek olarak alkol alımı (haftada 1-2 gün) riskle anlamlı bir ilişki göstermedi.

 2. NASIL ÇALIŞIYOR: Alkolün kan dolaşımınızdaki iyi kolesterolü nasıl arttırdığını hatırlayın? Safra kesesinde de kolesterolü etkiler. Ayrıca, fazla kilolu olmak safra kesesi taşlarının gelişmesi için ana risk faktörlerinden biridir, bu nedenle orta derecede içme, sağlıklı bir kilonuzu korumanıza yardımcı olarak riskinizi azaltabilir.

 3. BU İÇECEK: Eppa Sangria. İlk sertifikalı organik sangria ve bir kadeh kırmızı şarabın iki katı antioksidan sağlar. Ayrıca, bir bardak sadece 120 kaloriyi geri ayarlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407