Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alkolsüz İçeceklerin Faydaları Nelerdir?

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Alkolsüz içecek tüketimi, son 50 yılda önemli ölçüde arttı ve düzenli olarak çok miktarda alkolsüz içecek kullanmanın sağlığınıza zararlı olabileceği tespit edildi. Ölçülü alkolsüz içeceklerde kullanılırsa vücudunuz üzerinde bazı olumlu etkileri olabilir.

Kafein Faydaları

 1. Kafein, alkolsüz içeceklerde bulunan bir uyarıcıdır. Büyük miktarların sağlığınıza zararlı etkileri olabilir, ancak aynı zamanda sayısız yararları vardır. Kafein, merkezi sinir sisteminizi uyarır, karaciğerinizdeki yağ asitlerinin parçalanmasına yardımcı olur, ruh halinizi güçlendirir ve baş ağrısını hafifletir. Düzenli olarak kafein alan kişilerin Parkinson hastalığı, kolon kanseri, safra taşı ve karaciğer sirozu gelişmesi daha az olasıdır.

Karbonatlı Su

 1. Karbonatlı su, alkolsüz içeceklerin temel bileşenidir. Karbonatlı su, Joseph Priestly tarafından 1767 yılında yaratılmıştır ve o zamandan beri gastrointestinal sistem için birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Karbonatlı su, karın ağrısını hafifletir, mide bulantısını giderir ve kabızlığı hafiflettiği kanıtlanmıştır.

Sodyum Faydaları

 1. Sodyum, alkolsüz içeceklerde bulunan başka bir üründür. Sodyum hemen hemen tüm doğal gıdalarda bulunan önemli bir mineraldir. Sodyum vücudunuzun suyu tutmasına yardımcı olur, kas kramplarını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur, elektrolit dengesini korur, cildinizin yaşlanmasını önler ve kan basıncınızdaki düşüşü önler.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 1. Alkolsüz içeceklerin sağladığı birkaç faydadan bağımsız olarak, tüketimlerinin beraberinde getirdiği risklerin farkında olmalısınız. “Amerikan Halk Sağlığı Dergisi” nin Kasım 2013 sayısında yer alan bir raporda, ortalama bir insanın yılda 11 galon alkolsüz içecek içtiği belirtilmektedir. Bu tüketim ile aşırı kilo, obezite ve diyabet riski artar. Genel İç Hastalıkları Dergisi'nin Eylül 2012 sayısına göre, diyet meşrubat içiyorsanız, sağlık sorunları için daha da büyük bir risk var. Diyet kola içerseniz, yalnızca obezite ve diyabet riskiyle karşılaşmaz, aynı zamanda kalp hastalığı geliştirme ve kalp krizi veya felç geçirme ihtimalinizi de arttırırsınız. Hala alkolsüz içecekler tüketmek istiyorsanız, ölçülü olarak yapın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407