Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alkollü İçecek İçmenin Avantajları

Dikkat

 1. Kime soracağınıza bağlı olarak, alkol bir lütuf veya lanet olabilir. Harvard Halk Sağlığı Okulu bile doza bağlı olarak “hem tonik hem de zehir” olarak adlandırıyor. Her ne kadar bir kokteyl, bira veya bir bardak şarap hem dinlendirici hem de kalp için iyi olsa da, kanser gelişimi, karaciğer ve kalp hasarı ve depresyonunda da rol oynayabilir. Alkolün birini nasıl etkilediği kişiye bağlıdır, bu yüzden herkes düzenli olarak alkol tüketmenin artılarını ve eksilerini tartmalıdır.

Orta Derecede İçme Tanımı

 1. Alkol tüketmenin avantajları, neredeyse her zaman ılımlı içme açısından ölçülür. Harvard'a göre bu, erkekler için günde bir ila iki, kadınlar için de günde bir içki demek. Daha da bozmak, bir içeceğin genel olarak 12 ons bira, 5 ons şarap ya da 1.5 ons alkol olarak kabul edilir, her içecekte yaklaşık 12 ila 14 gram alkol.

İçmenin Avantajları

 1. Harvard'a göre, 100'den fazla bilimsel çalışma, ılımlı içme ile kalp krizi, pıhtı kaynaklı felçler ve genel kardiyovasküler nedenlerden kaynaklanan ölüm riski arasındaki ilişkiyi gösteriyor. Makul miktarda alkol, kalp hastalıklarına karşı korunmanıza yardımcı olan "iyi" kolesterol olarak da bilinen yüksek yoğunluklu lipoprotein seviyelerinizi yükseltir. Bazı alkol türleri diğerlerinden daha iyi koruyucu maddelerdir - kırmızı şarap, özellikle kan basıncını düşürebilecek yüksek miktarda polifenol içerir. Ek olarak, Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi, ılımlı içiciliğin beyindeki kan damarlarının ve kalbin içindeki kan damarlarının korunmasına yardımcı olabileceğini ve bunama riskini azalttığını belirtti.

İçmenin Dezavantajları

 1. Eğriyi orta derecede içmeden yoğun içmeye veya içmeyi içmeye kadar eğriyi yuvarladığınızda alkolün sakıncaları görülür. Ağır içme alkolik hepatit ve siroz olarak bilinen karaciğerde iltihaplanma veya karaciğerde iz oluşmasına neden olabilir. Harvard, ayrıca kan basıncını artırdığını, kalp kasına zarar verebileceğini ve potansiyel olarak meme, kolon, ağız ve karaciğer gibi çeşitli kanserlerin gelişiminde rol oynadığını söyledi. Ek olarak, ağır içki, özellikle genç kadınlarda osteoporoz riskini artırıyor, diyor Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi. Alkol, beraberinde herhangi bir besin sunmadan gram başına 7 kalori vermesi koşuluyla uyku düzenini bozabilir ve kilo alımına neden olabilir. İçmek de yargınızı bulanıklaştırabilir, arabanın direksiyonuna geçmek gibi yıkıcı kararların önünü açabilir.

Aşırı İçmenin Etkileri

 1. İçmeye gelince, ortalamalar yasası geçerli değil. Günde bir içki sağlığınıza uzun vadede fayda sağlasa da, aynı hafta içi tüm içeceklerin biriktirilmesi ve bir hafta sonu gecesinde altı ila yedi içecek tüketilmesi için geçerli değildir. Bu alışkanlık tıkanık içki olarak bilinir ve en tehlikeli tüketim şeklidir, Kuzey Dakota Tıp Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde klinik sinirbilim profesörü Sharon C. Wilsnack, "The Washington Post." Eğer içki içtiğinizde - eğer bir erkek iseniz iki saatte beş saatten fazla içtiğiniz ve bir kadın olmanız durumunda dört içki içeceğiniz anlamına gelir - sağlık etkileri, ağır bir içicininkilere benzer. Yüksek tansiyon oranları artar ve felç geçirme olasılığınız artar.

 2. İçmeye gelince, ortalamalar yasası geçerli değil. Günde bir içki sağlığınıza uzun vadede fayda sağlasa da, aynı hafta içi tüm içeceklerin biriktirilmesi ve bir hafta sonu gecesinde altı ila yedi içecek tüketilmesi için geçerli değildir. Bu alışkanlık, içki içme olarak bilinir ve en tehlikeli tüketim şeklidir, Kuzey Dakota Tıp Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde klinik nörobilim profesörü Sharon C. Wilsnack, "The Washington Post" dedi. Eğer içki içtiğinizde - eğer bir erkek iseniz iki saatte beş saatten fazla içtiğiniz ve bir kadın olmanız durumunda dört içki içeceğiniz anlamına gelir - sağlık etkileri, ağır bir içicininkilere benzer. Yüksek tansiyon oranları artar ve felç geçirme olasılığınız artar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407