Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Akşam yemeğinden sonra salata yemenin faydaları

Artan Verimlilik

 1. Akşam yemeğinden sonra, dikkatinizi tatlıya çevirmek kolaydır ve akşamları sonra koltukta dinlenirken bir kase cipsin içine kazın. Bunu yapmak lezzetli olabilir, ancak bu diyet alışkanlıkları hızla kilo almanıza neden olabilir. Her ne kadar salata geleneksel olarak akşam yemeğinden önce bir öğün olsa da, yedikten sonra bir kase salata tadını çıkarmak, fazla kalori tüketmeden aç hissetmekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Kalorilerdeki Atıştırmalıklardan Daha Düşük

 1. Akşam yemeğinden sonra salata yemeyi düşünüyorsanız, genellikle akşam yemeği ile yatmadan önce yediğiniz yiyeceklere karşı sağlık yararlarını değerlendirmelisiniz. İkinci kategorideki gıdalar sağlıksızsa, günlük kalori alımınızı yüzlerce kalori kadar yükselterek kilo alım olasılığınızı artırabilir. Örneğin bazı insanlar, akşamları TV seyrederken yüksek kalorili yiyecekleri alışkanlık haline getirir. Salatalarınızın sağlıksız içerikler içermediğinden emin olmak için dikkatli olmalısınız, ancak kalorilerde muhtemelen aperatifler alabileceğiniz yiyeceklerden daha düşüktür.

Fiber, Hissetmenize Yardımcı Olur

 1. Pek çok çiğ salata malzemesi lif bakımından yüksek. Örneğin 7,5 inçlik bir havuçta 2,3 gram toplam elyaf ve 1 fincan kıyılmış kerevizde 1,7 gram elyaf vardır. Diyet lifi, akşam yemeğiniz ağır ve sindirimi yavaşsa faydalı olan kabızlığı giderir. Fiber ayrıca hızlı bir şekilde tam hissetmenize yardımcı olabilir, bu da akşam yemeğinden sonra atıştırma isteğinizi azaltabilir.

Salata Mineralleri Sakinliği Teşvik

 1. Akşam yemeği sonrası atıştırmanızın yağ oranı yüksekse, sağlıklı uyumayı zorlaştıran hazımsızlığa yol açabilir. Salata, ancak, yatmadan hemen önce yemekten kaçınmak için her zaman en iyisi olmasına rağmen, uyku kalitesini daha hafif ve daha az olasıdır. BBC Good Food, kalsiyum ve magnezyumun vücudunuzu yatmadan önce sakinleştirmeye yardımcı olduğunu belirtir. Bu mineraller, lahana ve ıspanak gibi salata malzemelerinde bulunur.

Yüksek Yağlı İçerikleri Atla

 1. Bir kaç sebzeyi bir kaseye atıp pastırma ve peynir gibi ağır yağda ya da ağır gıdalarla doldurmak yararlı bir yaklaşım değildir. Bu yiyecekler sadece kalorileri yüksek olan ve kilo almayı teşvik eden yiyecekler değil, aynı zamanda uykunuzu bozabilecek kadar ağırdırlar. Sebzeleri salatanın merkezinde yapın ve yağ ve sirke gibi az miktarda hafif pansumanı seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407