Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Acı Sosun Sağlığa Faydaları

Vitaminler Mineraller

 1. New Mexico Eyalet Üniversitesi, Şili Biber Enstitüsüne ev sahipliği yapıyor (bu da dünyadaki tek ilginç kurum olmanın nadir ve övgüye değer bir ayrımını taşıyor.)

 2. Carol Turner, New Mexico Eyaletinde bir beslenme uzmanı. Acı biberlerin sağlık yararlarını listelemeleri istendiğinde, altı dakika durmadan konuştu ve kısa versiyonunu veriyor gibi geliyordu.

 3. “Şili biberleri, sık sık düşünmediğimiz bir çok fayda sunuyor,” dedi Turner. Acı sos hakkında düşündüğümüzde çoğumuz baharatlı lezzetleri düşünüyoruz. Turner ve arkadaşları Şili Biber Enstitüsü'ndeki - muhtemelen en büyük öğle yemeği molasına sahip bir grup insan - acı biberleri bundan daha fazla görüyorlar.

 4. "Sıcak Biber Paradoksu" deyin. Acı biber ve acı sosla ilgili her şey, "Bu şeyleri ağzına sokma, manyak!" Ancak acı biber, acı sos ve salsa gezegendeki en sağlıklı yiyecekler arasındadır.

 5. Araştırmacılar, acı biberleri Tip 2 diyabet, kardiyovasküler hastalık, iltihaplanma, kilo kaybı ve kanser tedavisine bağlamak için çalışıyorlar.

Acı Biber ’Cool Secret

 1. Binlerce çeşit acı biber var ve benzer besinsel faydalar sunma eğilimindeler. Yeşil biberleri al. Bir porsiyon (yarım fincan) kalori, şeker ve karbonhidrat oranı düşüktür. Ayrıca az miktarda yağ içerir ve kolesterol içermez. Besinler arasında bir doz C Vitamini vardır

 2. Beslenme açısından, sıcak şili biber rahatlamıyor.

 3. Sıcak biber, karotenoidler (Vitamin A), flavonoidler, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içerir; bunların tümü yaşlanma karşıtı ve anti-enflamatuar özellikler, DNA koruması ve düşük kan gibi sağlık yararları sağlar basınç.

 4. Acı biber biberinin asıl harikası, acı biberlere ısılarını veren ve analjezik özellikleri için kullanılabilecek renksiz bir bitki bileşiği olan capsaicin'dir: Evet, capsaicin o kadar güçlüdür ki sık sık ağrı giderici topikal kremlerde kullanılır.

 5. Kapsaisin, acı biber, acı sos ve salsa porsiyonunda var. Acı biberlerin içinde kapsaisin, tohumları tutan plasenta dokusunda ve ayrıca bakla duvarlarında yoğunlaşmıştır. Popüler inanışın aksine, tohumlar sıcak olabilse de ısıyı getiren tohumlar değil. Tohumlarda bulunan ısı plasental dokulardan emilir.

 6. Kapsaisin ne kadar sıcak? Scoville Ölçeği, biber sıcaklığının standart ölçüsüdür. Geleneksel kırmızı Tabasco sosu, 2.500 ila 5.000 Scoville ısı birimini temsil eder. Saf Kapsaisin için taksitli 16 milyon Scoville ısı birimidir. Ders: sağlık yararları için çorbanıza saf kapsaisin koymayın, yoksa haydut bir hükümet sizi kaçırıp yüzünüzü silahlandırabilir.

Kanser Baharatlı Yemeklerden Nefret Ediyor mu?

 1. Ortalama şili biber basit bir bitki, ancak bilim adamları biberleri yeni yeni anlamaya başladı. Araştırmacılar, acı biberleri Tip 2 diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, iltihaplanma, kilo kaybı ve kanser tedavisine bağlamak için çalışıyorlar.

 2. Kapsaisin inanılmaz bir şey yapıyor. Hücrelere - özellikle kanser hücrelerine - temel olarak hücresel intihar olan apoptoza neden olur.

 3. O'Connell, New Mexico eyaletinin ülkenin geri kalanına oranla daha düşük bir kanser insidansına sahip olduğunu belirtti. Yerel diyet, acı biber ve acı sos bakımından zengin olduğu için mi? Kimse tam olarak bilmiyor.

 4. "Çevremizle ilgili sıra dışı olan bir yön," dedi O'Connell.

Sıcak Bir Diyet Yardımı

 1. Baharatlı yiyecekler iştahı kesmek ve kilo vermenize yardımcı olmak için kullanılabilir, çünkü bu durum ağzınıza ateş yakmak tüketim üzerinde engelleyici bir etki yaratma eğilimindedir. Yine de, bilim insanlarının bu şeyleri incelemesi gerekiyor ve bu onların yaptığı şeydi.

 2. UCLA araştırmacıları tarafından yürütülen 34 kişilik bir çalışma, deneklerin düşük kalorili sıvı diyetlerine test edilmek üzere dihidrokapsiat (DCT) adı verilen bir kapsaisin formu eklendiğinde vücudun daha fazla enerji yaktığını buldu. DCT ayrıca vücudun yakıt olarak daha fazla yağ kullanmasına neden olan yağ oksidasyonunu arttırdı.

 3. Purdue Üniversitesi'ndeki araştırmacılar acı biberlerin iştahınızı azaltabileceğini buldu. Çalışmaya katılan 25 katılımcıdan 13'ü baharatlı yiyecekleri beğendi, 12'si beğenmedi. Bu çalışma düzenli olarak kırmızı biber yemek yemediklerine, ancak yiyeceklerinde acı biber yediklerinin yağlı, tuzlu ve tatlı yiyeceklere karşı iştahsızlık yaşadıklarını ortaya koydu.

 4. Avrupa dışında yapılan ayrı bir araştırma, baharatlı yiyeceklerin iştah kesici bir hormon seviyelerini yükselttiğini ortaya koydu.

 5. Dr. Maryland'deki bir spinal cerrah olan Spiro Antoniades, “Acı Sos Diyeti: Davranış Değişikliğinde Bir Yolculuk” adlı bir kitap yazdı. [! 1142 => 1140 = 4!

 6. Üniversiteden sonra Antoniades kilo aldı, bu yüzden beslenmeye çalışmak için işten bir hafta izin aldı. Acı Sos Diyet - Onun için işe yarayacak bir diyet geliştirdi. Yemeklerle sıcak sos yiyerek Antoniades daha az yemek tüketmiş, daha fazla su içmeye zorlanmış ve gün içerisinde açlık sancılarını yenmek için acı sos kullanmıştır. Acı sos ile dengeli bir diyet yaparak ve her yemeği yemek için harcadığı zamanı 30 dakikaya kadar uzatarak 70 kilodan fazla kaybetti. Her öğünde, bir bardak su içtiği sırada bir süre var. [! 1142 => 1140 = 4!

 7. Diyetisyen olan New Mexico Eyaleti Turner, hastalarını acı biber yemeye çağırıyor. Onları “giriş kapısı” olarak görüyor: Birisi acı biber yemeye istekliyse, muhtemelen daha önce denemedikleri bir sürü yeni meyve ve sebze denemeye isteklidirler.

Tehlikeleri

 1. Kapsaisin içeren yiyecekler diğer lezzetleri tatma yeteneğini azaltabilir. Çok kötü bir aşçıysanız bu harika bir haber, ancak şeflerin harika yabancı aksanları olan bir restoranda yemek yemeniz ideal değil.

 2. Mide rahatsızlığına gelince, acı biberin mideyi diğer yiyeceklerden daha fazla üzdüğüne dair bir kanıt yoktur.

Yararlı Gıdalar

 1. Kişilik ile baharatlı yiyecek tercihleri ​​arasında bir korelasyon olduğu ortaya çıktı. Muhtemelen bu kadar derinlerde biliyordunuz, amcalarınızın aile biraraya geldiklerinde kaç galon acı sos tükettiğine bağlı. Penn Eyaletindeki bir araştırmacı, Arnett Sensation Envanter Arayışı'nı kullanarak acı biber yiyenleri gerçekten değerlendirdi.

 2. AISS puanının üzerinde puan alan grupta olanlar risklere ve yeni deneyimlere daha açık olarak kabul edildi. Ortalamanın altında kalanlar, ekonomik boyutta hassas araçlar kullanma ve hava durumu hakkında konuşma eğilimindeydi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ortalama AISS'in üzerinde puan alan heyecan arayanlar baharatlı yiyeceklerden daha fazla keyif aldılar.

 3. Bu bizi nihai faydaya götürüyor: zihinsel sağlık. Baharatlı biber yemek iyi hissettiriyor. Kapsaisin, ağız ve burundaki ağrı reseptörlerine bağlanır ve bu, beyne iletilen bir yanma hissi yaratır. Beyin, refah hissi yaratan doğal opioidler olan endorfinleri serbest bırakarak tepki verir. Bu tam bir ruh halidir (evet, siz, New Mexico) "Hey, ne kadar çoğumuzun biber biber gibi olduğunu biliyorsunuz? Bir enstitü kuralım."

 4. Joe Donatelli serbest çalışan bir gazetecidir. @Joedonatelli'yi takip edin. [! 1142 => 1140 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407