Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan

Timman z'affaran (etli Irak safranlı pilav)
 
 
3 cups, 5-6 PorsiyonPTM1H10 dakika

Timman z'affaran (etli Irak safranlı pilav)


Zaar'da benzer tarifler var ama bu bizim en sevdiğim versiyonumuz. Bu, Tarif 384628 ya da rosto kuzu gibi diğer yemekler için bir pilav yatağı olarak kullanılabilecek çok lezzetli bir Irak pilavıdır. Bunun için en az haftada bir kez yoğurt ve taze bir salata ile bütün bir yemek olarak! İsterseniz pilavın pişirme süresinin sonuna yakın donmuş bezelye ekleyebilirsiniz. Ayrıca baharatları et karışımına pişirdikten ve biraz daha pişirdikten sonra biraz salça ilave ettikten sonra da pişirmeden önce veya sonra Bu yemekle ilgili başka bir lezzetli varyasyon, rasinleri dışarıda bırakma eğilimindeyim. Orijinal bir tarif olan Tess Mallos'un Orta Doğu Yemek Kitabı adlı orijinal tarifi.

  Share
  Tweet
  Pin
  Whatsapp
  Print

Hazırlık

 1. Su akıncaya kadar pirinci yıkayın.
 2. Soğuk suyla örtün ve 30 dakika bekletin.
 3. Pound safran ipler, küçük bir kaseye yerleştirin (bunun için mükemmel boyutta olan bir Arapça kahve fincanı kullanırım) ve gül suyunu ekleyin ve gerekli olana kadar dik tutun.
 4. Bir tavada yağın veya ghee'nin yarısını ısıtın (bu kısım ghee veya tereyağlı tadıyla daha iyi olur), bademleri ekleyin ve kızarana kadar kızartın.
 5. Oluklu bir kaşıkla bir plakaya çıkarın ve rezerv.
 6. Tavaya soğan ekleyin ve şeffaf olana kadar hafifçe kızartın.
 7. Sıcaklığı arttırın, et ekleyin ve pişirin, etin parçalanmasını sağlamak için sık sık karıştırın. Meyve suları buharlaşana kadar kızartın, baharat (Reçete 79179), 0.5 çay kaşığı tuz ve kuru üzüm ekleyin ve 1 dakika daha uzun süre kızartın.
 8. Kalan yağı veya ghee'yi derin, büyük dipli bir kapta ısıtın ve 2 çay kaşığı safran-rosewater karışımı ve tavuk suyunu ekleyin.
 9. Pirinci süzün ve kaynatmak için tuzla ekleyin. Pilav kaynayana kadar ara sıra karıştırın.
 10. Isıyı düşüke düşürün ve tavayı sıkıca kapatın. Pirinç bitene kadar yavaşça pişirin.
 11. Et karışımını hafifçe pirinçten geçirin, tencerenin kenarını iki kağıt havluyla örtün ve kapağı sıkıca kapatın. Gerekirse 5 dakika veya daha uzun süre kısık ateşte bırakın.
 12. Servis tabağında pilavı kazın ve kızartılmış bademlerin ve safran gül suyunun geri kalanının serpin. Bu, Recipe 384628 veya rosto kuzu veya büfenin bir parçası olarak mükemmel servis edilir.Sevdim

Comentarios