Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Günlük Vejetaryen Yemek Planı Bakkal Listesi

Ne düşünüyorsun?

 1. Bir haftalık vejetaryen yemekler için planlama ve alışveriş, vejetaryen olmayan menüleri planlamaktan çok farklı değil. Önceden planlama yaparken yapmanız daha kolay olan kalori ve beslenme gereksinimlerinin karşılandığından emin olmanız gerekir. Haftanıza başlamadan önce biraz daha fazla zaman ayırmak, menüleri planlamaya ve bir bakkal listesi oluşturmaya başladığında, hafta boyunca zaman kazandırır çünkü herhangi bir son dakika kararı vermek zorunda kalmazsınız. Eldeki listeyle bakkal alışveriş, sağlıksız dürtü alımlarını önler ve paradan tasarruf sağlar.

Strateji

 1. Her gün için listelenen öğünlerle basit bir takvim yapın ve bir alışveriş listesi oluşturmak için kullanın. Real Simple, mevsimlik, taze ürünlerle hazırlanan yemekler yaratmanızı önerir. Maliyet az ve taze ürünler daha sağlıklı. Hafta içi akşam yemeği yemek için mi yoksa öğle yemeği için mi çalışacağınızı düşünün. Yemekleri takip etmek istediğiniz vejetaryen diyet türüne göre planlayın. Veganlar et, süt veya yumurta yemiyorlar. Lakto-vejetaryenler diyetlerinde süt ürünleri içerirken lakto-ovo vejetaryenler de yumurta yer. İhtiyacınız olan besin maddelerini aldığınızdan emin olmak için vejeteryan besin piramidindeki her bir adım için bir alt başlık ile market listenizi oluşturun.

Beslenme

 1. Amerikan Diyetetik Birliği tarafından üretilen bir vejetaryen besin piramidi, günde altı porsiyon tahıl ve beş porsiyon baklagiller, fındık veya diğer bitki bazlı proteinleri önerir. Dört porsiyon sebze, iki porsiyon meyve ve iki porsiyon yağ günlük diyet tavsiyelerini tamamlar. Yeterince kalsiyum, iyot, demir, omega-3 yağ asitleri, protein, vitamin ve mineral aldığınızdan emin olmak için diyetinizi dikkatlice izlemek önemlidir. Özellikle vejeteryanlar omega-3 yağ asitleri, B12 vitamini ve D vitamini için bitkisel besinlerden yeterli miktarda almak zor olabilir. [! 75573 => 1130 = 4!

 1. Vejeteryanların beslenme ihtiyaçlarını karşılaması için en iyi yol olan çok çeşitli yiyecekleri içeren bir diyeti tükettiğinizden emin olun. Her gün aynı kahvaltıyı yemeyi planlamayın. Bir gün çilek ve soya sütlü yulaf ezmesini ve ertesi gün sebzelerle karıştırılan bir tofu deneyin. Tahıl ekmeği, salatalar ve vejeteryan çorbaları ile yapılan sandviçler kolay yemeklerdir ve farklı içeriklerin iyi bir karışımını sağlar. Tam tahıllı makarna yemekleri, etsiz biber ve buharda pişmiş sebzeler akşam yemeği için iyidir. Atıştırmalıklarda faktörü unutma. Humus, çiğ sebzeler ve pide cipsleri içeren iyi bir proteindir. Menülerinizi değiştirmek yemeklerinizi ilginç tutacaktır.

Faydaları

 1. Yağları da düşük olan lakto-ovo vejetaryen bir diyet kan basıncını düşürebilir, kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir ve diyabet ve bazı kanserlerin gelişme riskini azaltır. Vejetaryen diyetlerin çoğu vejetaryen olmayan beslenme planlarından daha az yağ ve kolesterol içerir. [! 75573 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407