Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Beyaz Peynir Beslemenin Faydaları - Kansere Karşı En Sağlıklı Peynir

Son Düşünceler

 1. İyi haberlerim var! Tüm peynirler sizin için fena değil - eğer bir peynir aşığıysanız, en sağlıklı peyniri seçtiğinizden emin olun: beyaz.

 2. Peynir birçok yemeğe lezzetli, lezzetli bir katkı maddesidir, ancak işlenmiş süt popülaritesinin artmasıyla, birçok insanın sağlıklı bir diyete bağlı kalırken kaçındığı bir ürün haline gelir.

 3. Koyun veya keçi sütünden (genellikle birleştirilmiş) yapılmış, beyaz peynir, aradığınız tadı suçluluk duymadan elde etmek için zengin besleyici bir seçenektir. Feta'nın sindirimi kolaydır ve ineğin sütünden elde edilen peynirlerden daha az alerjik ve enflamatuardır, bu da süt ürünlerine duyarlı olanları teşvik eder. window.onload = function () {hellobar ("contentUpgrades"). show (525574);}; Çoğu gıda ürününde olduğu gibi, çok daha ham. Yapabilirseniz, pastörize süt ürünlerinden yapılan beyaz peynirden kaçının. Sodyum ve doymuş yağ oranı yüksek beyaz peynirlerin her gün değil, az miktarda kullanılması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Beyaz Peynir ile Beslenme Değerleri

 1. Bu son derece popüler peyniri tarif etmek için Yunanlılar tarafından kullanılan "beyaz peynir" kelimesi, "dilim" anlamına gelen İtalyanca fetta kelimesinden geliyor. Avrupa Birliği şu anda beyaz peynirin özel niteliklerine sahipken, dünyanın diğer bölgelerinde inek veya manda sütünden yapılan "beyaz peynir" bulmak mümkündür. window.onload = function () {hellobar ("contentUpgrades"). show (531384);}; Feta, az veya hiç delik içermeyen, keskin bir tadı ve derisi olmayan yumuşak bir peynirdir. Beyaz peynir beslenmesi, tam olarak hangi marka beyaz peynir türünü alacağınıza bağlı olacaktır. Geleneksel beyaz peynir, ya saf koyun sütünden ya da koyun ve keçi sütünden (ve yüzde 30'dan fazla keçi sütünden oluşan bir kombinasyondan değil) yapılır.

 2. Bir porsiyon beyaz peynir (yaklaşık 28 gram ağırlığında) şunları içerir: (1)

7 Beyaz Peynir Beslemenin Faydaları

 1. Düşük seviyelerde demir, folik asit veya B12 vitamini ile bağlantılı olarak, anemi doğal olarak bazı gıdalar ve eksik besinlerin takviyesi ile tedavi edilebilir. Bu nedenle, beyaz peynirde bulunan B12 vitamini (ve az miktarda demir), kansızlığa karşı mücadele için bir diyetin bir parçası olabilir. (7)

 2. Beyaz peynirin beslenmesinin belki de en ilginç yararlarından biri? Kansere karşı koruyucu etkileri var. Zengin bir kalsiyum kaynağı olan beyaz peynir, kalsiyumun (D vitamini ile birlikte) vücudun çeşitli kanser türlerine karşı korunmasına yardımcı olduğunu gösteren araştırmalardan faydalanmanızı sağlar. (2)

 3. Magnezyumun kalsiyum emilimi için hayati önem taşıdığını unutmayın. Eğer bir magnezyum eksikliğiniz varsa, vücudunuz tükettiğiniz kalsiyumu uygun şekilde emmez, bu da tam sağlık faydalarından yararlanamayacağınız anlamına gelir.

 4. Ancak, beyaz peynir beslenmesinde kansere karşı koruyan sadece kalsiyum değil! Bu alfa-laktalbümin proteini bu Yunan peynirinde de bulunabilir ve kalsiyum ve çinko iyonlarına bağlandığında, antibakteriyel ve antitümör özelliklere sahip olduğu öne sürülür.

 5. Muhtemelen zaten kalsiyumun kemikleriniz için iyi olduğunu biliyorsunuzdur. Sonuçta, 90'ların "Got Milk" kampanyasını kim duymadı? Bununla birlikte, süt tüketimi yüksek olan ülkelerde de osteoporoz insidansı yüksektir - peki neler oluyor ve neden kalsiyum ve süt sorununun cevaplarından biri olabilir?

 6. Her şeyden önce, doğru - kalsiyum kemiklerinizi destekliyor. Özellikle çocuklarda ve gençlerde, 20'li yaşlarında olanlara, pik kemik kütlesini arttırır. Zirve kemik kitleniz ne kadar yüksek olursa, osteoporoz ve kemik kütlesi kaybını içeren diğer durumlar için riskiniz o kadar düşük olur.

 7. Ancak, pastörize inek sütü asidoza neden olma alışkanlığı nedeniyle vücutta en fazla kalsiyum almanın en kötü yerlerinden biri olduğu için süt kemiklerinize zarar verebilir. ). Bunun yerine, diğer yüksek kalsiyumlu gıdaları (beyaz peynir gibi) bulun ve maydanoz, ıspanak ve kabak gibi diyetinize daha fazla alkali gıda eklemeyi deneyin.

 8. Beyaz peynir beslenmesinde bulunan başka bir proteine ​​histidin denir. Bu protein başlangıçta sadece bebek sağlığı için önemli kabul edildi, ancak daha sonra yetişkinlerde de gerekli bulundu. (3)

 9. Histidin, B6 vitamini (beyaz peynirde de bulunur) ile birleştirildiğinde, histamin olmak için moleküler bir işlemden geçiyor. Bu bileşik, enflamatuar sürecin bir parçasıdır. Beslenmenizde iltihaplanmaya neden olan yiyecekleri çıkarmak genel olarak önemli olsa da, bağışıklık sisteminizin hastalıklarla savaşmasına izin veren küçük bir iltihap derecesidir.

 10. Aşırı iltihaplanma hasarından korunmak için antioksidanlar açısından yüksek bir diyetle birleştirilmiş, beyaz peynir gibi yiyecekleri az miktarda tüketmek, başlangıçta tasarlandığı gibi hastalıklarla savaşmaya hazır sağlıklı bir bağışıklık sisteminin sağlanmasını sağlayabilir. (Artı, bir bonus olarak, beyaz peynir de bağışıklık sisteminizin enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan probiyotikler içerir!)

 11. Beyaz peynirin beslenmesi ile ilgili bir başka güzel şey de size yardımcı probiyotikler sağlaması! (4) Probiyotikler bağırsaklarınızı örten bakterilerdir. Vuruldukları zaman vücudunuz bakteri, maya, mantar, parazit ve diğer pek çok tatsız şeyler için üreme alanı haline gelir.

 12. Sadece probiyotiklerin bağışıklık arttırıcıları değil, aynı zamanda sağlıklı bir bağırsağı korumanıza izin verir ve yüksek stresli yaşam tarzlarında sık görülen birçok sindirim sorunundan kaçınmanıza izin verir, özellikle düzenli GDO'lar, şekerli gıdalar tüketen ve maruz kalanlarda antibiyotiklere ve diğer tehlikeli kimyasallara.

 13. Beyaz peynir B2 vitamini veya "Riboflavin" için iyi bir kaynaktır. B2 vitamini, migren dahil, baş ağrıları için doğal bir ilaç olarak uzun süredir bilinmektedir. (5) B2 vitamini yönünden zengin bir diyet (ve gerekirse Riboflavin takviyeleri), migren ve diğer kronik baş ağrısı tiplerini sınırlamak için koruyucu bir yöntem olarak kullanılabilir.

 14. Riboflavin, noggin'inizin birden fazla kısmı için iyidir! Araştırmalar, B2 vitaminiyle diyetleri yüksek olan kişilerin, katarakt, keratokonus ve glokom gibi dejeneratif göz hastalıkları riski altında olduklarını (hepsi yaşlanma ile ilişkili) göstermektedir. (6)

 15. Anemi, vücutta oksijen taşıyan hemoglobin hücresi ile ilgili bir problemle ilgilidir. Vücudunuz, hücrelere ve dokulara yeterince oksijen alamadığında, zayıflar ve halsizleşir.

Beyaz Peynirin Tarihçesi ve Savaşları

 1. Beyaz peynir üretimine ilişkin ilk belgelenmiş referans, 8. yüzyılda Yunanistan'daydı. Homer Odyssey'de açıklanan ve bu peyniri koyun ve keçi sütünden üretmek için kullanılan teknoloji, modern çobanların kullandığı yönteme benziyor. Antik Yunanistan'da popüler olan beyaz peynir, Yunan gastronomi için hayati öneme sahipti.

 2. Bununla birlikte, günümüzde beyaz peynir olarak kabul ettiğimiz şey, ilk önce "taze" anlamına gelen "prosphatos" adı altında Bizans İmparatorluğu'nda kaydedildi. Tuzlu su depolaması ve pazarlaması daha sonra İtalyan bir ziyaretçi tarafından Girit adasına açıklandı.

 3. Beyaz peynir, ilginç bir şekilde, son yıllarda oldukça fazla yasal bir mücadele kaynağı oldu. Avrupa Birliği içinde, Danimarka bir noktada "beyaz peynir" dedikleri şeyi yarattı, ancak beyazlatılmış inek sütünden yapıldı. 2002'den bu yana, bu davanın çözümünü işaretleyen AB, Yunanistan’ın “feta” veya PPO veya “menşei korumalı ürünü” olarak nitelendirdi.

 4. 2013 yılında AB ile Kanada arasında yapılan son bir anlaşma, "feta peyniri" isminin, Yunanistan'dan ithal edilen koyun / keçi süt peynirine atıfta bulunmak haricinde kullanılmasını engelliyor. Kanadalı üreticilerin artık benzer ürünlerini "beyaz peynir" olarak etiketlemesi gerekiyor. [! 3582 => 1140 = 4!

 1. Feta genellikle salatalar ve diğer yiyecek türleri için kullanılır. Beyaz peynirleri çiğ veya pişmiş olarak kullanabilirsiniz. Birçok tarif, beyaz peynir parçalarını gerektirir, ancak aynı zamanda beyaz peynir dilimleri kullanan birçok tarif bulacaksınız.

 2. Beyaz peynirleri içeren en iyi tariflerimizden biri benim Kavrulmuş Pancar Salatası. Antioksidan yönünden zengin pancarlara sahip, sade bir peynir olan sade bir salata. [! 3582 => 1140 = 5!

 3. Izgara peynir için aç mısın? Daha sonra bu Avokado Izgara Peynirli sandviçin bir parçası olarak beyaz peynir kullanmanızı öneririz. İnan bana, gerçekten çok mutlu olacaksın.

 4. Beyaz peynir, inek sütünden elde edilen peynirden önemli ölçüde daha az alerjen olsa da, keçi veya koyun sütünden alerjik olmak hala mümkündür. İnek sütü alerjisi tanısı konan kişilerin yaklaşık yüzde 90'ı aynı zamanda vücutlarının keçi sütündeki aynı proteinleri tanıdığını tespit eder.

 5. Ancak, hassas ancak inek sütüne alerjiniz yoksa, büyük olasılıkla beyaz peynir gibi ürünler bulacaksınız!

 6. Beyaz peynir kullanırken bir diğer olası dikkat histamin intoleransı çekenler içindir. (8) Yine, histamin vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olmak için küçük dozlarda hayati bir proteindir, ancak çok fazla miktarda aşırı iltihaplanmaya neden olur. Histamin intoleransından muzdarip olan insanlar, çoğu insandan farklı olarak, vücutta yüksek seviyelerde bulunduğunda histamini parçalamakta zorlanırlar ve histamin proteinini içeren gıdaları tüketirken alerjiye benzer semptomlar yaşayabilirler.

 7. Beyaz peynir veya diğer keçi / koyun sütü ürünleri tükettikten sonra kurdeşen, terleme veya şişme gibi semptomlar yaşarsanız, hemen yemeyi bırakın ve hemen doktorunuza danışın.

 8. Sonraki Oku: 8 Akdeniz Diyetinin Sağlığa Faydaları

 9. Sesinden sızan bağırsakların yalnızca sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407