Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


60 Dakika Sürekli Kardiyo ve 20 Dakika Aralığı

Diyetinizi Değiştirmek

 1. Kısa süreli egzersizler, uzun süreli egzersizlerden tamamen farklı bir zihniyet gerektirir. Ayrıca vücudunuz üzerinde farklı etkileri vardır. Neden egzersiz yaptığınıza bağlı olarak, bir stresi antrenman stresiyle başa çıkabildiğiniz sürece diğerinden daha iyi olacak.

 2. Araştırmacılar, aralıklı eğitimin faydalarını öğreniyorlar. Düzenli kardiyo, aralıklı bir eğitim, spot ışığı kazanmadan on yıllarca çalışıldı. Artık yağ kaybetmek ve sabit hal almaktan zinde kalmak için daha kullanışlı olduğunu kanıtlıyor.

Kararlı Durum Kardiyo

 1. Sabit durumlu kardiyo, aynı yoğunlukta uzun süre çalıştığınız zamandır. Altmış dakika, ara vermeden çalışmak için makul bir süredir. Bu miktarda egzersizi sürdürmenin tek yolu, düşük yoğunlukta yapmaktır.

 2. Kararlı bir durum yaptığınızda, kendinizi asla eşiğin dışına itmezsiniz. Kaslarınızı güçlendirmek için oksijen kullanan aerobik enerji sisteminizde çalışıyorsunuz. Aerobik enerji sisteminize bir süre gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken oksijeni yenilemeye devam etmektir.

 3. Bu egzersiz tarzı tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olur ve kalbinizi daha verimli bir şekilde kan pompalamak için eğitir. LDL veya "kötü" kolesterol seviyelerinin düşürülmesine ve obezite ve diyabetle mücadeleye yardımcı olabilir. Genel sağlık için en iyi egzersiz türlerinden biridir. Yeterince sık yapılan sabit durumlu kardiyoun, doğal nedenlerle erken ölüm riskinizi düşürdüğü bile gösterilmiştir.

Aralıklı Eğitim

 1. Aralıklı eğitim tamamen farklı bir canavardır. 10 saniye ile iki veya üç dakika arasında değişen kısa ve hızlı patlamalar yapın, sonra dinlenin. Egzersizin ne kadar yoğun olmasını istediğinize bağlı olarak dinlenme periyotlarında değişiklik yapabilirsiniz.

 2. Çalışmanın dinlenmeye en sık oranı 1: 1'dir. Yani 30 saniye koşarsan, 30 saniye dinleneceksin. Kararlı hal alıştırmasının aksine, her bir sprint setini tükenme noktasına yaklaştırmaya çalışıyorsunuz.

 3. 20 dakikalık herhangi bir egzersiz kısa görünse de, 20 dakikalık aralıklarla egzersiz yaptıktan sonra bitkin kalmalısınız. Anaerobik bir aktivite olarak tasarlanmıştır, bu kaslarınızı güçlendirmek için glikoz gibi kimyasal bileşikler kullandığınız anlamına gelir.

 4. Egzersizlerinizde anaerobik enerjiyi kullandığınızda işiniz daha yoğundur, ancak enerjinizi yeniden oluşturmak için uzun süre dayanamaz ve dinlenme süreleri almak zorunda kalırsınız. Ayrıca enerji depolarınızı daha çabuk tüketirsiniz.

Nasıl Karşılaştırırlar

 1. Kararlı duruma kıyasla, aralıklı egzersiz bazı bölgelerde daha iyi ve daha iyidir. Spor Hekimliği'nde yayınlanan 2012 tarihli bir makaleye göre, aslında daha güvenlidir. Kararlı hal egzersizi daha uzun sürer ve bu da bir kalp probleminin kendini göstermesini daha olası kılar. Kararlı hal antrenmanı sırasında uzun süreli tekrarlayan aktivite, ayrıca aşırı yaralanma riskini de arttırır.

 2. Aerobik egzersizler, kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirir, ancak anaerobik egzersizler daha da yardımcı olabilir. Spor Hekimliği 2012 yılında yapılan bir çalışmada, sürekli egzersiz yapan insanlar ile aralıklı egzersiz yapan kişiler karşılaştırılmıştır. Aerobik kondisyonunuzu iyileştirmede, aralıklı antrenmanın aerobik egzersizden daha etkili olduğunu buldular.

 3. Uluslararası Obezite Dergisi'ndeki 2008 tarihli bir araştırmaya göre, aralık içi eğitim aynı zamanda yağ kaybı için en iyi egzersiz şeklidir. Kararlı durum egzersizlerinin, insanların kilo vermelerine yardımcı olmak konusunda şaşırtıcı derecede kötü olduğunu keşfettiler, ancak aralıklı egzersizlerin yoğunluğu, onlara ekstra bir itme sağlamaya yardımcı oldu ve yağ atmalarına yardımcı olmak için belirli metabolik faktörleri çalıştırmaya yardımcı oldu.

 4. Kararlı duruma kıyasla, aralıklı egzersiz bazı bölgelerde daha iyi ve daha iyidir. Spor Hekimliği'nde yayınlanan 2012 tarihli bir makaleye göre, aslında daha güvenlidir. Kararlı hal egzersizi daha uzun sürer ve bu da bir kalp probleminin kendini göstermesini daha olası kılar. Kararlı hal antrenmanı sırasında uzun süreli tekrarlayan aktivite, ayrıca aşırı yaralanma riskini de arttırır.

 5. Aerobik egzersizler, kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirir, ancak anaerobik egzersizler daha da yardımcı olabilir. Spor Hekimliği 2012 yılında yapılan bir çalışmada, sürekli egzersiz yapan insanlar ile aralıklı egzersiz yapan kişiler karşılaştırılmıştır. Aerobik kondisyonunuzu iyileştirmede, aralıklı antrenmanın aerobik egzersizden daha etkili olduğunu buldular.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407