Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


6 Sizi Şaşırtabilecek Ot Beslemeli Sığır Besinlerinin Yararları

Türkiye ve Türkiye Yemek Tarifleri Nasıl Pişirilir

 1. California State Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ndeki bir araştırmaya göre, çim beslenen sığır eti beslemesi, tahıl beslenen ete göre çok daha fazla omega-3 yağ asidi ve daha fazla konjuge linoleik asit (CLA) içeriyor. Etrafındaki en iyi proteinli yiyeceklerden biri olan otlarla beslenen sığır eti ayrıca A ve E vitaminleri ve kanserle mücadele eden antioksidanlar için öncüllerde tahıl beslenen sığır eti ile karşılaştırıldığında daha yüksektir. (1)

 2. Henüz CLA'yı duymadıysanız, diyetlerimizden (örneğin Paleo veya ketojenik diyet gibi) kanserden kurtulmaya yardımcı olduğu gösterilen diyetlerimizden (Paleo veya ketojenik diyet gibi) almamız gereken güçlü bir doymamış yağ asididir. kilo alımı ve kas oluşturma ve sağlıklı, otlarla beslenen inekler veya diğer hayvanlardan elde edilen yüksek kaliteli otlarla beslenen sığır eti ve tereyağı CLA'nın en üst kaynaklarıdır.

 3. Belki şimdiye kadar, bugün yediğiniz hayvanların ne yedikleri hakkında fazla bir şey düşünmediniz. Bu, çoğu insan için oldukça yaygındır. "Çimen besleme" veya "açık menzil" ve "tahıl besleme" terimlerini, bu terimler arasındaki gerçek farkı bilmeden duymuş olabilirsiniz.

 4. Otla beslenen sığır eti ve tahılla beslenen sığır eti arasındaki hayati farklılıkları anladıktan sonra, bu burgere biraz daha farklı bakacaksınız. Bugün, market raflarında bulacağınız sığır eti çoğu tahıl diyetiyle beslendi. Genel olarak, bu ineklere mısır ve soya beslenir, ancak genellikle menüsünde tahıllardan çok daha fazlası bulunur.

 5. Tahılla beslenen bazı ineklerin, maliyetleri düşürmek ve kilo alımını arttırmak için tahıllardan başka birçok yiyecekle beslendikleri bildirildi. Sakızlı solucanlardan sütlü çikolata çubuklarına kadar sarmalayıcılarda hala şekerli bayatlığa kadar, bu zavallı sığırlar, onları en fazla büyütecek en ucuz kaynak ne olursa olsun beslenir ve görünüşe göre on yıllardır devam etmektedir. (2)

 6. 15 Ekim 2007’de USDA, meralara sürekli erişim gerektiren ve hayvanların tahıl veya tahıl bazlı ürün beslenmelerini önleyen "otlarla beslenen" iddia için standart bir tanım oluşturdu. (3) Çim yemi ile beslenen sığır eti beslemesinin sağlığınıza nasıl gerçekten fayda sağlayabileceğini ve kendiniz, sevdikleriniz ve çevre için genel olarak daha iyi bir seçim olduğunu düşünelim.

6 Çim Beslemeli Sığır Besin Sağlığı Faydaları

 1. Tüketici Raporları tarafından yapılan son araştırmalar, geleneksel et üzerine çimlerle beslenen et seçiminin gıda zehirlenmesi riskini azalttığını ve daha az antibiyotiğe dirençli bakteri ile sonuçlandığını gösteren en büyük çalışmadır. Araştırmacılar, ülke genelinde 26 şehirde 103 bakkal, büyük kutu ve doğal gıda mağazasından 300 öğütülmüş sığır örneğinde bakteri varlığı ve çeşitliliğini test etti.

 2. "Araştırmamızın en önemli bulgularından biri, geleneksel olarak yetiştirilen ineklerden elde edilen sığır etinin, genel olarak bakteri ve ayrıca antibiyotiklere dirençli olan bakterilerin sürdürülebilir olarak yetiştirilen eteğe oranla daha yüksek olmasıydı. İnekler Her yıl ABD'de yaklaşık 11.000 kişiyi öldüren üç geleneksel numunede (ve sürdürülebilir numunelerde yok) MRSA (metisiline dirençli stafilokok aureus) adı verilen bir antibiyotiğe dirençli S. aureus bakteri bulduk. geleneksel sığır eti örneklerinden bazıları, üç veya daha fazla antibiyotik sınıfına dirençli tehlikeli bakteri olan süper böceklerle kontamine edildi - sürdürülebilir şekilde üretilen örneklerden elde edilen sığır etinin sadece yüzde 9'una kıyasla, sürdürülebilir yöntemlerin çevre için daha iyi olduğunu biliyoruz ve Hayvanlar için daha insancıl. Ancak testlerimiz bu yöntemlerin halk sağlığı riskini azaltan kıyma üretebileceğini de gösteriyor. "

 3. Otlarla beslenen sığır eti beslenmesi kişisel sağlığınıza birçok fayda sağlar, ancak dahası da var. Sağlığınız için çim beslemeli sığır eti tahıl beslemesinden daha iyidir, aynı zamanda çevre için de iyidir. Birçok insan, çevresel kaygılar nedeniyle tamamen sığır ve etten uzak durur.

 4. Otla beslenen sığır eti söz konusu olduğunda, bazı çok güzel haberler var. Araştırmalar, geleneksel çim bazlı sığır eti üretimi ve terbiye işlemlerinin sera gazı emisyonlarını azaltarak, mera ekosistemlerinin biyolojik çeşitliliğini artırarak ve iyi yönetilen meralardan gelen akan suyun kalitesini artırarak çevreye gerçekten fayda sağladığını gösteriyor. Genel olarak, çim beslenen bifteğin karbon ayakizini düşürdüğü ve çevreye zarar vermek yerine yardım ettiği gösterilmiştir. (12)

 5. Her biri benzersiz ve çok önemli bir sağlık yararı sağlayan 16 farklı CLA türü var. CLA, sağlığı geliştirmek ve hastalıklarla savaşmak için 1994'ten bu yana birçok hayvan çalışmasında gösterilmiştir. Kanserle mücadeleden kilo vermeye kadar, CLA bugün ve yarın için en uygun sağlık için diyetinizde "olması gerekir" olarak dünya çapında lanse ediliyor. Konjuge linoleik asitler, obezite, diyabet ve kardiyovasküler hastalıkların yanı sıra kanseri önleme ve tedavi etme yetenekleri açısından incelenmiştir. (4)

 6. CLA kaynakları çoklu hayvan çalışmalarında kanserle mücadele eden yiyecekler olarak yeteneklerini kanıtladı. Cancer dergisinde yayınlanan bir çalışmada, doğal, antikanser maddelerin çoğunluğu bitki kökenli olduğundan, CLA'nın hayvansal kaynaktan geldiği gerçeğine dikkat çekti. Ek olarak, hayvan kaynaklı CLA'nın "antikanser etkinliği, insan tüketim seviyelerine yakın konsantrasyonlarda ifade edilir." (5)

 7. 2000 yılında Nutrition and Cancer dergisinde yayınlanan bir Fin araştırması, CLA'nın insanlar için antikanserojen etkileri olabileceğini gösterdi. Bu çalışmada diyetlerinde en yüksek CLA seviyesine sahip kadınlar, en düşük CLA seviyesine sahip olanlardan daha düşük meme kanseri riski taşıyorlardı. (6) CLA ve insanlar için antikanser araştırması umarım devam edecektir, çünkü şu ana kadar umut verici görünüyor.

 8. CLA kesinlikle ot beslenen sığır eti beslenmesinin en önemli noktalarından biridir ve kalp hastalığı riskini azalttığı gösterilmiştir. Bu, diğer sığır eti türleri için doğru olmayabilir, çim beslenen sığır eti beslemesinin sahip olduğu kalp yararlarından sadece bir tanesidir.

 9. Otla beslenen sığır etinin kalp sağlığına yararlı olmasının ana nedenleri arasında şunlar vardır: (7)

 10. Diyetinizde yeterince sağlıklı yağ almak, kan şekerinizi sağlıklı bir seviyede tutmak için çok yararlıdır. 2016'da Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi'nde yayınlanan araştırma, obez çocuklarda sağlıklı yağ CLA'sının insülin duyarlılığı üzerindeki etkilerine baktı. Randomize, çift kör ve plasebo kontrollü çalışma, CLA ile tedavi edilen hastaların yüzde 37'sinin insülin duyarlılığında iyileşmeler gösterdiğini ortaya koydu. Ek olarak, CLA ile tedavi edilen deneklerin kas biyopsileri, insülinin vücut üzerindeki etkilerine aracılık eden protein molekülü IRS2'nin yukarı regülasyonunu göstermiştir. (8)

 11. Açıkçası, otlarla beslenen sığır eti beslemenin yararları sadece yetişkinler için değil. Çocuklarda bu sonuçlar, diyabeti, kalp hastalığını ve metabolik sendromu önlemek için kan şekerini kontrol altında tutmak isteyen yetişkinler için de anlamlıdır.

 12. Amerika Birleşik Devletleri'nde satılan antibiyotiklerin yaklaşık yüzde 80'i inek gibi hayvancılığa gidiyor, bu yüzden sığır eti antibiyotiklerinden endişe duymak çılgınca değil. (9) Otla beslenmeyen ineklere tahıl diyetlerinde yaşarlar ve genellikle ağırlıklarını doğal olmayan bir şekilde arttırmaları için hormon verilir ve bu nedenle daha fazla et verir. Otların beslediği ineklerde kilo alımı o kadar yüksek değildir, çünkü daha sağlıklı ve daha düşük kalorili bir diyet yaparlar.

 13. Çiftçilerin daha fazla antibiyotik kullanmasının temel nedeni et talebi arttıkça hayvanların daha küçük ve daha küçük alanlarla sınırlı kalması ve bu da hastalığın yayılmasını büyük ölçüde artırıyor. Ette antibiyotik kullanımı, özellikle de fabrikada yetiştirilen etler, insanda antibiyotik direncine katkıda bulunur; bu nedenle, sadece vücudunuzda neler olup bittiğini değil aynı zamanda vücudunuza ne soktuğunuzu sorgulamanız da çok önemlidir. yemek tabağı.

 14. Büyükbaş hayvanların beslenmesi, bağırsak kanallarını çok daha asidik hale getiriyor ve bu da nadir bir hamburger gibi az pişmiş sığır eti yiyen birini öldürebilen E. coli gibi bakteri üremesini teşvik ediyor. Ticari et endüstrisine, ineklerin tahıllarını besleyen ve aşırı kalabalık, hastalıklara sürüklenen yemlik alanlarında saklamasının ürünü olan bu korkutucu sığır eti için teşekkür edebiliriz. (10)

 15. Sığırlarda antibiyotik ve hormon kullanımı, otla beslenen ve tahılla beslenenlerde önemli ölçüde daha azdır. Et organik ve otla beslenirse, hayvanlara antibiyotik veya hormon verilmez çünkü organik sığırlara organik yem verilir ve antibiyotik veya hormon verilmez. Otla beslenen sığırlar için, antibiyotikler tipik olarak verilmez; bu, yemlik, tahılla beslenen ineklerde antibiyotiklerin tutarlı ve yaygın kullanımından çok farklıdır.

 16. Tüketici Raporlarına Göre: (11)

Çim Beslemeli Sığır Besin Değerleri

 1. Merak ediyor musunuz, inekler ne yer? İnek kendi cihazlarına bırakılırsa, bir inek, yonca atılan diğer birkaç yem bitkiiyle ot merkezli bir diyeti yiyecek ve gelişecektir. İnek, bir insandan oldukça farklı bir sindirim sistemine sahiptir; O ortak yeşil döşemeyi yemek hepimiz ot olarak biliriz. (13)

 2. Otla beslenen sığır eti, yaşamları boyunca yalnızca ot ve diğer yiyecekleri tüketen sığırlardan gelir. Bir ineğin ne yediğini, doğrudan o ineğin etinden aldığınız besinlerin ve yağların türlerini ve seviyelerini etkiler. Yüzde 100 ot beslenen ineklerden elde edilen et, tahılla beslenen ineklerden elde ettiğinizden bile daha fazla beslenmeyle yüklenir. İşlenmiş gıdaların diyetinden ziyade otların ve kaba yemlerin otlatılması gerçekten çok uzun bir yol.

 3. Örneğin, bir adet yağsız çim beslemeli şerit biftek (214 gram) aşağıdakileri içerir: (14)

Çim Beslemeli Sığır Eti ile Nasıl Bulunur ve Pişirilir

 1. Otla beslenen sığır eti genellikle pound başına daha pahalı, ancak gerçekten biraz daha yüksek fiyat etiketine değdiğini düşünüyorum. Bakkalların çoğu şimdi, az miktarda olmasa da, ot beslenen sığır eti versiyonunu içeren en az bir tane taşıyan organik bir bölüm sunmaktadır. "Doğal" veya "mera yetiştirilen" için razı olmak istemezsiniz. İdeal olarak, etiketin size sığır etinin yüzde 100 çim beslendiğini, yani hem çim beslendiğini hem de çim bitmiş olduğunu söylemesini istersiniz. Bir sığır eti ürünü yüzde 100 çim beslendiğini veya hem çim beslendiğini hem de çim bittiğini göstermiyorsa, muhtemelen tahıl bitmiş olabilir. Etikette ayrıca sığır etinde hormon ve antibiyotik bulunmadığından emin olun.

 2. Ambalajdaki Amerikan Çimen Yemleri Birliği'nden (AGA) veya Amerikan Gıda İttifakından (AFA) bir etiket görürseniz, bu başka bir artıdır. AGA ve AFA, çim beslemeli etiketleme konusunda USDA'dan daha katı şartlara sahip kuruluşlardır.

 3. Büyük zincirli marketler bir marka veya et çeşidi taşıma eğilimindedir. Bu, çim beslenen sığır eti satın almayı planladığınız yerde, önce çim beslenen sığır eti satan şirket hakkında biraz araştırma yapın. Bu şirketin dürüst, güvenilir ve güvenilir bir ot beslenen sığır eti kaynağı olduğuna inandığınızdan emin olun. USDA Grass Fed Programına dahil olan operasyonların resmi listesi çok büyük değil ancak özellikle son on yıl boyunca artmaktadır. (15)

 4. Otlarla beslenen VE organik ürünleri seçmek daha da iyi. Çim beslemenin organik beslenmeye eşit olmadığını ve organik beslenmenin eşit olmadığını not etmek önemlidir. Meralarda dolaşan otlarla beslenen inekler, çimde kullanılan sentetik gübreler ve herbisitler tüketebilir. Bu yüzden, mümkün olan en doğal, en temiz sığır etini elde etmek istiyorsanız, organik, ot beslemeli olarak kesinlikle gitmek için yoludur. Ancak, ineklerini organik olarak yetiştiren ve otla beslenen, ancak organik sertifikasyona gücü yetmeyen bazı çiftçiler olduğunu da unutmayın. Bu nedenle etinizin kaynağını araştırmak veya gerçekten bilmek önemlidir.

 5. Otla beslenen sığır eti yemenin en iyi seçeneklerinden biri, açık, serbest tarlalarda sığır yetiştiren, onları yalnızca taze ve kuru otlarla besleyen ve yemeyen yerel bir çiftçi bulmak. t Hormon veya antikor gibi herhangi bir farmasötik madde kullanmayın. Sığırlardan elmaya, yiyeceklerinize yerel olarak alışveriş yaptığınızda, daha sağlıklı ve mutlu olacağınıza inanıyorum. Ayrıca, yerel topluluğunuza yalnızca yerel olarak satın alabileceğiniz şekillerde katkıda bulunacaksınız.

 6. Pişirmeye başlamaya ve otlarla beslenen tüm sığır eti beslenme ve sağlık yararlarını almaya hazır mısınız? Bu lezzetli ve sağlıklı tariflerde, yemeğinizin yıldızı olarak ot beslenen sığır eti kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum:

 7. Otla beslenen sığır eti tahılla beslenenden farklı bir tada sahip. Bazı insanlar daha topraklı veya çimenli bir lezzet olarak nitelendiriyor ve birçok kişi tadı tahıl beslemeli eti tercih ediyor. Ayrıca, otla beslenen sığır eti doğal olarak daha az yağlı olduğu için, tahılla beslenen sığır etinden yaklaşık% 30 daha hızlı pişirildiğini bilmek önemlidir. (16)

Çim Beslemeli Sığır Eti Tarihi ve İlginç Gerçekler

 1. İneklerin, hayatlarını geniş açık meralarda otların üzerinde otlayarak oturarak geçirmeleri amaçlanıyor, ancak günümüzde çoğu inek, sınırlı bir hayvan besleme işleminde veya CAFO olarak bilinen konsantre hayvan besleme işleminde yetiştiriliyor. Bu devasa tesislerde sadece inekler sınırlı ve kalabalık değil, aynı zamanda onlar için en iyisini yemiyorlar. Aksine, onları en şişman yapan şeydir ve dolayısıyla en fazla parayı verir. Bu fakir inekler hastalandığında (ideal yaşam koşullarının çok uzağında kolayca gerçekleşir), genellikle hormon ve antibiyotiklerle doludur.

 2. Tahılla beslenen, yemlik bir ineğin, yalnızca ot, yiyecek ve samanla beslenen bir inekten daha hızlı bir yıl boyunca kesim için yeterince büyük olabileceği söyleniyor. Otla beslenen sığır eti üreticileri için, sadece savaşma zamanı değil, aynı zamanda daha yüksek işletme maliyetleri, işlemci sıkıntısı ve tüketici tadı ve dokusundaki farklılıklarla ilgili endişeler nedeniyle otla beslemeye geçiş yapmaktan çekinmekte. [! 1609 => 1140 = 5!

 3. Daha iyi kalitede sığır eti talebi son birkaç on yılda artmakta ve yakın zamanda yavaşlama görünmüyor. Carl's Jr. (r) gibi bazı fast-food zincirleri artık daha tipik olan fast food'daki antibiyotiklerden çok uzak olan otlarla beslenen sığır etinden yapılan bir burger sunuyor. Carl's Jr., "fast-food'in ilk All-Natural Burger'ı" olarak adlandırıyor; ayrıca "eklenmiş hormonlar, steroidler veya antibiyotikler içermeyen, otlarla beslenen, serbest menzilli kömürleşmiş bir sığır eti köftesi" olarak nitelendirdi. (18) Umarım, daha fazla gıda üreticisi bu öncülüğü izleyecektir, ancak etlerini geliştirmeye odaklanırken, ketçaplarında yüksek fruktozlu mısır şurubu olmadığından emin olmalı ve sorgulanamayan bir topuz kullanmalıdırlar. malzemeler.

 4. Otla beslenen sığır eti ile, bu harika otla beslenmiş sığır eti beslemesini, daha düşük tehlikeli hastalık olasılığı ile elde edebilirsiniz. (19) Bununla birlikte, herhangi bir yiyecek kaynaklı hastalığı önlemek için sığır eti ile uygun şekilde başa çıkmanız ve pişirmeniz önemlidir.

 5. Güvenli tarafta olması için USDA, hamburger ve kıyma karışımlarının (köfte gibi) 160 derece F (71.1 derece C) değerindeki bir yiyecek termometresine pişirilmesini önerir. Biftek ve kızartmalar için, USDA, eti ısı kaynağından çıkarmadan önce minimum 145 derece F (62,8 derece C) iç sıcaklık önerir. Kalite ve güvenlik uğruna sığır eti yemeden önce en az üç dakika dinlendirin. (20)

 6. Otla beslenmiş sığır eti yerken, sadece kendiniz için iyi bir şeyler yapmakla kalmaz, aynı zamanda bilinçli bir şekilde yemek yersiniz ve ineklerin uygun şekilde tedavisini teşvik edersiniz. Hayatınızın çoğu için tahılla beslenmiş sığır eti yiyorsanız, şu anda kafanız karışmış olabilir, çim yeme sığır eti yemede nasıl bir değişiklik yapılacağından emin değilsiniz. Endişelenmeyin, dünya yemek tabağımızda neler olup bittiğinin ne olduğunun daha fazla farkına vardığı için, çim beslemeli, serbest aralıkta sığır eti için talep artıyor, bu da sizin için eğitimli tüketici için uygunluğunu artırıyor.

 7. Şimdi yemek tabağındaki biftek hakkında gerçekleri bildiğine göre, ne yapacaksın? Değişimle karşı karşıya kaldığınızda çoğu kişi eylemsizlik veya inkardan korkabilir. Ne yediğinizi ve nasıl yaşadığınızı dikkatlice seçerek kendi sağlığınızın kontrolünü ele geçirmenizi tavsiye ederim. Otlarla beslenen sığır eti beslemesinden faydalanmayı seçerek, otlarla beslenen sığır eti beslemesinin kanserle savaşabileceği, kalp hastalığı riskini azalttığı, kan şekeri seviyelerini iyileştirdiği ve hatta çevreye yarar sağladığı gösterilmiş olduğundan, sağlıklı ve bol bir yaşam sürdürmeye yönelik güçlü bir adımdır, hormonal ve antibiyotik içermeyen daha güvenli bir sığır eti seçeneği olsa da.

 8. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407