Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Bu Beslenme Uzmanının Usta Yemek Hazırlamada Kullandığı Hacks

Alt satırda

 1. Basit yemek yeme ve pişirme tekniğine hakim değilseniz, günlük matcha içmek konusunda stres atmanıza gerek yok.

 2. Tek kap harikalarından başka, kolay yemek yemenin bir sonraki adımı yemek planlaması veya toplu yemek pişirmektir. "Yemek hazırlığı pazartesi günleri" trendini duymuş olabilirsiniz. Günümüzde herkes - hangi diyetle uğraşıyorlarsa yapsın - yapıyor gibi görünüyor. Soru şu: Diyetinizin çalışmasını sağlamak için gerçekten yemek hazırlamaya ihtiyacınız var mı?

 3. Kısa cevap: Belki.

 4. Ancak, unuttuğunuz, dışarıda ya da öğün atladığınız son dakika öğelerini almak için yemek pişirmek ve markete gitmekten haftada bir saat kendinizden tasarruf etmek istiyorsanız (yalnızca atıştırmalıklar için) halindeyken), sonra cevap evet. Yemek planlama için bir sistem kurmak, yolda kalmanız gereken çözüm olabilir.

 5. Ne dendiğini bilmeden önce, ilk olarak yemek planlama kavramını kullandım. Yüksek okulda, bir tezi, dersleri ve işleri yazarken hokkabazlık yapan bir programım vardı. Kendimi kahvaltıyı atlarken buldum çünkü sadece "zamanım yoktu"

 6. Sonra bir gün, bir gün içinde hafta boyunca ihtiyacım olan tüm yulaf ezmesini yapmaya karar verdim (yani beş tek porsiyon porsiyon). Bu basit küçük adım, sağlıklı beslenme için bir rutin oluşturmada katalizörümdü.

 7. Yıllar sonra, yemek planlamasına devam ettim ve nasıl yapıldığını mükemmelleştirdim. İşte yemek hazırlama ustası olmak için ilk beş ipucum. Kendimi yoluna sokmak için bu stratejilere yemin ederim - ve aynı zamanda binlerce insan için de çalıştılar.

 1. Bunlar, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, tatlı ve hatta halindeyken tarifini kapsayan en iyi beş bileşenli öğünlerim. (Not: Tuz, karabiber veya zeytinyağı gibi baharatlar bu tariflerde "içerik" olarak kabul edilmez.)

 2. Sevdiğiniz bir go-to-recake'lere sahip olmak yemek planlamayı çok daha kolaylaştırabilir, özellikle de kendinizi yetersiz hissettiğiniz haftalarda. Anahtar, işlemin sizi tüketmesine izin vermemektir, aksi halde, bu durum radardan düşmek çok kolay olacaktır!

2. Öncelikli bir alışveriş listesi yapın

 1. Bu hiç akıllıca görünmeyebilir, ancak yemek hazırlamaya başlamadan önce mağazaya veya çiftçi pazarına olan seyahatinize öncelik vermek önemlidir. Bu evde bir bakkal alışveriş listesi yapmakla başlar. Evde sahip olduğunuz yiyecek ve malzemelerin stoklarını alın; böylece bunları mağazada bulmak için zaman ve para harcamak zorunda kalmazsınız.

 2. Ardından, hangi yemekleri yemek istediğinizi ve malzemeleri karıştırıp eşleştirip en üst düzeye çıkarabileceğinizi düşünün. Örneğin, kinoa içeren yemekler harika bir seçimdir: Büyük miktarda kinoa hazırlayabilir ve kahvaltı (öğütülmüş mısır gevreği), öğle yemeği ve akşam yemeği için öğünler yapabilirsiniz!

 3. Son olarak, yemeklerinizi ayrı ayrı saklamak için yeterli yiyecek kabına sahip olduğunuzdan emin olun. Öğle ve akşam yemeklerinizi düzenlemek için cam bento kutularını kullanın. Mason kavanozlar salata sosu, humus, pesto ve diğer sosları veya sosları saklamak için mükemmeldir.

 4. Saklamak için birkaç konteyner daha alın:

3. Pişirme ve hazırlamanızı çok görevlendirin

 1. Hepimiz zamanımda verimli olduğum için ve bu da yemek yapmaya devam ediyor. (Zaman kazanma “Master Yemek Planlama Kılavuzu” na dahil ettiğimden emin olduğum temel bir bileşendir.) Her öğünün birer birer yapılması gerekmez - zamanınızı akıllıca kullanın!

 2. Ocakta ayrı malzemeler pişirin. Bu içerikler kaynarken veya buğulanırken, sebzeleri, tatlı patatesleri, gevrekleri ve fırında diğer yiyecekleri doğrayın, fırlatın ve fırında pişirin. Tüm malzemelerinizi mutfak tezgahında hazırlayın. Ocağınız ve fırınınız yanarken, humus fırtınasını, ev yapımı bademli sütü veya salata soslarını karıştırın.

 3. Bununla birlikte, bazen insanlar yemek hazırlamaya aynı anda çok fazla yemek yaparak başlarlar; bu çok zor ve stresli olabilir. Tarif talimatlarını kalpten duyana kadar, hafta boyunca bir tabakla yavaş başlayın. Siz de hazırlamak istediğiniz malzemeler konusunda seçici olun.

 4. Bir yemeğin tüm bileşenlerini bir kerede hazırlamanız gerekmez. Pirinç, kinoa ve makarna gibi bazı baz içerikler toplu olarak yapılabilirken, taze malzemeler haftada pişirilebilir. Veya malzemeleri ayrı olarak kaydedebilirsiniz. Her şeyi bir seferde pişirmemeyi seçmemek (böylece yemeğinizi daha sonra hazırlayabilirsiniz) sonuçta size daha fazla zaman kazandırabilir.

4. Yavaş yavaş dolu bir buzdolabına kadar çalıştırın

 1. Daha önce de belirttiğim gibi, önümüzdeki hafta boyunca her bir yemeği hazırlamanıza gerek yok - sadece en zor olanı bulmak için bir öğün seçin. Örneğin, kahvaltı hazırlamak için her sabah erken kalkmak zorsa, zamanınızı bir hafta boyunca süren yulafları bir araya getirmek için harcadığınız zamanı kullanın veya bir grup tam tahıllı kek pişirin. Öğle yemeği için zaman ayırmak zor mu? Yeşilliklerinizi ve sebzelerinizi ayrı ayrı kaplara atın ve yemek zamanı geldiğinde üstüne drizzle yapabileceğiniz ev yapımı salata sosu hazırlayın.

 2. Anahtar küçükten başlamak ve daha sonra hazırladığınız öğünlerle dolu bir buzdolabına sahip olmak için çalışarak yerinde yaratıcılık elde etmektir.

5. Yemeklerinizi bir kerede değil, daha sonra toplayın

 1. Hafta içi öğünleri bir araya getirmek için malzemelerin hazırlanması en çok zaman alıyor, bu yüzden haftada bir gün birkaç saat ayırmanızı öneririm; haşlanmış yumurtalar ve salatalar için yeşillikler, daha sonra toplanacak. Donma gerekmez, çünkü hafta boyunca öğünlerinizi yiyeceksiniz.

Yemek hazırlığı 3 saatten az sürebilir

 1. Bugünlerde, bir bilim dalına yemek hazırladım ve (çoğu) Cumartesi günleri üç saatten az bir sürede alışveriş yapabilir, alışveriş yapabilir, hazırlayabilir ve yemek yapabilirim.

 2. Yemek planlamasını, başka bir yere koymak için zaman ve enerjiden tasarruf etmenin anahtarı olarak düşünün. Hâlâ yemek pişirmekten hoşlanıyorum, tıpkı sizin gibi, ancak her gün bir aktiviteye çok fazla zaman ayırmaktan hoşlanmıyorum.

 3. Kendim için bu ek süre muhtemelen yemek planlamanın en iyi yararı, özellikle de hayatta çok fazla şey varsa, dikkat etmek istiyorum - egzersiz yapmak, dinlenmek, kitap okumak ve arkadaşlarınızla ve ailenizle takılmak.

 4. McKel Hill, MS, RD, Beslenme Stripped'ın kurucusu, dünyadaki kadınların refahını yemek tarifleri, beslenme önerileri, zindelik ve daha fazlası aracılığıyla optimize etmeyi amaçlayan sağlıklı bir yaşam sitesi . "Beslenme Stripped" adlı kitabı, ulusal bir satıcıydı ve Fitness Dergisi ve Kadın Sağlığı Dergisi'nde yer aldı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407