Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Anti-İnflamatuar Tonikler

Alt satırda

 1. Bir otoimmün hastalık ile yaşıyorsanız, yemeğin ağrıyı hafifletebileceğini veya daha kötü hale getirebileceğinin farkındasınız.

 2. Bu, yemeğin iltihaplanma ile mücadelede veya yardımda oynadığı rolün nedeni.

 3. "Sağlıklı, akut iyileşme evresinin ötesinde devam eden iltihap, hemen hemen her kronik sağlık durumunda ve romatoid artrit ve multipl skleroz gibi bir dizi otoimmün durumdan etkilenmiştir" diyor Michelle Simon, lisanslı bir naturopatik doktor ve Doğal Tıp Enstitüsü başkanı.

 4. Ama vücuduna koyduğun yiyecekler yardımcı olabilir.

 5. "Doğal, iltihap önleyici maddeler ve bağışıklık düzenleyici maddeler içeren tonikler ve et suları gibi naturopatik ilaç ilaçları, vücudun doğal iyileşme sürecini desteklemeye yardımcı olabilir" diye ekliyor. [! 3168 => 1140 = 1!

1. Kabartma tozu + su

 1. Journal of Immunologyfound dergisinde bir tonajda soda ve su içen bir araştırma, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.

 2. Fakat buna dikkat edin: Bazı çalışmalar, kabartma tozu içimde karaciğer hasarı ve kemik kaybı gibi düzenli olarak yutmanın zararlı yan etkileri olabileceğini göstermektedir. Bu yeni çalışma bile iki haftada alımı sınırladı.

 3. Kısa süreli iltihapların giderilmesi için bu toniği kullanın. Fakat bir aydan fazla sürmez, Simon uyarıyor.

 4. Deneyin: 1/4 çay kaşığı birleştirin. 8 ila 12 oz ile kabartma tozu. suyun.

2. Maydanoz + zencefil yeşili suyu

 1. Çalışmalar parsley'nin aktif bileşeninin karnosolün romatoid artritin neden olduğu iltihabı hedeflediğini ortaya koydu, diyor Simon. [! 3168 => 1140 = 3!

 2. Deneyin: Evde kendi suyunuzu yapın. Meyve sıkacağı ekleyin:

3. Limon + zerdeçal tonik

 1. "Çok sayıda araştırma zerdeçalda bulunan etken madde olan curcumin'in vücudun enflamatuar tepkisini azaltmaya yardımcı olduğunu ve romatoid artrit ve multipl sklerozun neden olduğu eklem ağrısı ve enflamasyonu için rahatlama sağlayabildiğini göstermiştir." Simon diyor.

 2. Aslında, bu yılın başlarında Nörolojik Bilimler'de yayınlanan bir çalışma analizi kurkuminin güçlü bir anti-enflamatuar ve antioksidan madde olduğunu buldu. Multipl skleroz dahil merkezi sinir sistemi ile ilişkili hastalıklarda proteinlerin, enzimlerin ve sitokinlerin kontrol edilmesine yardımcı olabilir.

 3. Deneyin: Küçük bir tencerede, birleştirme:

 4. Orta ila orta-yüksek ateşte bir kaynamaya getirin, sonra ısıyı kapatın. Tamamen kaynamasına izin vermemeye dikkat edin.

 5. Servis bardaklarına küçük bir süzgeç yerleştirin ve sıvıyı iki bardak arasında bölün.

 6. Gerilmiş artıkları buzdolabında iki ila üç gün saklayın. Yemek yemeye hazır olduğunuzda, sadece ılık olana kadar ocakta tekrar ısıtın.

4. Kemik suyu

 1. "Özellikle sığır veya domuz veya balık olmayan tavuklardan elde edilen kemik suyu, kıkırdakta bulunan kondroitin sülfat ve glukozamin yoluyla eklem sağlığını destekler ve bu iyi bir antienflamatuvar amino asit kaynağıdır. prolin, glisin ve arginin, "Simon diyor.

 2. Deneyin: 10 litrelik bir yavaş ocakta birleştirme:

 3. 24 ila 48 saat boyunca pişirin, ara sıra yağ alarak. Ateşten alın ve hafifçe soğumaya bırakın.

 4. Bir kevgir içerisindeki katıları ve süzme kalıntılarını bir kasede atın. Stokları oda sıcaklığına soğumaya bırakın, sonra örtün ve soğutun.

5. Fonksiyonel gıda güler yüzlü

 1. Bütün yiyecekler her zaman en iyisidir, fakat bir ton antioksidan ve antienflamatörü bir içeceğe vermeye yardımcı olan bir avuç fonksiyonel gıda tozu vardır, diyor lisanslı bir naturopatik doktor ve bitki uzmanı Gabrielle Francis New York merkezli.

 2. Zencefil, biberiye ve zerdeçal gibi kaynaklardan gelen biyoflavonoitler ve antioksidanlarla yüklü tozlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve vücudunuzdaki iltihabı azaltır.

 3. Diğer fonksiyonel gıda tozları, sızdıran bağırsak sorunlarını gidermeye yardımcı olabilir, iltihaplanmaya neden olan alerjenleri ve toksinleri dışarıda tutarken daha fazla besin emmenize izin verir.

 4. Onun güler yüzlü de kutup morina karaciğeri yağı içeriyor. Kronik enflamasyonu destekleyen proteinleri baskılayabilen omega-3 yağ asitleriyle doludur.

 5. Onun güler yüzlü de A ve D vitaminlerini içeriyor. Çalışmalar, A ve D vitamin eksikliklerinin kronik iltihaplanmalara katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

 6. Bu güler yüzlü içinde yukarıdaki bütçe dostu olanlardan daha az miktarda pahalı içerik var. Ancak başka alternatif çözümler denediyseniz ve iltihapınızı azaltmak için çalışmadılarsa, bu harika bir seçenek olabilir.

 7. Deneyin: Bir karıştırıcıda birleştirin:

 8. Rachael Schultz, öncelikle bedenlerimizin ve beynimizin neden yaptıkları gibi çalıştığına ve ikisini nasıl optimize edebileceğimize (aklımızı kaybetmeden) odaklanan serbest çalışan bir yazar. Shape ve Men Health'te personel üzerinde çalıştı ve çok sayıda ulusal sağlık ve fitness yayınına düzenli olarak katkıda bulunuyor. Yürüyüş, seyahat, farkındalık, yemek pişirme ve gerçekten çok iyi kahve konusunda çok tutkulu. Çalışmalarını rachael-schultz.com adresinde bulabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407