Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


5 Akıl Sağlığı Faydaları ve Balkabağı Dahil Olan 5 Güz Yemek

Alt satırda

 1. Düşen lezzetlerin ve kokuların çok fazla rahatlık getirdiğini, annenin pişirme hatıralarını hatırladığını, balkabağı yamasını gezdiğini veya ailesiyle paylaşılan tatil yemeklerini hatırladığını görebilirsiniz.

 2. Ancak bazı sonbahar yiyeceklerinin zihinsel sağlık yararları sizi iyi hissettiren yiyeceklerin ötesine geçiyor. Bu beş sonbahardaki besinlerin besinleri ruh halinize sağlam bir destek verebilir.

1. Meşe palamudu squash

 1. "Sonbahar mevsimini seviyorum çünkü bu squash zamanı geldi" diyor kayıtlı diyetisyen Jenn Fillenworth, MS, RD. Acorn kabağı, hafif ama hafif bir tadı olan küçük bir kış kabağı türüdür.

 2. Meşe palamudu ve diğer kabakların sağlık açısından birçok faydası var. Meşe palamudu kabak, besleyici en yoğun kabak çeşitleri biridir ve daha fazla miktarda antioksidan içerir.

 3. Bir meşe palamudu kabak, depresyon ve anksiyete ile yardımcı olmak için önemli bir besin olan magnezyum içerir.

 4. "Son zamanlarda yapılan bir araştırma, diyetteki magnezyumun artmasının, depresyon yaşına veya ciddiyetine bakılmaksızın, depresyon ve anksiyete semptomlarında önemli bir azalmaya yol açabileceğini göstermektedir," diye ekliyor Fillenworth.

2. Elmalar

 1. Elbette, elmalar yıl boyunca mağazalardalar. Ancak, özellikle Eylül ve Ekim aylarında zirveye çıkan elma hasat mevsiminde özellikle lezzetlidirler.

 2. Fillenworth, son birkaç yılda beslenme araştırmalarının, elma tüketiminin etkileri ve bunun koruyucu nörolojik faydalar sağlama ile ilişkisine odaklandığını söyledi.

 3. "Elmalar yüksek bir fitokimyasal profile sahip olduklarından, DNA hasarını önlemede, hormonları düzenlemede ve oksidatif hasarı azaltmada mükemmeldirler" diye açıklıyor. “Bunların hepsi doğrudan iyi ruh sağlığını destekleme ile doğrudan ilgili.”

3. Kabak

 1. Balkabağı muhtemelen en popüler sonbahar tadıdır. Ve öyle olmalı, diyor Fillenworth, özellikle de beyin işlevini artıran mineraller içerdiğinden.

 2. "Balkabağında lutein ve zeaksantin var - bu besinlerin her ikisi de hem genç hem de yaşlı erişkinlerde hafıza hatırlamasını arttırmada mükemmeldir" diye açıklıyor.

 3. Ayrıca, kabak çekirdeğinin ruh halinizi artırmaya yardımcı olduğu biliniyor, bu yılın hepinde kullanabileceğimiz bir şey. Şükran hindileriyle sık sık eşitlediğimiz amino asit triptofanı içeriyorlar.

 4. Diyetinize triptofan dahil etmek, beyninizin ruh halinizi artırdığı ve size genel bir içerik hissi verdiği bilinen bir kimyasal olan serotonin üretmesine yardımcı olur.

4. Zerdeçal

 1. Tıp olarak yiyecekler yeni bir kavram değil. Yüzyıllardır birçok rahatsızlığın tedavisi için tariflerde çeşitli malzemeler kullanıyoruz.

 2. Bilinen iyileştirici özellikleri nedeniyle, zerdeçal, depresyon semptomlarını azaltmak da dahil olmak üzere pek çok sağlık durumu için harika bir baharat olarak kabul edilir.

 3. Aynı zamanda güçlü antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca, lezzetli tadı! Sadece unutma, küçük bir tutam uzun bir yoldur.

5. Tarçın

 1. Hiçbir şey tarçın kokusuna benzemez.

 2. Bu moral bozucu baharatı herhangi bir yiyecek veya içeceğe eklemek beyninizi canlandırmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, genel olarak sürekli bir ruh haline katkıda bulunan kan şekeri düzenlenmesine yardımcı olur.

 3. Tarçın çaylara, elma şarabına, yulaf ezmesine, ekmeklere, pişmiş meyvelere ve sebzelere ve daha fazlasına lezzet katıyor.

 4. Sara Lindberg, BS, MEd, serbest çalışan bir sağlık ve spor yazarı. Egzersiz bilimi alanında lisans derecesi ve danışmanlık alanında yüksek lisans derecesi vardır. Hayatını insanları sağlık, sağlık, zihniyet ve zihinsel sağlığın önemi konusunda eğitmek için harcadı. Zihin-beden bağlantısında, zihinsel ve duygusal refahımızın fiziksel zindeliğimizi ve sağlığımızı nasıl etkilediğine odaklanarak uzmanlaşmıştır.

 5. Hiçbir şey tarçın kokusuna benzemez.

 6. Bu moral bozucu baharatı herhangi bir yiyecek veya içeceğe eklemek beyninizi canlandırmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, genel olarak sürekli bir ruh haline katkıda bulunan kan şekeri düzenlenmesine yardımcı olur.

 7. Tarçın çaylara, elma şarabına, yulaf ezmesine, ekmeklere, pişmiş meyvelere ve sebzelere ve daha fazlasına lezzet katıyor.

 8. Sara Lindberg, BS, MEd, serbest çalışan bir sağlık ve spor yazarı. Egzersiz bilimi alanında lisans derecesi ve danışmanlık alanında yüksek lisans derecesi vardır. Hayatını insanları sağlık, sağlık, zihniyet ve zihinsel sağlığın önemi konusunda eğitmek için harcadı. Zihin-beden bağlantısında, zihinsel ve duygusal refahımızın fiziksel zindeliğimizi ve sağlığımızı nasıl etkilediğine odaklanarak uzmanlaşmıştır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407