Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 Kırmızı Et Yemenin Sağlık Faydaları

Daha İyi Makarna Alternatifleri

 1. Kırmızı eti, limitli olmayan bir yemekle ilişkilendirebilirsiniz. Sığır eti, domuz eti, kuzu eti, dana eti ve koyun eti gibi kırmızı etler, kolesterol ve doymuş yağ gibi birçok kesim yüksek olduğu için önerilmemiştir. Bununla birlikte, kırmızı etin türüne ve porsiyon boyutuna dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı bir diyette bir yeri olabilir. Etli rosto ve biftek, yuvarlak bonfile, dana bonfile ve yüzde 95 kıyma, sağlıklı seçenekler sunar. Yağsız kırmızı et için bizonu da seçebilirsiniz. Haftalık diyetinize bir veya iki porsiyon taze veya organik yağsız kırmızı et eklemek vücudunuza birçok hayati besin sağlayacaktır.

Protein sağlar

 1. Bir 3 oz. kırmızı etlerin sunumu günlük diyette ortalama bir yetişkinin ihtiyaç duyduğu proteinin yaklaşık yarısını sağlar. Kırmızı etten elde ettiğiniz protein, kas oluşturmak ve dokuyu onarmak için gerekli tüm amino asitleri içerir. Kas kütlesi esastır, çünkü size fiziksel olarak aktif olma kabiliyetini veriyor, fakat aynı zamanda hastalığın önlenmesine yardımcı olan enzimler ve hormonlar üretiyor. Protein ayrıca kilo kaybıyla da ilişkilendirilmiştir, çünkü açlığı gider ve yemeğinizi izleyen saatlerce sizi tatmin eder.

Ütü sağlar

 1. Oregon Eyalet Üniversitesi Linus Pauling Enstitüsü, kadınların her gün 18 miligram (mg) demir tüketmelerini ve erkekler 8 mg tüketmelerini tavsiye ediyor. Yağsız kırmızı et, etin kesilmesine bağlı olarak iyi miktarda demir sağlar ve bitki bazlı yiyeceklerde demirden daha kolay emilen bir demir şekli içerir. Diyetinize haftada bir veya iki kez kırmızı et eklemek, kırmızı kan hücrelerinin vücudunuzun diğer tüm kısımlarına yeterli miktarda oksijen taşıyabilmesi için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu demir miktarını tüketmenize yardımcı olabilir. Demir eksiklikleri öğrenme problemlerine, düşük enerjili ve davranışsal konulara katkıda bulunabilir. 3 oz. yağsız öğütülmüş sığır eti porsiyonu 2.4 mg, yağsız tencerede rosto kaynağı 2.6 mg.

Çinko İçeriyor

 1. Diyetinize yağsız kırmızı et eklemenin bir başka yararı da iyi bir çinko dozu sağlaması. Yiyeceklerden çinkoya ihtiyacınız var, çünkü kas kütlesini artırmaya yardımcı olur, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve sağlıklı bir beyin geliştirmeye yardımcı olur. Ortalama bir insan her gün 8-11 mg çinkoya ihtiyaç duyar. 3 oz. yağsız kıyma etinin bir kısmı 5.3 mg çinko içerir ve sığır eti püresi 7 mg.

B Vitaminleri sağlar

 1. Yağsız kırmızı et, birçok B vitamininin doğal bir kaynağıdır. Doğal olarak oluşan B vitaminlerini içeren yiyecekleri yemek önemlidir, çünkü sağlıklı bir vücuda yardımcı olur. Yağsız kırmızı et, sağlıklı bir sinir sistemi için B-12'yi ve güçlü bir bağışıklık sistemi için B-6'yı içerir. Kırmızı ette ayrıca sindirimi destekleyen bir B vitamini olan niasin ve sağlıklı cildi ve gözleri destekleyen bir başka B vitamini olan riboflavin bulunur.

Hususlar

 1. Kırmızı etin sağlık açısından birçok faydası olmasına rağmen, genellikle kolesterol ve doymuş yağ oranı yüksektir. Kırmızı et tüketirken, önerilen porsiyon boyutlarına göre ne kadar tükettiğinizi unutmayın. 3 oz. hizmet etmek avucunuzun büyüklüğü ile ilgilidir. Tüketiminizi her hafta üç veya daha az porsiyonla sınırlayın. Ayrıca, daha düşük yağ içeriğine sahip kıyma eti seçerek veya pişirmeden önce et kesiklerinden görünen yağı keserek yağ alımını azaltabilirsiniz.

 2. Kırmızı etlerin hepsi eşit yaratılmıyor. Bazı etler, lezzetleri korumak için özel pişirme teknikleri veya kimyasal katkılarla işlenir. Sık işlenmiş et tüketimi, diyabet, kanser ve kalp rahatsızlıkları gibi kronik hastalık geliştirme riskinin artmasıyla ilişkilidir. Pastırma, şarküteri etleri, jambon, sosisli sandviçler ve sosisler işlenmiş etin bazı yaygın örnekleridir. Bu yiyecekler nadiren yenmeli veya tamamen önlenmelidir.

 3. Kırmızı etin sağlık açısından birçok faydası olmasına rağmen, genellikle kolesterol ve doymuş yağ oranı yüksektir. Kırmızı et tüketirken, önerilen porsiyon boyutlarına göre ne kadar tükettiğinizi unutmayın. 3 oz. hizmet etmek avucunuzun büyüklüğü ile ilgilidir. Tüketiminizi her hafta üç veya daha az porsiyonla sınırlayın. Ayrıca, daha düşük yağ içeriğine sahip kıyma eti seçerek veya pişirmeden önce et kesiklerinden görünen yağı keserek yağ alımını azaltabilirsiniz.

 4. Kırmızı etlerin hepsi eşit yaratılmıyor. Bazı etler, lezzetleri korumak için özel pişirme teknikleri veya kimyasal katkılarla işlenir. Sık işlenmiş et tüketimi, diyabet, kanser ve kalp rahatsızlıkları gibi kronik hastalık geliştirme riskinin artmasıyla ilişkilidir. Pastırma, şarküteri etleri, jambon, sosisli sandviçler ve sosisler işlenmiş etin bazı yaygın örnekleridir. Bu yiyecekler nadiren yenmeli veya tamamen önlenmelidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407