Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 İşkembe Sağlığının Faydaları ve Neden Biftek'den Daha İyi

Sağlık Faydaları

 1. İşkembe, hayvan midelerinin astarından yapılan bir organ etidir. Domuzlardan, kuzulardan, keçilerden, tavuklardan veya ördeklerden gelmesine rağmen, işkembe genellikle ineğin dört midesinin ilk üçünden yapılır. Birçok ülkede, işkembe ekonomik bir protein ve besin kaynağı olarak popülerdir. Hassas bir sonuç için yavaş pişirilmesi gerekir, ancak o zaman bile çiğnenmiş doku kazanılmış bir tattır.

Sağlık Faydaları

 1. Çoğu organ etinde olduğu gibi, işkembe de son derece besleyicidir ve sağlığınıza faydalar sağlar. İyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra işkembe, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, çinko, manganez ve selenyum gibi B vitaminleri ve mineralleri bakımından zengindir.

İşkembe içindeki Makrobesinler

 1. İşkembe proteini yüksek, kalori, yağ ve karbonhidrat oranı düşük. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, 3 ons pişirilmiş pişmiş işkembe servisinin makro besin içeriği:

 2. İşkembe, diğer etlerin çoğundan daha az yağlıdır. 3 onsluk dana bifteği, aynı işkembe miktarında 3,4 gram yerine 14,5 gram yağ içeriyor. Minimum karbonhidrat içeriği ile işkembe, kilo verme planınıza iyi bir katkı sağlar. Düşük karbonhidrat diyeti insülin seviyelerini düşürür, bu da vücudun enerji depolamak için yağ yakmasına ve sonuçta kilo kaybına neden olur, ”diyor Mayo Clinic. [! 1158 => 1140 = 3!

B Vitaminlerinden Yararlanın

 1. İşkembe, niasin, folat ve B12 veya kobalamin dahil olmak üzere bazı önemli B vitaminlerini içerir. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, Tripe'nin B12 teklifi, 3 onsluk servis başına DV'nin yüzde 0,6'sı veya yüzde 9'udur. B12 Vitamini sinir hücresi işlevini destekler ve kırmızı kan hücresi oluşumu için gereklidir.

 2. B vitaminleri, vücudunuzda yeni proteinler üreten ana yapı taşlarından biri olan homosisteinin metiyonine dönüştürülmesinde kilit rol oynuyor. Kan dolaşımınızda bir homosistein birikimi, 2015 yılında Amerikan Önleyici Tıp Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada gösterildiği gibi sizi kalp-damar hastalıkları riskine sokabilir. ellerde ve ayaklarda karıncalanma, pürüzsüz ve yumuşak bir dil, kilo kaybı ve zayıflık.

İşkembe Malzemesi İz Mineraller

 1. İşkembe, 3 onsluk bir porsiyon başına 10 mikrogram - önemli bir selenyum miktarına sahip - yüzde 15'lik DV. Hücreleriniz tiroid bezi fonksiyonunu, enzim aktivitesini ve DNA üretimini kontrol etmek için selenyum'a güveniyor. Selenyum, Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre vücudunuzu hastalığa neden olabilecek serbest radikallerin zarar görmesini önleyen bir antioksidandır. Hücreleriniz, tiroid hormonlarının sentezi için çinkonun yanı sıra selenyum'a da güveniyor. Ve işkembe, bunu başarmak için iyi bir çinko kaynağıdır.

 2. Çinko, sağlıklı cilt, yaraların iyileşmesi ve büyümesi için de önemli olan bir mineraldir. Tüm vücudunuzda bulunur - kemiklerde, dişlerde, saçlarda, deride, karaciğerde, kaslarda ve beyaz kan hücrelerinde, Merck Manual. 3 onsluk pişmiş işkembe porsiyonu 1.5 miligram çinko içerir ve bu da yüzde 15 civarında DV'dir.

 3. İşkembe içindeki diğer bir eser mineral, porsiyon başına .6 miligram olan demirdir. Vücudunuz tarafından vücudunuzun dokularına oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin bir bileşeni olan hemoglobin üretimi için demir gereklidir. Demir ayrıca kas hücrelerinde hayati bir bileşendir ve vücudunuzdaki birçok enzimin oluşması için gereklidir.

 4. İşkembe, 3 onsluk bir porsiyon başına 10 mikrogram - önemli bir selenyum miktarına sahip - yüzde 15'lik DV. Hücreleriniz tiroid bezi fonksiyonunu, enzim aktivitesini ve DNA üretimini kontrol etmek için selenyum'a güveniyor. Selenyum, Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre vücudunuzu hastalığa neden olabilecek serbest radikallerin zarar görmesini önleyen bir antioksidandır. Hücreleriniz, tiroid hormonlarının sentezi için çinkonun yanı sıra selenyum'a da güveniyor. Ve işkembe, bunu başarmak için iyi bir çinko kaynağıdır.

 5. Çinko, sağlıklı cilt, yaraların iyileşmesi ve büyümesi için de önemli olan bir mineraldir. Tüm vücudunuzda bulunur - kemiklerde, dişlerde, saçlarda, deride, karaciğerde, kaslarda ve beyaz kan hücrelerinde, Merck Manual. 3 onsluk pişmiş işkembe porsiyonu 1.5 miligram çinko içerir ve bu da yüzde 15 civarında DV'dir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407