Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 Karpuz Kabuğunun Faydaları

Alt satırda

 1. Karpuz en uygun şekilde adlandırılmış meyvelerden biri olabilir. Yüzde 98'i su olan bir kavun. Ayrıca sağlıklı miktarda A ve C vitamini, potasyum, magnezyum ve diğer önemli besinleri de alır.

 2. Karpuzun en popüler kısmı pembe meyvelerdir, fakat kuzeni gibi salatalık gibi her şey yenilebilir. Bu genellikle kompost kutusuna atılan yeşil artıkları içerir.

 3. Su ile kaydedilen lezzetli meyveleri güvende tutan yeşil tenli kabuk, tamamen yenilebilir. İşte bunu atmamayı düşünmeniz için birkaç neden.

1. Yatakta Daha İyi Olabilir

 1. Hayır, karpuz kabuğu, doğa ile çalışan Viagra değil, ancak bazı araştırmalar, hafif-orta erektil işlev bozukluğu olan erkeklere yardımcı olabileceğini gösteriyor. Libido artırıcı güçleri, kabukta konsantre olan amino asit sitrülinden gelmektedir. [! 5657 => 1140 = 2!

 2. Karpuz kabuğunuzu limon suyuna sürün ve üzerine bir miktar toz biber serpin. Her iki katkı maddesi aynı zamanda kalbiniz ve sizin de diğer sevgi organınız için iyidir.

2. Egzersizinize Hız Verebilir

 1. Yatakta performansınızı artırmanın yanı sıra, citrulline bir sonraki atletik performansınızı da artırabilir. Bununla birlikte, bunun için kanıtların çoğu anekdottur.

 2. Doğal olarak elde etmek için güney eyaletlerinde eski usul bir karides turşusu olan karpuz kabuğunu deneyin.

3. Tansiyonunuzu Düşürebilir

 1. Doktorunuz size kan basıncınızı düşürmesini söylerse karpuz yemeyi deneyin. Bazı araştırmalar, karpuz özü takviyelerinin obez yetişkinlerin kan basıncını kontrol etmelerine yardımcı olduğunu göstermiştir.

 2. Karpuz, yüksek tansiyonu olan kişiler için sıklıkla reçete edilen potansiyel bir diüretiktir. Bir yaz gününde güzel bir ikram için bütün karpuz dilimlerini dondurmayı deneyin.

4. Prostatınıza Yardımcı Olabilir

 1. Karpuz, prostat kanserinden kurtulmaya yardımcı olabilecek antioksidanlardan oluşan harika bir likopen kaynağıdır.

 2. Lyposene ve kanser önleme arasında somut bir ilişki kurmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak ön çalışmalar umut verici. Likopen, domateslerin derisinde de bulunur, bu yüzden onları da deneyin.

 3. Watermelo’nun idrar söktürücü özellikleri idrar yollarınızı sağlıklı çalışma düzeninde tutmanıza yardımcı olabilir.

 4. Karpuz, prostat kanserinden kurtulmaya yardımcı olabilecek antioksidanlardan oluşan harika bir likopen kaynağıdır.

 5. Lyposene ve kanser önleme arasında somut bir ilişki kurmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak ön çalışmalar umut verici. Likopen, domateslerin derisinde de bulunur, bu yüzden onları da deneyin.

 6. Watermelo’nun idrar söktürücü özellikleri idrar yollarınızı sağlıklı çalışma düzeninde tutmanıza yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407