Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 Harika Maya Yerleşimleri

4 Harika Maya Değişimi

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - Temmuz 31, 2018

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Maya Değişimleri

 1. Birçok insan, maya yerine geçmeleri gerektiğini çünkü mayaya karşı toleranssız olduklarını ve diyetlerini kesmeyi amaçladıklarını keşfediyorlar. Bu, pişirme konusunda maya için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığından, önemli bir soruna yol açabilir. Bununla birlikte, en iyi maya yerine kullanılanlar kabartma tozu ve limon, süt ve sirke, çift etkili kabartma tozu ve mayalı hamurun etkisini verecekleri hızlı ekmeklerdir.

Kabartma tozu ve limon

 1. Mayayı değiştirmek için, hamurda karbondioksit oluşturacak bir reaksiyona neden olmanız gerekir. Bu, bu güzel hava kabarcıklarının ekmek hamurunuzda yükselmesine neden olan şeydir. Tek yapmanız gereken eşit miktarda kabartma tozu ve limon suyunu eklemektir, bu da tarifte belirtilen maya miktarına eşit olacaktır. Bu sübstitüsyonun çalışması için, yükselmesine izin vermeyin, bu yüzden hamuru derhal fırına alın.

Süt ve Sirke

 1. Limon suyunun aşırı güç vermesi veya tarifinizde çok farklı olması konusunda endişeleriniz varsa, limon yerine süt ve sirke kombinasyonunu da kullanabilirsiniz. Eşit miktarda süt ve sirke kullanın, ardından eşit miktarda, kabartma tozu ile birlikte, toplamda istenen maya miktarını eşitleyin. Eğer varsa, sadece kabartma tozu ile düz ayran da kullanabilirsiniz. Bir kez daha, bu yöntemi kullanarak, reaksiyon işe yaramayacağından hamurun fırında pişirmesini beklemek istemezsiniz.

Çift Etkili Kabartma Tozu

 1. Hamurun kabarması için gerekli. Bu, istenen maya miktarına eşit oranda ikame edilebilir. Hamuru hemen pişirin. Kabartma tozu ilk karıştırıldığında bir kez ve bir kez daha fırındayken iki kez reaksiyona girecektir, bu nedenle istediğiniz yüksekliğe hemen ulaşamazsanız endişelenmeyin.ev 'organicfacts_net-medrectangle-3', 'ezslot_1', 171 '0'

Hızlı Ekmek

 1. Hızlı ekmek, mayanın yükselmesini gerektirmeyen bir ekmek kategorisidir ve mayadan kaçınmaya çalışırken ev yapımı ekmek yapmak için mükemmel bir çözüm olabilir. Hızlı ekmek; muz, İrlanda sodası, mısır ekmeği ve bisküvi gibi ekmeği içerir. Bu nedenle, mayasız çalışmak, tarifin doğru olması için biraz deneme yanılmayabilir, bu arada ekmeğin az olması gerekmiyor.

 2. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 3. Hızlı ekmek, mayanın yükselmesini gerektirmeyen bir ekmek kategorisidir ve mayadan kaçınmaya çalışırken ev yapımı ekmek yapmak için mükemmel bir çözüm olabilir. Hızlı ekmek; muz, İrlanda sodası, mısır ekmeği ve bisküvi gibi ekmeği içerir. Bu nedenle, mayasız çalışmak, tarifin doğru olması için biraz deneme yanılmayabilir, bu arada ekmeğin az olması gerekmiyor.

 4. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407