Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 Geceleri Yemeğin şaşırtıcı faydaları

Hesap Verebilirlik Desteği

 1. Yıllarca yatmadan önce yemek yemenin kötü olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Ve oruç tutmak için diyet yapıyorsanız bu doğru olabilir. Ancak geceleri yemek, kilo almak için bir tetikleyici değildir, bu yüzden bir narla atıştırmak ya da geceleri yemek yemek istiyorsanız sorun değil. Aslında, gece atıştırmalıklarının birçok şaşırtıcı yararı var.

1. Gecelik Kas Sentezini Geliştirir

 1. Yatmadan önce yemek yememenizin yaygın nedenlerinden biri, kilo almanıza neden olacağıdır. Ve tabi ki yatakta atıştırmalıklar almak belinize uygun değildir. Ancak, öğlen yemeğinin aslında vücudunuzun görünümünü iyileştirmenize yardımcı olabileceği ortaya çıktı.

 2. Ocak 2015’te Besinler’de yapılan bir araştırma, yatmadan önce atıştırmalıkların erkeklerin uykularında kas sentezlemesine yardımcı olduğunu buldu. Araştırmanın araştırmacıları, en iyi etkiler için yemeği 150 kaloriyle sınırlandırmayı önerdiler. Aralık 2017'de Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada, gecelik öğünleriniz için 40 gram protein önerilmektedir. Bu 150 kaloriden biraz daha fazla, ama proteinlere yapışmak hala iyi bir fikir.

 3. Bununla birlikte, 150 kaloriyi dolduruyorsun, iyi haber şu ki ondan kilo alamıyorsun. Ve eğer öyleyse, kas ağırlığı. İşte bu kazanmak istediğin ağırlık türü, değil mi? Vücudunuzun yumuşak görünmemesini sağlayan tonlu ve formda bir ağırlık.

2. Sabah Metabolizmasını Geliştiriyor

 1. Kilo almakla ilgileniyorsanız, metabolizmanızı ihmal etmek istemezsiniz. Vücudunuzun gıdaları enerjiye dönüştürmek için kullandığı işlemdir. Tam olarak çalışmadığında, vücudunuz daha fazla yağ depolar. Yani kilo vermek istiyorsanız, metabolizmanızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak istiyorsunuz.

 2. Son çalışmalar, daha önce yemek yemenin, sabahları metabolizmayı olumlu yönde etkilediğini gösteriyor. Besinler çalışmasına göre obez olan hem sağlıklı erkek hem de kadınlar yatmadan öğünlerde metabolizmalarını iyileştirdi. Çalışma, yatmadan önce küçük bir aperatif yemenin metabolizmanın sabaha kadar donmasına neden olduğunu gösterdi. Bu yüzden kahvaltı yaptığınızda vücudunuz yemeğinizi enerjiye çevirmek için daha kolay bir zaman geçirir.

 3. İngiltere Beslenme Dergisi, Ocak 2014 çalışmasında da benzer sonuçlar elde edildi. Katılımcılar - aktif erkekler - sabahları metabolik aktivite artışı gösterdi. Bu çalışma, farklı protein ve karbonhidrat yemenin metabolik etkilerinin iyileştirilmiş olduğuna dikkat çekti; bu, bu avantajı elde etmek için atıştırmanızı bir protein çubuğuyla sınırlamak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor.

3. Sabah İştahınızı Artırır

 1. Sezgisel görünebilir, ancak yatmadan önce yemek yemek sabahları kahvaltıda daha az aç olmanıza neden olabilir. Amacınız kilo vermekse, iştahınızı azaltmak iyi bir başlangıçtır. Bu nedenle, bir yatak öncesi atıştırması daha çok yemek gibi geliyor olsa da, iştahınızın azaldığı kahvaltınızı dinlemeniz gerekmeyebilir. [! 251 => 1140 = 4!

 2. İngiliz Beslenme Dergisi’nin 14 Ağustos sayısındaki bir çalışmada, obez olan kadınlara da değinildi. Nutrients çalışmasıyla aynı yan etkileri gözlemlediler. Makalede, yatmadan önce atıştırmalık tüketiminin ardından sabah iştahının azaldığı belirtildi. Araştırmalar, geceleri yemek yemenin sabah iştahınızı azalttığına dair kanıt sağlamaya devam ediyor.

4. Bazı Besinler Uyumanıza Yardımcı Olur

 1. Yatmadan önce yemek yemenin faydalarından biri, ağırlıkla ilgili değil, uyumana yardımcı olma yeteneği. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak bazı gıdalar uyku fonksiyonunu geliştiren besinler içerir. Örneğin, melatonin ile doldurulmuş bir atıştırmalık yediğinizde, uykuya dalmakta daha kolay zaman geçireceksiniz. Bazı durumlarda uykuya dalmanıza bile yardımcı olur.

 2. Nisan 2017 tarihli bir Besin maddesi makalesi, bazı yiyeceklerin melatonin seviyelerine baktı ve fındık ve buğday gibi ilavelerle atıştırmalıkların iyi miktarda melatonin sağladığını buldu. Neuron'un Mart 2015 sayısındaki bir çalışmada, melatoninin uykuya dalmakta ve uyurken hayati bir rol oynadığına dikkat çekiliyor - özellikle uykusuzluktan muzdarip olanlar için yararlı bir şey.

 3. Melatonin, vücudunuzda uyku döngüsünü düzenleyen, geceleri yükselen ve sabaha düşen seviyelerden oluşan bir hormondur. Birçok insan uykuyu iyileştirmek için melatonin takviyesi yapar, ancak doğal hormon içeren gıdalar eklemek de işe yarayabilir.

 4. Uykusuzluğunuz yoksa, yeterince uyku aldığınızdan emin olmak için hala nedenleriniz var. Uluslararası Davranışsal Beslenme ve Fiziksel Aktivite Dergisi'nin Haziran 2016 sayısında yapılan bir çalışmada, uyku yoksunluğunun kilo alımına neden olduğu tespit edildi. Bu yüzden daha iyi uyumak için daha çok çalışmaya başlayabilirsiniz. Melatoninin de bir çok yararı var; örneğin, bağışıklık sisteminizi geliştirir, yaşlanma belirtilerini azaltır ve antienflamatuardır.

En İyi Uyku Zamanı Yiyecekleri

 1. Bu kadar çok fayda ile neden gece atıştırmalıkları yemek istemiyorsunuz? Araştırmadan önce yatmadan önce yemeklerin tam tersini yapabildiğini gösterdiği için yatmadan önce yemek yemenin ağırlık kazanacağına dair efsaneyi atmanın zamanı geldi. Her diyet kararında olduğu gibi, en iyi sonuçları almak için doğru yiyecekleri seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

 2. Amacınız açlığınızı ve enerji kullanımınızı düzenlemek ise çavdar mükemmel yatmadan önce atıştırmalıktır. PLoS One'da Mart 2016'da yayınlanan bir araştırma, yatmadan önce çavdar yemenin glisemik düzenlemeyi iyileştirebileceğini buldu. Bu, kan şekeri sivri ve tüylerini azalttığı anlamına gelir. Bu yüzden uyandığınızda kahvaltınız için açlık hissetmezsiniz.

 3. Kilo vermeye çalışırken ya da sadece lezzetli bir atıştırmalık aramaya çalışsanız da, birçok seçenek var. Ayrıca uykunuzu iyileştirecek yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Bir Nisan 2017 Beslenme çalışması, melatonin ile paketlenmiş kapsamlı bir yiyecek listesi sunar:

Doğru Çerez'i Bul

 1. Protein yatmadan önce atıştırma için mükemmel bir seçenektir. İki çalışmadaki önerileri birleştirmek için çavdarda fıstık ezmesi yemeyi deneyebilirsiniz. Ama tatlı bir şey yemeyi tercih edersen meyveyi dene.

 2. Geceleri nar yemek, fıstık ezmeli bir sandviç kadar iyidir. Diğer taraftan, çikolata en iyi atıştırmalık değildir. Elbette, şeker özlemini azaltacaktır, ama aynı zamanda senin için uyumayı zorlaştıracak bir kafein vardır.

 3. Ne seçerseniz seçin, hafif ve hafif tutun. Yatmadan önce yemek yemek, kilo alacağınız anlamına gelmezken, tam bir mideyle yatmak rahatsız edici olabilir ve aynı zamanda uykuya dalmanızı zorlaştırabilir. Ayrıca, geceleri yemenin yararları en iyi şekilde küçük atıştırmalıklarla yaşanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407