Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


3 Thai Yoga Masajının Benzersiz Yararları

Çinko ve Selenyum Boost

 1. Masaj düşündüğünüzde pasif bir katılımcı olmayı umuyorsunuz - bir masöz battaniyenin altında bir masöz bastırırken ve kaslarınızı sıkarken yoğrulur. Ancak, bir Tay masajı tamamen farklı bir deneyimdir. Asanalar veya yoga pozları da bu Doğu masaj geleneğinin bir parçasıdır.

 2. Bu uygulama pozitif enerji dolaşımını arttırır, böylece kendinizi dengede ve zinde hissedersiniz. Tayland yoga masajının, ağrı ve stresin azaltılması da dahil olmak üzere başka birçok faydası da var.

Thai Masajı Nedir?

 1. Tay masajı geleneksel olarak zeminde yapılır - masöz ortak yoga pozları boyunca size rehberlik eder ve vücudunuzu gerginliklere yönlendirir. Akupressure, kompresyon ve eklem mobilizasyonu gibi bazı geleneksel masaj teknikleri de kullanılır, ancak hiçbir losyon veya yağ uygulanmaz ve seans için tamamen giyinik kalırsınız.

 2. Bazı merkezler, düzenlemeler, alan kısıtlamaları veya yerden kolayca inip inebilen hastalar için masa üzerinde yapılacak geleneksel Tay masajını değiştirebilir.

Gelişmiş Enerji Akışı

 1. Tay masajı, kasları sıkılaştırmanın vücudunuzdaki enerji akışının azalmasına yol açtığı inancına dayanarak çalışıyor. Enerji serbestçe akamadığında, esnek olmuyor, acı çekiyor ve sert hissediyorsunuz. Zamanla, bu durum duruşunuzu, bağışıklık sisteminizi ve organ işlevinizi etkileyen kısaltılmış kaslara ve bağ dokularına yol açar - bunların hepsi yaşlanmayı ve engelliliği hızlandırır. [! 902 => 1140 = 3!

 2. Masaj işlemine gerdirme eklemek kasları daha da gevşetmeye yardımcı olur, böylece doğal esneklik ve ton kazanırlar. Kronik sertliği giderir ve gelişmiş mobilite yaşarsınız.

Ağrı kesici Özellikler

 1. Tay masajı, 2015 yılında Klinik Uygulamada Tamamlayıcı Tedaviler'de yayınlanan araştırmanın bir incelemesine göre, insanların kronik ağrı ile başa çıkmaları için alternatif bir yoldur ve geçici bir rahatlama için oldukça etkili olabilir. İncelenen altı çalışmada, insanlar Tay masajı protokolünün ardından 15 haftaya kadar süren ağrının yüzde 25 ila 80 oranında azaldığını bildirdiler.

Thai Masajı ve Baş Ağrıları

 1. Mahkeme tipi Tayland masajı olarak adlandırılan vücuttaki belirli meridyenlere baskı uygulanmasını içeren özel bir tür Tayland masajının, kronik gerginlik baş ağrısı çeken insanlar için etkili bir tedavi olduğu gösterilmiştir. Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp'ın 2015 sayısında yayınlanan çalışma, rahatlamanın Tay masajının kan akışını ve lenf dolaşımını nasıl uyardığı ve sempatik sinir sistemini nasıl gevşetdiğine atfedilebileceğini açıklıyor.

 2. Tay masajı ayrıca baş ağrısına katkıda bulunabilecek stresi azaltmaya yardımcı oluyor. [! 902 => 1130 = 6!

Önlemler ve Hususlar

 1. Tay masajı çok yönlü faydalar sunsa da, kanserli hastalar, hamile olanlar ve fıtıklaşmış disk gibi sırt yaralanması olanlar dahil bazı popülasyonlar için kontrendike olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407