Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


3 İnek Dilini Yenin Sağlık İçin Faydaları

Ek Hususlar

 1. Cesur bir damak tadınız varsa, akşam yemeği masanızda inek dili bulunabilir. Bununla birlikte, diğer organ etlerinde olduğu gibi, inek dili de diyetinizde yalnızca ara sıra görünmelidir; Düzenli olarak organ etleri tüketmek kolesterol içeriğinden dolayı sağlıksızdır. Kolesterol bir yana, inek dili protein, vitamin ve mineral sağlayan bazı avantajlar sunar.

Demir ve Çinko

 1. İnek dili, demir ve çinko tüketiminizi artırarak bazı sağlık avantajları sunar. Hem demir hem de çinko sağlığınızı korur - çinko, vücudunuzun enfeksiyonla mücadele edebilmesi için bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve demir, oksijenin azalmasına neden olan, oksijen kaybının azalmasına neden olan anemi önler. Demir ayrıca hücrelerin enerji üretmesine yardımcı olurken çinko da yara iyileşmesini destekler. 3-ons kaynatılmış inek dilinin porsiyonu 3.5 miligram çinko içerir ve bu da kadınlar için günlük önerilen çinko alımına yüzde 44, erkekler için yüzde 32 katkıda bulunur. Pişmiş inek dilinin her bir bölümü de 2.2 miligram demire sahiptir - sırasıyla erkekler ve kadınlar için belirlenen günlük demir alımlarının yüzde 28'i ve 12

 1. İnek dilinin kolin ve B-12 vitamini içeriği de yemek planlarınıza avantajlı bir katkı sağlar. Hem kolin hem de B-12 sinir sistemi sağlığında bir rol oynar - B-12 vitamini sinirlerinizi izole eden miyelini oluşturmanıza yardımcı olurken, kolin sinir iletişimi için gerekli kimyasalların bir bileşenini oluşturur. Pişmiş dilin 3 onsluk bir kısmı günlük alımınıza 2.7 mikrogram B-12 vitamini ekler ve sadece bir porsiyon günlük ihtiyaç duyduğunuz 2,4 mikrogramı almanızı sağlar. Bir porsiyon inek dili de 132 miligram kolin içerir - erkekler için önerilen günlük kolin alımının yüzde 24'ü ve kadınlar için yüzde 31'i.

Tamamlanmış Protein

 1. Diyetinize inek dilinin eklenmesi de daha fazla protein tüketmenize yardımcı olur. Her 3-ons porsiyonluk 16.4 gram protein içerir ve diğer hayvansal proteinler gibi tüm esansiyel amino asitleri sağlar. Bu, inek dilindeki proteinin, dokularınıza yeni proteinleri bir araya getirmek için hücrelerin ihtiyaç duyduğu tüm yapı taşlarını sağladığı anlamına gelir - doku gücünü destekleyen, hormon dengesini koruyan ve bağışıklık işlevi için gerekli antikorları yapmanıza yardımcı olan bir işlem. İnek dilinin bir porsiyonundaki protein miktarı 165 kiloluk bir kişi için günlük ihtiyaçların yüzde 27'sini yapar.

Beslenme Dezavantajları

 1. Aşırı derecede tüketilmesinde avantajlı olsa da, inek dilinin yağ ve kolesterol içeriğinin bazı sakıncaları var. Pişmiş inek dilinin her 3-porsiyon porsiyonu 6.9 gram doymuş yağ dahil olmak üzere 19 gram toplam yağ ile yüklenmiştir. Bu, 2000 kalorili bir diyete dayanarak günlük limitinizin neredeyse üçte birini oluşturur. İnek dili ayrıca günlük limitin yüzde 37'si olan servis başına 112 miligram kolesterol içerir. Çok fazla kolesterol ve doymuş yağ yemekten kaçınmak için inek dilini tüketirken porsiyon büyüklüğünüzü izleyin - onlar kan kolesterolünüzü arttırır, bu da kardiyovasküler hastalık riskinizi arttırır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407