Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


3 Kurşun geçirmez Kahvenin Potansiyel Dezavantajları

Tavsiye edilen porsiyon boyutları

 1. Kurşun geçirmez kahve kahvaltının yerini alması amaçlanan yüksek kalorili bir kahve içeceğidir.

 2. 2 su bardağı (470 ml) kahve, 2 yemek kaşığı (28 gram) ot beslenen, tuzsuz tereyağı ve 1-2 yemek kaşığı (15-30 ml) MCT yağından oluşur bir karıştırıcıda karıştırılmış.

 3. İlk başta Kurşun Diyetinin yaratıcısı Dave Asprey tarafından tanıtıldı. Asprey'in şirketi tarafından üretilen ve pazarlanan kahvenin, mikotoksin içermediği iddia ediliyor. Ancak, bunun böyle olduğuna dair hiçbir kanıt yok.

 4. Kurşun geçirmez kahve gittikçe popüler hale geldi - özellikle paleo veya düşük karbonhidratlı diyet yapanlar arasında.

 5. Ara sıra Kurşun geçirmez kahve içmek muhtemelen zararsız olsa da, rutin hale getirilmesi tavsiye edilmez.

 6. Kurşun geçirmez kahvenin 3 potansiyel dezavantajı var.

1. Besin değeri düşük

 1. Asprey ve diğer destekçiler, her sabah kahvaltı yerine Kurşun geçirmez kahve tüketmenizi tavsiye ediyor.

 2. Kurşun geçirmez kahve bol miktarda yağ sağlasa da - bu iştahınızı azaltır ve size enerji verir - bazı besinlerde eksiktir.

 3. Kurşun geçirmez kahve içerek, besleyici bir öğünü zayıf bir yerine kullanacaksınız.

 4. Otla beslenen tereyağında biraz CLA, bütirat ve A ve K2 vitaminleri bulunurken, MCT yağı, neredeyse hiçbir temel besin maddesi içermeyen rafine ve işlenmiş bir yağdır.

 5. Günde üç öğün yemek yerseniz, kahvaltıyı Kurşun geçirmez kahve ile değiştirmek toplam besin yükünüzü yaklaşık üçte bir oranında azaltacaktır.

2. Doymuş yağda yüksek

 1. Kurşun geçirmez kahve doymuş yağda çok yüksektir.

 2. Doymuş yağların sağlığa etkileri tartışmalı olsa da, birçok sağlık uzmanı yüksek alımın birçok hastalık için önemli bir risk faktörü olduğuna ve bundan kaçınılması gerektiğine inanmaktadır (1).

 3. Bazı çalışmalar yüksek doymuş yağ alımını artmış kalp hastalığı riski ile ilişkilendirse de, diğerleri önemli bir bağlantı bulamamışlardır (2). [! 91188 => 1140 = 3!] Bununla birlikte, çoğu resmi diyet kuralları ve sağlık yetkilileri insanlara alımlarını sınırlamalarını tavsiye ediyor.

 4. Doymuş yağ, makul miktarlarda tüketildiğinde sağlıklı bir diyetin parçası olsa da, büyük dozlarda zararlı olabilir.

 5. Doymuş yağ veya yüksek kolesterol düzeyleri konusunda endişeleriniz varsa, Kurşun geçirmez kahve alımınızı sınırlandırmayı düşünün - ya da tamamen önleyin.

3. Kolesterol seviyenizi yükseltebilir

 1. Düşük yağlı karbonhidratlı ve ketojenik diyetler üzerine yapılan ve genellikle yağ oranı yüksek olan ve Kurşun geçirmez kahve içerebilen birçok çalışma yapılmıştır.

 2. Bu araştırmanın çoğu, bu diyetlerin toplam ve LDL (kötü) kolesterol seviyelerinizi artırmadığını - en azından ortalama (3) doğrular. [! 91188 => 1140 = 4!] Diğer faydaların yanı sıra, HDL (iyi) kolesterolünüz yükselirken trigliseritleriniz ve kilolarınız düşüyor (4).

 3. Fakat herkes aynı şekilde yüksek yağlı beslenmeye cevap vermiyor. Bazı insanlar total ve LDL (kötü) kolesterolün yanı sıra kalp hastalığı riskinin diğer belirteçlerinde çarpıcı artışlar görmektedir (5).

 4. Düşük karbonhidratlı veya ketojenik bir diyet sırasında kolesterol problemleri olanlar için yapılacak ilk şey, aşırı doymuş yağ alımını önlemektir. Bu Kurşun geçirmez kahve içerir.

Kurşun geçirmez kahve içmeli mi?

 1. Her şey düşünülmüş, kurşun geçirmez kahve bazı insanlar için çalışabilir - özellikle de yüksek kolesterol seviyesine sahip olmayan ketojenik bir diyet uygulayanlar Sağlıklı bir diyetle birlikte tüketildiğinde, Kurşun geçirmez kahve kilo vermenize ve enerji seviyenizi yükseltmenize yardımcı olabilir.

 2. Bu sabah içeceğin refahınızı ve yaşam kalitenizi arttırdığını tespit ederseniz, belki de besin yükünün azalmasına değer.

 3. Sadece güvenli tarafta olmak için, kurşun geçirmez kahveyi düzenli olarak içen herkes, kalp hastalığı riskini ve diğer koşulları riske atmamanız için emin olmak için kan işaretlerini düzenli olarak ölçmelidir.

En alt satırda

 1. Kurşun geçirmez kahve, kahvaltının yerine konması amaçlanan çok yağlı bir kahve içeceğidir. Ketojenik bir diyet uygulayan insanlar arasında popüler.

 2. Doldurma ve enerjiyi artırıcı olmasına rağmen, genel olarak düşük besin maddesi alımı, artan kolesterol ve yüksek miktarda doymuş yağ gibi çeşitli potansiyel dezavantajlarla birlikte geliyor.

 3. Yine de, kurşun geçirmez kahve yüksek kolesterol seviyesine sahip olmayanlar için olduğu kadar düşük karbonhidratlı veya ketojenik bir diyet uygulayanlar için de tamamen güvenli olabilir.

 4. Kurşun geçirmez kahveyi denemekle ilgileniyorsanız, kan izlerini kontrol ettirmek için sağlık uzmanınıza danışmak en iyisi olabilir.