Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


2018'te Yapabileceğiniz En İyi Finansal Hareketler

Bilgiye ihtiyacınız var

 1. Daha iyi bir maddi olan 2018’i başlatmaya hazır mısınız? Harcama yollarınızı bir kenara bırakmak ve kendinizi para meseleleri konusunda bir kereliğine eğitmek ister misiniz?

 2. Bazı mali müşavirleri, muhasebecileri ve bankacıları topladık - ve tavsiyelerini bir miktar eski sağduyu ve çevrimiçi uzmanlık dokunuşuyla püskürttük - size finansmanınızı iyileştirmenin bu altı yolunu sunmak için . Bazıları acil tasarruflarla sonuçlanırken, diğerleri gelecekte fayda sağlamak için yapabileceğiniz şeylerdir. Hepsi genel finansal planınız için çok önemli olabilir.

1. Borsadan korkmaktan vazgeç.

 1. Ailenizin yıllarca kullandığı borsacı harika bir adam, belki de düğünde dans eden bir aile arkadaşı olabilir. Ama mutlaka sizin için doğru broker mı? Paranızı nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmek önemli bir beceridir ve korkunuz bu yatırım malzemelerinin nasıl çalıştığını bilmediğiniz fikrine bağlı olabilir. Zor kazanılmış paranızın bir yığınını, büyümesini garanti etmeden teslim etme düşüncesi anlaşılır derecede korkutucu.

 2. Bunun etrafındaki yol eğitim. Bir komisyoncu, sizinle yatırım dünyası arasındaki aracıdır. Komisyoncunun tavsiyesi için bir ücret ödersiniz ve onun bilgi ve önerilerine erişirsiniz. [! 899 => 1140 = 2!

 3. NerdWallet, yeni başlayan yatırımcılar için en iyi çevrimiçi brokerleri derecelendirdi ve Merrill Edge'e en yüksek notu verdi. Merrill Lynch'in bir ürünü olan Merrill Edge, minimum yatırım gerektirmez, işlem başına 6,95 ABD doları tahsil eder ve nakit promosyonlar sunar. Müşteriler aldıkları müşteri hizmetleri ve okullar gibi kullanıcılar ve şirketin araştırmasının "sağlam" niteliğine dikkat çektiler.

2. Bir clunker kullanıyorsanız, bir Tesla gibi sigortalamayın. Ve eğer evliyseniz, arabanızı bekar biri gibi sigortalamayın.

 1. Bazı eyaletlerde araba sigortası - evet, California, sana bakıyoruz - ipoteğinize rakip olabilecek bir fatura.

 2. Eski bir araba kullanıyorsanız, para harcamanız gerekmediğinde fiziksel hasarın karşılığını (genellikle çarpışma sigortası olarak adlandırılır) ödemek. Örneğin, arabanızın geçerli değerinin, geçerli kesintinizle aynı olan 1.000 ABD doları olduğunu varsayalım. Arabanızın çalınması durumunda, sigorta şirketi aracın değeri için size geri ödeme yapar, düşülebilir olanı ekler - başka bir deyişle, hiçbir şey. Bir kazada 1.000 $ 'a kadar olan tüm tamirlerden siz sorumlu olacaksınız ve sigorta şirketi 1.000 $' ın üzerindeki herhangi bir onarım için, otomobilin değerine kadar - hiçbir şey yapmadan size tazminat ödeyecektir. Fiziksel hasar kapsamınızı düşürerek, primlerden biraz tasarruf edebilirsiniz, Amerikan CPA Enstitüsünün '360 Finansal Okuryazarlık Programına tavsiye ederiz. Numaraları kendiniz çalıştırın veya bir acenteden yardım alın. Sadece, neden olduğunuz zararlardan yasal olarak sorumlu olduğunuzu unutmayın.

 3. Hiç kimse sadece araba sigorta oranlarını düşürmek için evlenmese de düğümü bağlamak sizi ve eşinizi sigorta şirketinizin gözünde bekar insanlardan daha az riskli sürücüler yapıyor. Sigortacınız primlerinizi düşürür, ancak önce bunları kendilerine bildirmeniz gerekir, program notları.

 4. 25 yaşına ulaştığınızda, çoğu otomatik sigorta şirketinin gözünde bir dönüm noktasına çarptınız ve yeni, biraz daha düşük risk kategorisine girdiniz. Her şey eşit olmak, daha düşük bir oran demektir. Bir fark görmüyorsanız, acentenizi arayın ve ne olduğunu sorun.

3. Sağlık Tasarruf Hesaplarından yararlanın.

 1. Bir işveren aracılığıyla veya doğrudan vergi avantajlı sağlık tasarruf hesaplarına kaydolmak, hem bugün hem de gelecekte sağlık hizmeti harcamalarını yönetmenize yardımcı olmak için çok önemli bir rol oynayabilir, dedi. Merrill Lynch'deki finansal gerontoloji müdürü.

 2. Bir HSA, Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek oranda indirgenebilir bir sağlık planına kayıtlı olan vergi mükellefleri için mevcut olan bir tıbbi tasarruf hesabıdır. Böyle bir hesaba katkıda bulunduğunuz para vergilendirilmez. Vergiden düşülebilir katkı ve para çekme işlemlerine ek olarak, bir HSA yatırım yapma olanağı ve zaman içinde vergiden muaf olarak finansal katkı yapma potansiyeli sunmaktadır. Diğer "onu kullan ya da kaybet" araçlarının aksine, HSA'lar taşınabilir ve kontrol edilebilir niteliktedir; yani, yalnızca bugün değil emeklilik durumunda da kalifiye tıbbi masrafları ve sağlık bakım masraflarını finanse etmek için kullanılabilirler.

4. Muhtemelen bir bakıcı olacaksınız, o yüzden şimdi hazırlanmaya başlayın.

 1. Bakım, ebeveynler veya bir eşin yetersiz kalması durumunda ortaya çıkan yaşam aşamasıdır ve giderek herkesin finansal olarak planlaması gereken bir şey olarak kabul edilmektedir.

 2. “Bu, bakıcının iş yörüngesi, emeklilik zamanlaması ve yuva yumurtası üzerinde önemli etkileri olabilir” dedi. [! 899 => 1140 = 5!

5. Finansal bir plana doğru küçük ancak harekete geçin.

 1. Para kaygıları sizi gece uyutuyor mu? Maaş almak için maaş çeki yaşıyor musunuz ve bir adım öne çıkmayı başaramıyor musunuz? Bir gün bir ev sahibi olmayı hayal ediyor musunuz, ancak peşinat için nasıl tasarruf edeceğinizi çözemiyor musunuz?

 2. "Umut bir plan değildir," dedi Allianz Life için tüketici görüşlerinden sorumlu başkan yardımcısı Paul Kelash. “A'nın Kaygı Panzehiri Eylemdir” diye yaşamalarını tavsiye eder!

 3. Kelash çok sık, insanların maddi kaygılarla felçli olduklarını ve hatta kendi kötü mali alışkanlıklarının bu ezici endişeyi yaratabileceğini kabul etmek için mücadele ettiğini söyledi.

 4. Gen Xers’in en çok acı çektiğini söyledi çünkü borç seviyeleri yükselmeye devam ediyor ve uzun vadeli etkileri görmezden geliyorlar. Allianz Life's Generation Ahead çalışmasına göre, toplam ipoteksiz borç (kredi kartı ve öğrenci kredisi gibi), 2014'ten bu yana Gen Xers için yüzde 15 arttı, ancak üç yıl öncesine kıyasla, bu grubun daha fazla üyesi "her şeyin sadece işe yarayacağına inanıyor" dışarı "emekli gelince.

 5. Kelash, eyleme geçmediğiniz sürece olmaz.

 6. “Sadece topu yuvarlayın” dedi. “Bütçeye geçerek ve bir bütçeye bağlı kalarak, borçları azaltarak, özellikle yüksek faizli kredi kartı borcunu ve acil durum fonunu başlatarak başlayın. Bir finansal plan oluşturmak 2018'de kilit bir amaç olmalıdır.”

6. Sosyal Güvenlik dosyalama stratejilerini anlayın.

 1. Kansas’taki Sosyal Güvenlik Çözümleri’nin kurucusu ve yöneticisi William Meyer, geçen yıl ABD Senatosu’ndan önce, Sosyal Güvenlik’in sosyal haklar konusunda hak kazanma konusunda stratejinin önemli olduğunu söyledi. Bazı insanlar 62 yaşında erken yaşta, fayda toplamaya başlar; diğerleri ise 70 yaşına kadar toplanmayı erteledi, bu noktada aylık ödemeler yılda yüzde 8 büyüdü.

 2. "Tüm seçeneklerinizi araştırmak veya bir uzmanı işe almak için detaylı araştırmalar yapmakta fayda var, bu sayede masaya kayda değer para harcamazsınız" dedi. [! 899 => 1140 = 7!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407