Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


2 Yengeç Eti Yapan En Sağlıklı Denizcilerden Biri Yapan Faktörler

Yengeç Yengeçinin Yan Etkileri

 1. Sade buharda pişmiş yengeç eti, yiyebileceğiniz en sağlıklı deniz ürünlerinden biridir. En az miktarda kalori almak için çok miktarda protein elde edersiniz, yengeç içindeki besinler çok sayıda mineral ve birkaç B vitamininden oluşur. Yine de, bazı yengeç türlerini seçmek veya kalp hastalığına yakalanma riskiniz varsa, servis büyüklüğünüzü küçük tutmak isteyebilirsiniz. Bazı yengeç türlerinde diğerlerinden daha fazla kolesterol veya sodyum bulunur.

Yengeç Yengeçinin Yan Etkileri

 1. Evet, yengeç eti sağlıklı! Protein, bazı önemli vitamin ve minerallerle doludur. Sadece porsiyon boyutlarını izlediğinden ve tereyağında ya da diğer yüksek yağlı ya da yüksek soslu soslarda boğmadığından emin ol.

Yengeç Beslenmesi

 1. Çiğ yengeç eti kalori bakımından inanılmaz derecede düşük ve kalorilerin neredeyse tamamı proteinden geliyor. Mavi Yengeç eti, USDA Ulusal Besin Veritabanına göre 3 onsluk pişmiş bir kısımdan sadece 74 kalori sunuyor.

 2. Alaska kral yengeçlerini tercih ederseniz, aynı miktar yaklaşık 71 kaloriye sahipken, 3 onsluk bir Dungeness yengeç kısmı yaklaşık 73 kalori içerir. Bu kalorilerin yaklaşık yüzde 85'i proteindendir. Kalorilerin son yüzdesi yağdan ve yengeçteki karbonhidratlardan küçük bir miktardır

 3. Kalorilerinizi ve yağınızı minimumda tutmak için tüm bu tereyağı veya krema sosundan kaçının. USDA Ulusal Besin Veri Tabanı derhal sadece 1 çorba kaşığı erimiş tereyağının, neredeyse tamamı yağdan, özellikle de doymuş yağdan gelen 100 kalori daha eklediğini söylüyor. [! 3243 => 1130 = 4!

 1. Bazı tüketiciler, yengeç etinin kolesterol içeriği hakkında endişe duyabilir. Kan kolesterolünüz zaten yüksekse, her gün en fazla 300 miligram kolesterol veya en fazla 200 miligram kolesterol almalısınız, ”diyor. [! 3243 => 1140 = 4!

Doymuş Yağda Yüksek

 1. Diyetinizde çok fazla kolesterol, düşük yoğunluklu lipoproteininizi hafifçe yükseltebilse de, yalnızca diyet kolesterolünün her zaman bu etkisi yoktur. Genellikle, aşırı kolesterolün yanı sıra, diyetinizde bol miktarda doymuş yağ olduğunda zararlı LDL kolesterolünüz artar.

 2. Kalorilerinizin yüzde 10'undan az veya en uygun kalp sağlığı için yüzde 7'si, 2015-2020 Amerikalılar için Diyet Kılavuzunda belirtildiği gibi doymuş yağdan gelmelidir. Günlük 2.000 kaloriye göre, bu maksimum 22 gram veya 15 gramdır. Bu yüzden çiğ yengeç eti kolesterol içeriğine göre biraz yüksek olsa da, fazla doymuş yağa sahip değildir. Çoğu buharda pişmiş yengeç çeşidinin üç onsu, 0.2 gramdan az doymuş yağ sunar.

Sodyum Alımını Azaltacak İpuçları

 1. Yengeçler tuzlu denizden geldikleri için sodyumları var. Kan basıncınız yüksekse, Alaska kralı yengeç alımınızı sınırlamak isteyebilirsiniz. 3 onsta 711 miligramdan fazla sodyum vardır.

 2. Birkaç damla tuzdan, yaklaşık 1/8 çay kaşığı sallarsanız, 300 miligram sodyum daha alırsınız. Bu, eğer sağlıklıysanız sahip olabileceğiniz 2.300 miligramın yarısından fazlası; Eğer hipertansiyonunuz varsa, kendinizi günlük 1500 miligram ile sınırlamanız gerekir, Amerikan Kalp Birliği'ni önerir.

 3. Bu durumda, Alaska kral yengeçinin bir kısmını tuzlamak, sodyum ödeneğinizin yüzde 80'inden fazlasını kullanır. Her biri 251 miligram sodyum altında olan mavi veya Dungeness yengeç eti için tercih etmeyi düşünün. Ekstra tuzu atlayın ve yerine taze, çatlak biber veya doğranmış otlar ile baharatlayın.

 4. Yengeçler tuzlu denizden geldikleri için sodyumları var. Kan basıncınız yüksekse, Alaska kralı yengeç alımınızı sınırlamak isteyebilirsiniz. 3 onsta 711 miligramdan fazla sodyum vardır.

 5. Birkaç damla tuzdan, yaklaşık 1/8 çay kaşığı sallarsanız, 300 miligram sodyum daha alırsınız. Bu, eğer sağlıklıysanız sahip olabileceğiniz 2.300 miligramın yarısından fazlası; Eğer hipertansiyonunuz varsa, kendinizi günlük 1500 miligram ile sınırlamanız gerekir, Amerikan Kalp Birliği'ni önerir.

 6. Bu durumda, Alaska kral yengeçinin bir kısmını tuzlamak, sodyum ödeneğinizin yüzde 80'inden fazlasını kullanır. Her biri 251 miligram sodyum altında olan mavi veya Dungeness yengeç eti için tercih etmeyi düşünün. Ekstra tuzu atlayın ve yerine taze, çatlak biber veya doğranmış otlar ile baharatlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407