Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


16/8 Aralıklı Oruç: Başlangıç ​​Seviyesi # x27; Kılavuzu

Alt satırda

 1. Oruç binlerce yıldır uygulanmakta ve dünyadaki birçok farklı din ve kültürün temelini oluşturmaktadır.

 2. Bugün, yeni oruç çeşitleri eski pratiğin üzerine yeni bir bakış attı.

 3. 16/8 aralıklı açlık, en popüler açlık stillerinden biridir. Taraftarlar, kilo vermenin ve genel sağlığı iyileştirmenin kolay, kullanışlı ve sürdürülebilir bir yol olduğunu iddia ediyorlar.

 4. Bu makale 16/8 aralıklı açlığı, nasıl çalıştığını ve sizin için doğru olup olmadığını incelemektedir.

16/8 Aralıklı Oruç Nedir?

 1. 16/8 aralıklı açlık, yiyeceklerin ve kalorili içeceklerin tüketiminin günde sekiz saat ayarlanmış bir pencereyle sınırlandırılmasını ve kalan 16 saat boyunca yiyeceklerden uzak durulmasını içerir.

 2. Bu döngü kişisel tercihinize bağlı olarak, haftada bir veya iki kez, her gün istediğiniz kadar sık ​​tekrarlanabilir.

 3. 16/8 aralıklı oruç, son yıllarda, özellikle de kilo vermek ve yağ yakmak isteyenler arasında, popülerliği artırdı.

 4. Diğer diyetler sıklıkla katı kurallar ve düzenlemeler koyarken, 16/8 aralıklı oruç takibi kolaydır ve asgari çabayla gerçek sonuçlar sağlayabilir.

 5. Genellikle diğer birçok diyet planından daha az kısıtlayıcı ve daha esnek olarak kabul edilir ve hemen hemen her yaşam tarzına kolayca uyar.

 6. Kilo kaybını arttırmaya ek olarak, 16/8 aralıklı açlığın kan şekeri kontrolünü iyileştirdiğine, beyin fonksiyonunu ve ömrünü artırdığına inanılıyor.

Başlarken

 1. 16/8 aralıklı açlık basit, güvenli ve sürdürülebilir.

 2. Başlamak için, sekiz saatlik bir pencere seçerek başlayın ve yiyecek alımınızı o zaman aralığına getirin.

 3. Pek çok insan öğlen ve akşam 8:00 arasında yemek yemeyi tercih ediyor, çünkü bu, yalnızca geceleyin oruç tutmanız ve kahvaltı atlamanız gerekecek, ancak yine de birkaç atıştırmalıkla birlikte dengeli bir öğle ve akşam yemeği yiyebilecek Gün boyunca.

 4. Diğerleri sabah 9 ile akşam 5 arasında yemek yemeyi tercih ediyor, bu sabah 9:00 civarında sağlıklı bir kahvaltı için çok fazla zaman, öğleden sonra normal bir öğle yemeği ve sabahın erken saatlerinde hafif bir akşam yemeği ya da atıştırmalık yemek için yeterli. orucu başlamadan önce.

 5. Ancak, zamanlamanıza en uygun zaman dilimini deneyebilir ve seçebilirsiniz.

 6. Ne zaman yemek yemeseniz, kan şekeri seviyesini dengelemek ve açlığı kontrol altında tutmak için gün boyunca eşit aralıklarla yerleştirilmiş küçük öğünler ve atıştırmalıklar almanız önerilir.

 7. Ayrıca, diyetinizin potansiyel sağlık yararlarını en üst düzeye çıkarmak için, beslenme sürelerinizde besleyici tüm yiyecek ve içeceklere bağlı kalmak önemlidir.

 8. Besin bakımından zengin yiyecekleri doldurmak diyetinizi tamamlamaya yardımcı olabilir ve bu rejimin sunabileceği ödülleri kazanmanıza yardımcı olabilir.

 9. Her bir öğeyi, örneğin:

 10. Su ve kalorisiz içecekler gibi su ve şekersiz çay ve kahve içmek, oruç tutarken bile, suyunuzu tutarken iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olabilir.

 11. Öte yandan, abur cuburlara batırılması veya aşırı dozda alınması, 16/8 aralıklı açlık ile ilgili olumlu etkileri olumsuz etkileyebilir ve sağlığınıza zarar vermekten daha fazla zarar verebilir.

16/8 Aralıklı Oruçun Faydaları

 1. 16/8 aralıklı oruç popüler bir diyet çünkü uzun vadede takip etmesi kolay, esnek ve sürdürülebilir.

 2. Ayrıca, her hafta yemek pişirmek ve yemek hazırlamak için harcayacağınız zaman ve para miktarını azaltabileceği için de uygundur.

 3. Sağlık açısından, 16/8 aralıklı açlık, aşağıdakiler de dahil olmak üzere uzun bir faydalar listesi ile ilişkilendirilmiştir:

16/8 Aralıklı Oruç Dezavantajları

 1. 16/8 aralıklı oruç, birçok sağlık yararıyla ilişkilendirilebilir, ancak bazı dezavantajlarla ortaya çıkabilir ve herkes için doğru olmayabilir.

 2. Girişinizi günde sadece sekiz saat ile sınırlandırmak, bazı insanların oruç tutmak için harcadıkları zamanı telafi etmek amacıyla yemek periyodlarında normalden fazla yemelerine neden olabilir.

 3. Bu kilo alımına, sindirim sorunlarına ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının gelişmesine neden olabilir.

 4. 16/8 aralıklı açlık, açlık, zayıflık ve halsizlik gibi ilk başladığınızda kısa vadeli olumsuz yan etkilere neden olabilir; rutin.

 5. Ek olarak, bazı araştırmalar, aralıklı açlığın erkekleri ve kadınları farklı şekilde etkileyebileceğini, hayvan çalışmalarının kadınlarda doğurganlık ve üremeyi engelleyebileceğini bildiren hayvanlara göre ileri sürdüğünü göstermektedir (5). [! 752 => 1140 = 5!

 6. Her durumda, kademeli olarak başladığınızdan ve herhangi bir kaygınız varsa veya olumsuz belirtileriniz olursa doktorunuzu bırakmayı veya danışmayı düşündüğünüzden emin olun.

16/8 Sizin için Aralıklı Oruç Sağ mı?

 1. 16/8 aralıklı oruç, besleyici bir diyetle ve sağlıklı bir yaşam tarzıyla eşleştirildiğinde sağlığınızı iyileştirmenin sürdürülebilir, güvenli ve kolay bir yolu olabilir.

 2. Bununla birlikte, tüm yiyecekler bakımından zengin, dengeli ve çok yönlü bir diyetin yerine geçmemelidir. Söylemeye gerek yok, aralıklı oruç sizin için işe yaramazsa bile, hala sağlıklı olabilir.

 3. 16/8 aralıklı oruç tutmak çoğu sağlıklı yetişkin için genellikle güvenli kabul edilmesine rağmen, özellikle altta yatan herhangi bir sağlık durumunuz varsa, denemeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

 4. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya diyabet, düşük tansiyon veya bozuk yeme öyküsü varsa, bu anahtardır.

 5. Gebe kalmaya çalışan veya hamile ya da emziren kadınlar için aralıklı açlık da önerilmez.

 6. Oruç tutarken herhangi bir yan etkisi veya endişeniz varsa, doktorunuza danışın.

Alt Çizgi

 1. 16/8 aralıklı açlık, sadece 8 saatlik bir pencerede yemek yemeyi ve kalan 16 saat boyunca aç kalmayı içerir.

 2. Kilo kaybını destekleyebilir ve kan şekeri, beyin fonksiyonu ve uzun ömürlülüğü artırabilir.

 3. Yemek döneminizde sağlıklı bir diyet yapın ve su ya da şekersiz çaylar ve kahve gibi kalorisiz içecekler alın.

 4. Fasılalı oruç tutmadan önce doktorunuzla konuşmak özellikle iyi bir sağlık durumunuz varsa, en iyisidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407