Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


1 Bardak Penne Makarna Beslenme Bilgileri

Selenyum Alımını Artırır

 1. Penne makarnası, iki inç uzunluğunda, borulu şekillerde oluşan bir makarna türüdür. Ayrıca mostaccioli olarak da bilinir. Tüm Tariflere Göre. Sonundaki köşegen kesimler, adlarını aldıkları “tüy kaleminin” sonuna benzemelerine neden olur. Penne, votka ile doldurulmuş bir domates kremalı sosu ile servis edilen bir makarna yemeği olan Penne ala Vodka'daki başrol rolüyle bilinir.

Kalori

 1. Bir fincan penne makarnasının diğer makarnalarla aynı miktarda kalori var - yaklaşık 200 kalori. Kesin miktar, doğru olarak nasıl ölçtüğünüze bağlıdır. Makarnanızı paketlerseniz, bir fincan içinde gevşekçe istiflemesine izin verdiğinizden daha fazlasını içerecektir. Kalorileri belirlemenin daha kesin bir yolu tartmaktır. Amerika Birleşik Devletleri Ziraat Bakanlığı'nın resmi beslenme veri tabanından ya da USDA'dan bilgi alan Nutri-Facts'e göre, yaklaşık 100 g makarna veya yaklaşık 3.5 oz, 141 kalori içermektedir.

Besinler

 1. Bir bardak penne makarnası, yaklaşık 8 g protein, 1 g yağ (hiçbiri doymuş veya trans çeşitlerinden değildir) ve 43 g karbonhidrat içerir. Yaklaşık 2,5 gram lif içeriğine sahiptir. Bir bardak penne iyi bir B vitamini thiamin ve folat kaynağıdır ve yüksek miktarda selenyum içerir.

Faydaları

 1. Penne'nin yüksek karbonhidrat içeriği, vücudunuza beyniniz ve kaslarınız için birincil yakıt olan glikozu sağlıyor, Ulusal Makarna Birliği'ni açıklıyor. Sodyum oranı düşüktür ve kolesterol içermez. Tam tahıllı bir çeşidi seçerseniz, beslenme yararları lif içeriği bakımından artar.

Porsiyon Boyutları

 1. Pişmiş penne makarnalı porsiyon servis eden bir fincan iki porsiyon tahıl sunuyor, Cleveland Clinic. Bir oz. Pişmemiş makarnanın bir porsiyon ölçmek için başka bir yoludur. USDA, bedeninize, faaliyet düzeyinize, cinsiyetinize ve yaşınıza bağlı olarak günlük olarak üç ila sekiz porsiyon tahıl, ekmek, tahıl veya makarna yemenizi önerir.

Hususlar

 1. Ulusal Makarna Derneği, 8 ons pişmemiş makarnanın 4 fincan pişeceğini söyledi. Penne'nin şekli, tıknaz et sosları ve kalın sebze kesimleriyle iyi çalışır. Eklediğiniz sos türü yemeğinizin besin değerini etkileyecektir. Kremalı, tereyağlı veya peynirli soslar önemli miktarda yağ ve kalori ekler. Kilonuzu izliyorsanız, domates veya sebze bazlı soslar seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407