Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yürüyüşün Sağlığa Faydaları: Bir İnsan Hakkı Olun

Müzik seninle sopa.

 1. "Biz bir yürüteç ülkesiyiz," dedi. Amerika'yı daha sağlıklı kılmak için "yürümek basit bir şey yapabilir". [! 2863 => 1140 = 1!

 2. İyi sağlığa eşit erişim, Washington, DC'deki Yürüyüş Zirvesi boyunca düzenlenen ve Every Body Walk İşbirliği İşbirliği ve Amerika'nın yürüttüğü ve sağlık hizmetini, hayırseverliği, işi kapsayan sponsorlarla yürüdüğü tema oldu. , kar amacı gütmeyen ve ulaşım alanları.

 3. “Yürümenin sağlığa faydaları o kadar ezici ki, buna erişimi engellemek temel insan haklarının ihlalidir” dedi. Çevre Adaleti Hareketi'nin kurucusu Robert A. Bullard Texas Southern Üniversitesi, Halkla İlişkiler Okulu Dekanı.

 4. Çene düşüren sessizlik, Bullard'ın ABD haritalarının art arda gösterdiğini, tarihi segregasyonun ve mevcut yoksulluk düzeyinin düşük obezite düzeylerinin yanı sıra düşük yürüyüş ve çocukluk fırsatlarıyla nasıl güçlü bir ilişki içinde olduğunu gösterdiğini gösterdi. diyabet, hipertansiyon ve kalp hastalığı. “Sağlık eşitsizlikleri sadece tesadüfen olmaz” dedi. Onlar ırkçılığın trajik mirası ve eşitsiz ekonomik fırsattır.

 5. "Bana posta kodunu ve sana ne kadar sağlıklı olduğunu söyleyeyim" dedi. “Bu olmamalı ... Tüm toplulukların güvenli, sürdürülebilir, sağlıklı, adil bir yürünebilir topluluğa hakkı var”. [! 2863 => 1140 = 1!

 6. Seattle’ın Afrikalı-Amerikalı mahallelerinde, eski bir ABD Konut ve Kentsel Gelişim Sekreter Yardımcısı’nın yanı sıra sağlıklı topluluklara ulaşmak için başlangıç ​​noktasını belirlemek için bir aktivist olarak deneyimini kullandı. : yeni veya geliştirilmiş kaldırımlar, daha iyi aydınlatma, suya ve yeşil alana erişim. “Ne kadar güçlü olduğunuzu bilmiyorsunuz” dedi odadaki yüzlerce yürüyüş aktivistine. “Bu ülkenin büyük hayallerini gerçekleştirmesini sağlayabilecek bir hareket olduğunun farkında değilim.”

 7. Sims’in iyimserliği, Amerikalıların ayaklarına geri döndüğüne dair artan kanıtlara dayanıyor. Federal Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, yürüyen Amerikalıların sayısı 2005'ten bu yana yüzde 6 arttı. Bu kaldırımlara ve parkurlara 20 milyondan fazla insan ekler.

 8. Amerikalılar sadece sağlık için değil, aynı zamanda rahatlama, topluluk bağlantısı ve onunla eğlenmek için de yürüyorlar. ABD Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri Anthony Foxx'un Daha Güvenli İnsanları, Daha Güvenli Sokaklar girişimi ile 200'den fazla şehrin katıldığı yürüyüş veya bisiklete binenlerin hayatını iyileştiriyor.

 9. Zirvenin ilk gününde Capitol Hill, neredeyse Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında eşit şekilde bölünmüş 33 eyaletten 147 Kongre üyesi ile bir araya gelen 150'den fazla yürüyüş savunucusunu karşıladı. Zirve, 2013'teki ilk Zirveye göre yüzde 30 artışla 520'den fazla katılımcıyı çekti ve daha ırksal ve bölgesel olarak farklıydı.

 10. Zirvenin temel bir hak olarak yürümesi mesajı, güvenli olmayan sokaklardan en çok zarar gören gruplara yeni dikkat çekti: renkli insanlar, düşük gelirli insanlar, yaşlı insanlar, çocuklar ve engelliler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407