Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yurtsever Olun: İlerici Değişim için Savaşın

Sporun Askeri Zayıf Demokrasiyle Harmanlanması

 1. İşte bu Dört Temmuz’da söyleyeceğim şey: “Amerika’yı seviyorum. Fakat tam potansiyelimize ulaşırsak, öğrenmek için kendi ülkemizin dışına bakmalıyız. bir kaç şey." Bu, ulusumuzun tarihini kutlamaya adanmış bir günde vatanseverlik duygusu gibi görünebilir, ancak gerçekte bunun tersidir

 2. Benim için Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük vaadini kutlamanın bir parçası, sadece iyi yaptığımız şeyleri değil aynı zamanda iyileştirmek için ihtiyaç duydukları şeyleri de hisse almak anlamına geliyor. Ulusumuz hala inovasyon, çeşitlilik ve genel ekonomik güç gibi alanlarda dünya lideridir. Fakat diğer, talihsiz gerçeklik, kollektif geleceğimizi tehdit eden kilit alanlarda dünyanın diğer bölgelerinin gerisinde kalmamızdır. Bu nedenle, ülkemizin hem ekonomik bir güç merkezi hem de umut ve fırsat fenerinde kalması için bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor. İşte başlamak için birkaç yer.

 3. Ekonomik eşitlik ABD, gelişmiş herhangi bir ülkenin en yüksek gelir eşitsizliği seviyesine sahip olduğu için özür dilerim. Son yarım yüzyılda sorun daha belirgin hale geldi - en zengin Amerikalıların kazançlarının hükümetin marjinal vergi oranlarını düşürürken önemli ölçüde arttığı bir dönem. Tüm ülkelerin gelir eşitsizliği seviyelerine göre sıralamasında, şu an üçüncü sıradayız - Bulgaristan ve Uruguay'dan daha eşit, ancak Filipinler ve Kamerun'dan daha az eşit, en eşit ülkenin (İsveç) gerisinde kalıyoruz. 1965’de, ABD CEO’ları ortalama bir çalışandan ortalama 20 kat daha fazla; şimdi 273 kat daha fazla kazanıyorlar. Bu tür eşitsizlikler geleceğimizi tehdit ediyor ve onları azaltmak için çalışmalıyız.

 4. İşçi ödemesi Özellikle bir değişiklik eşitsizliğin azaltılmasında büyük bir fark yaratacaktır: İnsanlara daha iyi ödeme yapmak. 7.25 $ 'da federal asgari ücret Fransa, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerin gerisinde kalıyor - asgari ücret işçilerinin saatte 16,88 dolar kazandığı Avustralya'dan bahsetmiyoruz. Birçok ülkede asgari ücret, medyan ücrete ABD'de olduğundan çok daha yakındır: Burada asgari ücret medyan ücretin sadece yüzde 40'ına eşittir, ancak Fransa'nın asgari ücreti örneğin yüzde 60'ına eşittir. ortanca ücret. Bu rakamlar, satın alma gücü faktörü olarak hafifçe kaysa da, ABD'de gittikçe daha düşük ücretli çalışanlar yoksulluktan kurtulamıyor. Asgari ücreti artırma çabaları ülke genelinde eyalet ve yerel düzeyde yakalanıyor ve bunun daha fazla bölgede gerçekleşmesine yardımcı olmalıyız.

 5. Hasta ve aile izni ücretli ABD'deki işçilerin uğraştığı tek sorun düşük ücretler değil; yetersiz - ya da olmayan - yararlar da bir problemdir. Ücretli hasta izni alın: Kötü bir grip böceği yakalayın ve iyileşmek için birkaç gün ayırmanız mı gerekiyor? ABD, bu izin zamanının genellikle ücretsiz olduğu birkaç gelişmiş ülkeden biridir; ABD'de yaklaşık 40 milyon işçi ücretli hastalıklı günlere erişemiyor. Ücretli aile iznindeki durum eşit derecede üzücü: ABD, işçilerin yeni bir bebeğe veya hasta bir akrabaya bakabilmeleri için izinli olmalarına izin vermek için paketin dibine yakın. Yasa, işverenlerin ücretli aile izni sunmalarını gerektirmiyor ve özel sektör çalışanlarının yalnızca yüzde 11'i buna erişebiliyor. Bu zayıflama standartları ailelerin, işletmelerin ve ekonomimizin uzun vadeli sağlığı için zararlıdır ve değişmeleri gerekir.

 6. Sağlık hizmeti ABD sağlık sisteminin bir karışıklık olduğu sır değil. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, diğer ülkelerin kişi başına kazandığından çok daha fazla para ödüyoruz - ancak “verimlilik, eşitlik ve sonuçlar” söz konusu olduğunda en zengin ülkeler arasında en üst sıradayız. Aramızdaki en büyük fark nedir? Genel sağlık bakımı. Yeni sağlık reformumuzla ilgili yoğun siyasi mücadelelere rağmen, 30 milyon Amerikalı'nın Obamacare kapsamında olmayacağını hatırlamak önemlidir. Yetersiz sağlık bakımı, yalnızca bireylerin ve ailenin yaşadığı anlamına gelmez; Bu, işletmelerin verimliliği kaybettiği ve genel ekonomimizin daha az verimli olduğu anlamına gelir.

 7. Bana göre vatanseverlik sadece güçlü yönlerimizi kutlamakla ilgili değil; bu aynı zamanda nerede daha iyi yapabileceğimiz - ve yapmamız gereken - hakkında gerçek olmakla ilgilidir. Bu, büyük ulusumuzun potansiyelini tanımak ve onu daha da büyük kılmak için neler yapabileceğimizi düşünmekle ilgilidir.

 8. İşte bu Dört Temmuz’da söyleyeceğim şey: “Amerika’yı seviyorum. Fakat tam potansiyelimize ulaşırsak, öğrenmek için kendi ülkemizin dışına bakmalıyız. bir kaç şey." Bu, ulusumuzun tarihini kutlamaya adanmış bir günde vatanseverlik duygusu gibi görünebilir, ancak gerçekte bunun tersidir



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407