Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yumurtaların Sağlığa Faydaları

Mantarlardan Nefret Eden Kişiler İçin 20 Spot-On Tweet

 1. "Sağlıklı Yaşama Sor" sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi yardımın yerini almaz. Lütfen kişisel tıbbi tavsiye için kalifiye bir sağlık uzmanına danışın.

 2. Yumurta sarısı sağlıklı mı?

 3. Bu kafa karıştırıcı. Yumurta sarısı, öncelikle yüksek kolesterol içeriği ile bilinir. Ancak tıbbi araştırma topluluğu, diyet kolesterolünün, kalp krizi ve felç riskinin artmasıyla ilişkili olan kolesterol seviyesinden farklı bir ölçü olduğunu öğrendi.

 4. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, yumurta tüketiminin 115 sağlıklı yetişkinin genel kan kolesterol düzeyleri üzerinde bir etkisi olmadığını gösteren araştırmaları yineliyor. Dahası, yakın zamanda yapılan bir başka çalışma, tüm yumurta yemenin HDL'yi artırdığına dair kanıtlar buldu - kalp koruyucu, "iyi" kolesterol.

 5. “Amerikan diyetinde kolesterolden çok daha büyük problemler var” diyor MD MD Columbia Üniversitesi Psikiyatri Klinik Profesörü Asistanı, Dr. diyet ve psikolojik sağlık gibi. “İnsanların yiyecek seçimleriyle ilgili endişelerinin en üstünde olması gerektiğini gösteren veriler yok. Herkes bu konuda hemfikir: Diyabet ve obezite ile ilgili asıl sorun çok fazla işlenmiş yiyecekler yemek”. [! 1574 => 1140 = 1!

 6. Kolin, metilasyon döngüsü sırasında kullanılan ve serotonin, dopamin, norephinefrin gibi 'mutluluk' hormonları üretmeye yardımcı olan bethaneye parçalanır. [! 1574 => 1140 = 1!

 7. Yumurtalar kükürt bakımından da yüksektir, bu da B vitamini emiliminden karaciğer fonksiyonuna kadar her konuda yardımcı olan temel bir besindir. Ancak kükürt ayrıca, parlak saçların, güçlü tırnakların ve ışıldayan cildin oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olan kolajen ve keratin üretimi için de gereklidir.

 8. Sarının sağlık yararları, düşük kalorili, düşük yağlı bir mükemmel protein kaynağı olan yumurta beyazlarını gölgede bırakmamalıdır. Aslında, yumurtalar protein kalitesi için "altın standart" olarak kabul edilir, çünkü amino asitleri insanlar için en sindirilebilirdir.

 9. Ama yumurta sarısı kesinlikle sağlıklı bir yiyecek olsa da, sınırsız tüketim için temizlenmediler: Mayo Clinic, haftada en fazla dört yumurta tüketmeyi öneriyor, bu da buldukları miktardır. yetişkinlerde sağlıklı olun.

 10. Bir sorunuz mu var? Sağlıklı Yaşam sorun!

 11. "Sağlıklı Yaşama Sor" sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi yardımın yerini almaz. Lütfen kişisel tıbbi tavsiye için kalifiye bir sağlık uzmanına danışın.

 12. Yumurta sarısı sağlıklı mı?

 13. Bu kafa karıştırıcı. Yumurta sarısı, öncelikle yüksek kolesterol içeriği ile bilinir. Ancak tıbbi araştırma topluluğu, diyet kolesterolünün, kalp krizi ve felç riskinin artmasıyla ilişkili olan kolesterol seviyesinden farklı bir ölçü olduğunu öğrendi.

 14. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, yumurta tüketiminin 115 sağlıklı yetişkinin genel kan kolesterol düzeyleri üzerinde bir etkisi olmadığını gösteren araştırmaları yineliyor. Dahası, yakın zamanda yapılan bir başka çalışma, tüm yumurta yemenin HDL'yi artırdığına dair kanıtlar buldu - kalp koruyucu, "iyi" kolesterol.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407