Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yoga: Prenatal Sınıflarda Göçmenlere Hizmet Etmek

Yılın Kadını Adında Mültecilerle Mücadele Etmek İçin Korkuları Atan Somali

 1. İlk yoga öğretmenliği eğitimi 1995 yılında NYC'deki Integral Yoga Enstitüsü'nde olan Rebecca Bedford ile röportaj. Bu, şimdi Parents For adlı bir programda, Toronto'daki göçmen kadınlara yönelik doğum öncesi yoga dersleri veriyor. Daha iyi başlangıçlar. Regent Park'ın çeşitli semtlerinde kadınların çoğu Müslüman, Çinli, Somali ve Güney Doğu Asya. Rebecca, İngiltere'de büyüdü, çocuk gelişimi üzerine çalıştı ve çok çeşitli ve az hizmet veren popülasyonlarda çalışmaya ilk girişi olan Londra'nın eteklerinde çok kültürlü bir toplulukta iş buldu. O bir doğum öncesi yoga öğretmenidir ve New York'ta Integral Yoga Enstitüsü tarafından sertifikalandırılmıştır.

 2. Rob: Bu çalışmayı ilk başta sizi motive eden şey nedir ve sizi motive etmeye devam eden nedir?

 3. Satchitananda Ashram'daki ilk Integral doğum öncesi yoga eğitimimin öğretmeni bizimle bir erkek hapishanesinde yoga öğretme hikayelerini paylaştı. Onu dinleyen kızgınım; Bu işi yapabilme cesaretine ve yeteneğine çok saygı duydum. Onun özverisini hiç unutmadım.

 4. Daha yakın zamanda, bu nedenle yeni göçmen anne adaylarına doğum öncesi yoga öğretmek için motive oldum: Yogadan ve özellikle de yoga stüdyosu ortamının yapısından dolayı sinirleniyorum ve yogadan en fazla yararlanacak olan belirli popülasyonları nasıl yabancılaştırabilir ve fiyatını nasıl kaldırabilir. Bu kendi kendine hizmet idealini ön plana çıkarmak ve ön plana çıkmış farklı popülasyonlar için yoga yapmak istedim. Ve harikaydı!

 5. Bu motivasyon zaman içinde nasıl değişti? [! 23838 => 1140 = 1!

 6. Ebeveynler İçin Daha İyi Başlangıçlar ile yaptığınız işten bir duraklama anı var mı?

 7. Çok güzel anlar var; göze çarpan bir şey belki ilk defa orada ders verdim. Gözleri kapatmanın gücünü öğrendim. Sürekli hiper-uyanıklık durumunda olanlar için, aldığımız basit şeyler - gözleri kapatmak, sakince nefes almak ve güvende hissetmek gibi - çok önemlidir. Bebeğe bağlanma için rehberli meditasyonlar da gerçekten özeldir. Kadınların içlerinde gelişen bebeğe gerçekten bağlanmalarını ve huzur hissetmelerini görmek güzel.

 8. Öğretmenlik deneyiminin en değerli yönü nedir?

 9. Aldığım hissi kelimelere dökmek zor; Sadece bu kadınları hamilelik, emek ve doğum yoluyla destekleyebilecek bilgileri paylaşabilmek inanılmaz derecede faydalı. Bu kadınlarla bir araya gelmek ve yoganın sosyal, kültürel ve dini farklılıkları nasıl aktardığına tanıklık etmek, yoga dünyasının başka yerlerinde nadiren deneyimleyeceğim manevi bir içgörüdür.

 10. Öğrencilerinizin size öğrettiği şeylerden bazıları nelerdir?

 11. Bu harika bir soru çünkü daha iyi başlangıçlar için Ebeveynlere ne zaman gidersem kendime "Bugün ne öğreneceğim?" Diye soruyorum. Kadınlar bana, yogayı kendi toplumları için nasıl değiştirip uyarlayabileceklerini ve mekanı daha derin bir dikkatli bir şekilde tutabilme becerisinin, denemek için çok korkmuş olabilecekleri ve asla yapamayacakları bir asana öğretmekten daha faydalı olduğunu öğrettiler. tekrar.

 12. Sizce, yoga, çalıştığınız farklı mahalledeki oyundaki toplumsal faktörlerin bazılarına nasıl yön veriyor? [! 23838 => 1140 = 1!

 13. Çalıştığınız popülasyonda öğretmenlik yapacak herkese ne tavsiye edersiniz?

 14. Bu popülasyonda öğretirken travmanın kendini nasıl sunabileceği konusunda biraz eğitim veya anlayışa sahip olmanın gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Kendi kendine sorgulama ve yansıtma için zaman ayırın, nerede olduklarını tanıyın ve nüfus hakkında bazı kültürel ve / veya dini anlayışa aşina olun.

 15. Editör: Alice TrembourDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c