Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yiyecek Damgası Bütçesinde Gerçekten Yemek Yapmak Nasıl Bir Şey

Sadece git.

 1. 2013 yılında, 49,8 milyon Amerikalı açlık ile mücadele eden hanelerde yaşıyordu, 15,8 milyon çocuğu ve 4,8 milyon yaşlıyı içeren sade bir rakam. Gıda güvensizliği yedi haneden biri için günlük bir gerçekliktir. Öyleyse neden bir ünlünün katılımıyla ilgili sadece tutkuyla konuşuyoruz?

 2. Gwyneth Paltrow'un 29 $ SNAP bakkal alışveriş sorununu çevreleyen tartışmaya dikkat ettiyseniz, ne demek istediğimi biliyorsunuz. Tipik bir SNAP (yiyecek damgası) alıcısının haftalık bütçesiyle satın aldığı yiyeceklerin bir fotoğrafını yayınladığında, Paltrow, aktrisin cüretsizliğinde eğlenmeyi başaran bir sürü tuhaf başyazıdan ilham aldı ve çekiciliğinin hayatının tüm şekillerini isimlendirdiği yorumunu yapmadı. tipik SNAP alıcısına ait, ancak sonuçta, zengin bir ünlünün medyadan daha fazlasını içeriyordu.

 3. Bütçeniz SNAP’in sağladığı avantajlara dayandığında alışveriş, yemek planlama ve yemek pişirme zorlukları nelerdir? Bunu denemek için bir hafta harcayan biri, sorması gereken kişi değil. Bunun yerine, SNAP ile ilgili gerçek deneyime sahip düzenli kişilerle konuştum - bazıları fayda sağlayanlar, işleri alıcılarla birlikte çalışanlar - istatistiklerin arkasındaki bireyler ve kendinizi ve ailenizi yardımı ile beslemenin gerçekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için SNAP.

 4. SNAP Nedir? SNAP (Ek Beslenme Yardımı Programı), USDA tarafından yönetilen düşük gelirli veya gelirsiz Amerikalılara gıda yardımı sağlayan bir federal yardım programıdır. Eskiden Food Stamp Program olarak bilinen, şimdi avantajlarını dağıtmak için bir bankamatik kartı sistemi kullanıyor, bu yüzden alıcılar satın almalarını bir EBT (Elektronik Fayda Transferi) kartı ile ödüyorlar. Hanelerin alacağı miktar, konum da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır, ancak genellikle kişi başına günlük ortalama 4 ABD dolarıdır.

 5. Alıcılar EBT kartlarını sadece gıda maddeleri satın almak için kullanabilirler; bu, gıda olmayan ürünler - sabun, kağıt ürünleri, evcil hayvan gıdaları, alkol, sigaralar ve hazır gıdalar - SNAP fonları ile satın alındı.

 6. Bazı çiftçilerin piyasaları da EBT kartlarını kabul ediyor ve California'daki Market Match gibi eyalet programları alıcılara taze ürünler için harcayacakları ek fonlar sağlıyor.

 7. Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezine göre, SNAP ülkenin en önemli açlık karşıtı programı. Katılımcıların yüzde 70'inden fazlası çocuklu hanelerde yaşıyor ve 2014'te 46 milyondan fazla Amerikalı SNAP'ın yardımıyla kendilerini besledi.

 8. Resim kredisi: Seacoast CC BY-SA 2.0 altında Yerel / Flickr Yemek Yiyin

 9. SNAP Faydalarını Kim Alır? Baltimore'da yaşayan bir grafik tasarımcı olan Carolyn, ilkbaharda işten çıkarıldığında SNAP'a başvurmaya karar verdi. “Geçiş döneminde kendimi içinde bulduğum programdan yararlanmaya değecek bir program gibi görünüyordu” diyor. “Bu programlar insanlara böyle durumlarda yardım etmek için buradalar.”

 10. Ouida Güney'den - küçük bir işletme sahibi olduğu - Pennsylvania'ya taşındı, böylece ortağı tam gün okula gidebildi, ancak mali planları bulamadığı zaman ciddi bir şekilde değişti taşıdıktan sonra iş. “Sanki halının altından çıkmış gibi” diyor. “SNAP'ın avantajları için başvurabileceğimizi öğrendiğimizde, bunu yapmak zor bir karardı, ancak herhangi bir paranız olmadığında, bir şeyler yapmak zorundasınız.”

 11. İLGİLİ: Çok Sıkı Bir Bütçeyle Yiyeceğiniz 6 İpuçları

 12. Elisa, şu ana kadar dört açık kalp ameliyatı ve dört omurilik ameliyatı gerektiren iki tıbbi durum tanısı alan 12 yaşında bir kızı olan bekar bir anne. Hemşirelik okulundan ayrılarak vaktini kızının bakımına adamak ve kızının sağlığının belirsizliğinden dolayı tam gün çalışamamaktadır. “[!Kızımın okuldaki sosyal hizmet uzmanı

 13. Bunlar elbette ülke genelinde 46 milyondan üç hikaye. Ancak, market alışverişi yapma, yemek planlama ve SNAP bütçeli yemek pişirme gerçekleri hakkında küçük bir fikir veriyorlar.

 14. Resim kredisi: Zsolt Biczo / ShutterstockDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407