Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İyi Sağlığa Bağlı Vegan Gıda ve Vejetaryen Diyetleri

Bahis Yapmadığın Bahse Girerim Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Cornell Üniversitesi'nden sertifikalı, bitki bazlı bir beslenme uzmanı olan Sarah Taylor, motivasyonel konuşmacı ve "Vejeteryan: Vegan: Vazgeç Dairy. Give Up Eggs" için yazarı sağlık uzmanı Stacey ile konuştu. Chillemi. Taylor, hastalık ve hastalığın neden yükseldiğini ve vegan olmanın nasıl yardımcı olabileceğini tartıştı. Stacey Chillemi: Vejetaryen diyeti ile vegan diyeti arasındaki fark nedir?

 2. Sarah Taylor: Vejeteryanlar herhangi bir et ürünü yemiyor - et, kümes hayvanı veya balık yok - veganlar ayrıca hayvanlardan gelen herhangi bir şeyden de kaçıyor - esas olarak süt ürünleri ve yumurtalar. Veganlar sebze, meyve, tahıl, baklagil, kuruyemiş ve tohum tüketiyorlar.

 3. Stacey Chillemi: Neden veganlar süt veya yumurta yemiyorlar?

 4. Sarah Taylor: Organların tüm hayvansal ürünlerden uzak durmasının üç ana nedeni: sağlık, hayvan refahı ve çevresel etki.

 5. İlk olarak, süt ve yumurta ürünlerini diyetinizden çıkardığınız anda sağlığınız artacaktır. Bir çok sağlık bozukluğu - kalp hastalığı, kolesterol sorunları ve diyabet dahil - vegan diyetinde radikal bir şekilde iyileştirilir veya yok edilir. Birçok yeni vejeteryanlar, diyetin yalnızca ilk birkaç haftasında farkedilebilen eşsiz enerji ve dramatik kilo kaybı bildirmektedir. Daha iyi hissedeceksiniz ve kilo vermeyi, uyumayı ve fiziksel rahatlığın keyfini çıkarmayı daha kolay bulacaksınız. Yüksek yağ ve kolesterol içeriği nedeniyle süt ve yumurtadan vazgeçmek, bu sağlık yararlarını sağlamada önemli bir faktördür. Pek çok ayık istatistik arasında, Doktor Sağlık Çalışması, günde sadece bir yumurta yiyen insanlarda ölüm riskinde% 23 artış olduğunu buldu.

 6. İkincisi, süt inekleri ve yumurtlayan tavuklar, "fabrika çiftlikleri" adı verilen depoya benzer çiftliklerde korkunç bir şekilde muamele görüyor ve kabul edilmeyen yaşam koşullarına, büyük hastalıklara ve bazı durumlarda fiziksel istismara maruz kalıyor. Bu koşullar hayvanlar için çok sayıda sorun yaratır; Örneğin süt inekleri, mastitis, süt ateşi, Sığır Bağışıklık Yetmezliği Virüsü, Sığır Lösemi Virüsü, paratuberküloz, Çılgın İnek Hastalığı, endometrit ve lamliklik gibi doğada asla karşılaşamayacakları koşullar listesinden büyük zarar görmektedir. Yumurtlayan tavuklar, acılarını, acılarını ve sağlıksız yaşam koşullarını gösteren benzer bir sağlık sorunları listesine sahiptir.

 7. Üçüncüsü, gittikçe daha fazla sayıda çalışma sığır, süt ve yumurta endüstrisinin hava sıcaklığı (küresel ısınma), hava kalitesi, su kalitesi ve toprak dahil olmak üzere çok çeşitli ciddi çevresel sorunlara neden olduğunu gösteriyor. kalite. Birleşmiş Milletler’e göre, dünyadaki sera gazı üretiminin% 18’i doğrudan veya dolaylı olarak hayvancılık üretimine dahil - tüm taşımacılıktan daha fazla. Stacey Chillemi: Süt ürünlerimizin kalsiyumumuzu elde etmek için önemli olduğunu ve yumurtaların “mükemmel protein” olduğunu öğrendik. Neden sağlıksız olsunlar? Sarah Taylor: Evet, süt ürünlerinde kalsiyum ve yumurtalarda protein var ... ama aynı zamanda yağ ve kolesterolle doludurlar. Bitki krallığı ayrıca kalsiyum (ıspanak, brokoli, portakal, vb.) Ve protein (fındık, tohum, fasulye, vb.) Bakımından yüksek, ancak az veya hiç yağ içermeyen, kolesterol içermeyen ve aynı zamanda vitamin, minerallerle doludur. Süt ve yumurtaların genelde sahip olmadığı lif ve bitki besinleri. Stacey Chillemi: Yağsız süt ürünleri ve yumurta akı (yumurta sarısı değil) sizin için uygun değil mi? Bu ürünlerle, yağ ve kolesterol olmadan kalsiyum / protein almaz mısınız?

 8. Sarah Taylor: Evet, bu ürünler yağ ve kolesterol olmadan kalsiyum veya protein almanıza yardımcı olur. Ne yazık ki, araştırmacılar artık vücudumuzda birbirinden çok farklı olan yediğimiz iki tür protein olduğunu biliyorlar - hayvan proteini ve bitki proteini. Hayvansal protein, kanser ile güçlü bir şekilde bağlanırken, bitki proteini de olmamıştır. % 20 hayvansal proteinli bir diyet bile doğrudan karaciğer kanseri ve diğer kanserlerle ilişkilendirilirken, bitki proteini ile aynı çalışmalar korelasyon göstermez. Bu nedenle, yağsız süt ürünleri veya yumurta sarısı içermeyen yumurtaları seçerek yağ ve kolesterolü önleyebilseniz de, kendinizi kanser riskini arttırmaya devam ediyorsunuz.

 9. Stacey Chillemi: İnek ve tavuklar bize süt ve yumurta ürünleri sunmak için kesilmezse, onları yemenin nesi yanlış?Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407