Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İyi Bir Göbek Gülerinin Sağlığa Faydaları

Yavaş Tencere Kaçırdığın Hack'leri

 1. Arada bir gülmek iyi hissettiriyor. Bunu herkes bilir. Ancak sağlığı teşvik edici bir egzersiz olarak gülmek, bilim adamlarının iyi mizahın potansiyel iyileştirici etkilerini uzun zamandır bilmesine rağmen, yaygın olarak uygulanmadı.

 2. En çok satan kitabında, Hasta tarafından Algılanan Bir Hastalığın Anatomisi (WW Norton Co., 1979) Norman Cousins, büyük ölçüde kredi verdiği, yaşamı tehdit edici bir hastalıktan kendi iyileşmesini anlatıyor. kahkahalara atılan parçalar.

 3. İlk başta iyi bir hikayeye benzeyen şey - insan komik filmler izleyerek kendini iyileştirir - aslında bilim adamlarının vücudun "doğal iyileşme mekanizması" dediği şeyin bir hesabıdır. homeostatik cevap, "yani vücudun kendini iyileştirebildiği ve hastalık zamanında yaşanan yaralanmalardan dolayı normal bir duruma döndüğü anlamına gelir.

 4. Elbette, uygun tıbbi bakım doğal iyileşme sürecini destekleyebilir ve hızlandırabilir, ancak iyileşme neredeyse her zaman vücudun kendi savunma mekanizmalarına da bağlıdır. Bu savunmaların arasında hastanın akıl durumu var. Kuzenlerin durumunda, olumlu bir tutum ve özellikle de büyük bir mizah anlayışı, hastalıklarının üstesinden gelmek için gereken iç kaynakları toplamasına yardımcı oldu.

 5. Bu, açık bir şekilde, olumlu düşüncenin potansiyel faydalarının dramatik ve nadir bir örneğidir. Daha yaygın olanı, kahkahaların sadece zihinsel değil, aynı zamanda fiziksel olanın da acı ve ıstırabın hafifletilmesine yardımcı olduğunu bildiren raporlardır. İngiltere, Oxford Üniversitesi'nde yapılan yeni bir çalışma, göbek gülüşünün vücudun duygusal sakinliği indükleyerek ve genel bir refah duygusunu artırarak afyon gibi davranan endorfin salgılamasına neden olduğunu öne sürüyor. [! 4534 => 1140 = 1!

 6. Ciddi derecede hasta olmasanız da, sadece biraz bitmiş hissetseniz bile, gülmek sizin için iyi bir ilaç olabilir, diyor WebMD için yazan R. Morgan Griffin. Güldüğümüzde fizyolojik olarak değişiyoruz, diyor, kan basıncımız yükseliyor ve daha hızlı nefes alıyoruz, sistemimizden daha fazla oksijen gönderiyoruz - "hafif bir antrenman gibi". Gülmek aslında fiziksel egzersiz ile benzer yararlar sağlayabilir.

 7. Kahkahaların diğer olası yan etkileri; stresin hafiflemesi, daha sağlıklı uyku, daha iyi kan şekeri düzenlemesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.

 8. Kahkahaların sağlık yararları hakkındaki bu iddiaların bazıları kulağa mantıklı gelebilse de, bunlardan herhangi birinin bilimsel olarak kanıtlanması zordur, Dr. Robert R. Provine Maryland Üniversitesi, Baltimore ve Gülüşmeler: Bir Bilimsel Araştırma. WebMD'ye verdiği röportajda, kahkahaların gerçekte ne yaptığını anlama konusunda sebep ve sonuç belirlemek zor, dedi. “Ama hepimiz biliyoruz ki, gülmek, arkadaşlarla ve ailenle birlikte olmak ve mutlu olmak bizi daha iyi hissetmemizi ve bizi desteklememizi sağlayabilir - çalışmalar neden olmadığını göstermese bile” dedi. [! 4534 => 1140 = 1!

 9. Timi Gustafson ile Gıda ve Sağlık, R.D.

 10. Timi Gustafson, R.D. tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 11. Sağlık hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 12. Arada bir gülmek iyi hissettiriyor. Bunu herkes bilir. Ancak sağlığı teşvik edici bir egzersiz olarak gülmek, bilim adamlarının iyi mizahın potansiyel iyileştirici etkilerini uzun zamandır bilmesine rağmen, yaygın olarak uygulanmadı.

 13. En çok satan kitabında, Hasta tarafından Algılanan Bir Hastalığın Anatomisi (WW Norton Co., 1979) Norman Cousins, büyük ölçüde kredi verdiği, yaşamı tehdit edici bir hastalıktan kendi iyileşmesini anlatıyor. kahkahalara atılan parçalar.

 14. İlk başta iyi bir hikayeye benzeyen şey - insan komik filmler izleyerek kendini iyileştirir - aslında bilim adamlarının vücudun "doğal iyileşme mekanizması" olarak adlandırdıkları şeyin bir ifadesidir. homeostatik cevap, "yani vücudun kendini iyileştirebildiği ve hastalık zamanında yaşanan yaralanmalardan dolayı normal bir duruma döndüğü anlamına gelir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407