Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeni Yıl, Genç Siz: Şimdi Diyetinize Eklemeniz Gereken 20 Yaşlanma Karşıtı Bitkiler ve Baharatlar

Kızarmış Salata Salatası

 1. Diğer şeylerin yanı sıra, tatiller ulusal bir beslenme zamanı: aşırı hastalık. Beslenme, gıdanın bol olduğu durumlarda en gelişmiş ülkelerde bile olur, ancak genel beslenme, tüm yanlış yiyecek dengesini yemeye dayanır. Tanıdık geliyor mu? Basit karbonhidratlarda yüksek olan tipik Amerikan diyeti - beyaz un, beyaz tuz ve işlenmiş gıda - bizi yaşlandırıyor. Besinsiz bütün kütleleri topluyoruz, artı gerçek yiyecek istekleri geliştirme eğilimimize katkıda bulunuyoruz. Bu nedenle, ister bir vejeteryan olun, isterse her şeyden uzak olsanız da, yaşlanmayı tersine çevirerek, özellikle tatillerde sizi doygun, canlı ve canlılık dolu tutmak için doğru yiyecekleri yemeyi seçerek başlayabilirsiniz.

 2. Büfe kokteyl partisinde ya da mahalle çömlekli akşam yemeğinde otlarken bile, her öğünde daha fazla besin aldığınızdan emin olmanın en kolay yolu, baharatlarla dolu yiyecekleri seçmek. Yemeklerinizi otlar veya baharatlarla tatlandırdığınız her zaman, tek bir kalori eklemeden yemeğinizi kelimenin tam anlamıyla "yükseltiyorsunuz". Sıradan bir şey alıyorsunuz ve renk, lezzet, vitaminler ve genellikle tıbbi özellikler ekleyerek onu olağanüstü bir şeye dönüştürüyorsunuz. İşte nedeni:

 3. * Baharatlar ve otlar besin yoğunluğunu maksimuma çıkarır. Otlar ve baharatlar antioksidanlar, mineraller ve multivitaminler içerir. Kokteyl partisinde, denenmiş ve gerçek kızarmış tavuk şeridi üzerinde Tay tavuk satay çubuğunu seçin.     * Baharatlar ve otlar daha termojenik bir diyet oluşturur. Baharatlar çok yoğun olduğu için termojeniktir, yani metabolizmanızı doğal olarak arttırırlar. Metabolizmanız yükseldikçe, daha önce yakıt olarak yediğiniz yiyeceklerin çoğunu yakar ve vücut yağından daha az depolarsınız. Akşam yemeğinde, düzinelerce besin içeren tarçın serpilmiş kahve veya çay ile yemeğinizi bitirin.     * Bazı baharatlar ve şifalı bitkiler genel dolgunluk ve tokluk hissinizi arttırır, bu yüzden daha az yersiniz. Hollanda'daki Maanstricht Üniversitesinde yapılan bir çalışma, her öğünden önce yarım çay kaşığı kırmızı biber gevreğiyle iştah açıldığında, kalori alımını% 10-16 oranında azalttığını göstermiştir. Bir tatil menüsü planlıyorsanız, kırmızı biber serpilmiş bir domates çorbasıyla başlamayı düşünün.     * Tuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Yiyeceklerinizi tuz yerine baharatlarla tatlandırdığınızda, sağlık ve fiziksel faydaları hemen görürsünüz. Aşırı tuz alımı, suyu vücudunuzun içinde tutar. Alışkanlığı tekmelemeniz durumunda, artık aşırı şişkinlik ve su tutması olmaz. Ayrıca tuz ve tuzlu atıştırmalık özlemini kaybedeceksiniz. Çünkü tuz kullanmak daha fazla tuz kullanmak demektir: bir süre sonra sadece bir tutam kullanmak imkansızdır, çünkü beyninizi yediğiniz her şey için tuzlu bir tat almak için eğitmişsinizdir. Zamanla, baharatları kullanmak ayrıca basit, besin açısından fakir karbonhidrat atıştırmalık yiyecekler için isteklerinizi azaltacaktır, çünkü tuzlu ve tuzlu bir tat almak için can atmazsınız. Cips ve diplerden uzak durun, beyninizi ve vücudunuzu büyük bir iyilik yapıyorsunuz.     * Baharatlar ve şifalı bitkiler gerçek tıbbi özelliklere sahiptir. Çalışma sonrası çalışma, farklı bitki ve baharatların yararlarını gösterir. İsveç'teki MalmA Üniversite Hastanesi'nde yapılan bir çalışmada, tarçın baharatlı pirinç pudingi yiyenlerin yedikten iki saat sonra, baharatsız versiyonunu yiyenlere göre kan glukoz seviyelerinin anlamlı derecede düşük olduğunu gösterdi. Diğer çalışmalar, tarçın, bir kişinin insülin duyarlılığını artırarak kan glukoz seviyelerini artırabileceğini göstermektedir. Tip 2 diyabetli 60 kişiden oluşan bir 2003 denemesi, altı hafta boyunca günde iki çay kaşığı tarçın tüketilmesinin kan glukoz seviyelerini önemli ölçüde azalttığını bildirdi. Ayrıca, kandaki kolesterol ve trigliserit seviyelerini de arttırdı, çünkü insülin vücuttaki yağların düzenlenmesinde anahtar rol oynar. Bu nedenle, şimdi diyetinize baharat eklemeye başlarsanız, Yeni Yılın ilk aylarında gerçek sağlık yararlarını görebilirsiniz.

 4. Her küçük sayı önemlidir, bu yüzden baharat! Yemek yeme alışkanlıklarınızı şimdi değiştirin, özellikle bir sonraki öğün, bir çeşit mantar ya da çizburger sürgüüyse. Her zaman yumuşaklıkta lezzet seçin ve aşağıdaki sağlık sorunlarınız varsa, bu özel bitki ve baharatları diyetinize dahil etmeye çalışın:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407