Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeni Küba Politikası İşbirliğinin Faydalarını Getirecek

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna, Ucuz Şeylerden Daha Lezzetlidir

 1. ABD, artık otuz yıldır Küba’da demokrasiyi ve insan haklarını destekliyor. Ancak, bu hedefleri tek taraflı bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştık - Küba'yı izole etmek ve diğer ülkelerin desteklemediği 50 yıldır ekonomik yaptırımlar uygulamak

 2. Bu amaçla, Havana'da bir elçilik kurup, seyahat, ticaret ve Küba halkına bilgi akışını artırmak için adımlar atacağız. Ek olarak, Küba’nın devletin terör sponsoru olarak gösterilmesini gözden geçireceğiz. Terörle mücadele çabalarımızı El Kaide ve IŞİD'in tehditlerine odakladığımızda, Küba şartlarımıza uyuyor ve terör kullanımından vazgeçerse daha fazla yaptırımdan vazgeçmeye hazırız.

 3. Bu eylemleri gerçekleştirirken, Obama İdaresi Amerika'nın özgürlük ve demokrasiye olan bağlılığını ilerleteceğine ve bu haklarını Küba halkına getirme konusunda büyük adımlar attığına inanıyor.

 4. Mevcut politikamız bu hedeflere ulaşmada başarısız oldu ve aynı yolu takip etmenin farklı bir sonuç alacağını beklemek mantıksız. Hedeflerimize doğru ilerleyebilmek için politikamızda bazı değişiklikler yapmalıyız.

 5. Yeni politikamızı geliştirirken, Castro kardeşleri cezalandırma konusunda daha az düşünmemiz ve Küba halkına nasıl yardım edebileceğimiz hakkında daha fazla düşünmemiz gerekiyor. Bu politika değişikliklerinin, Küba seçkinlerinin yaşam kalitesine zarar vermemiş olan bir ambargo olan ABD ambargosu tarafından yaşam standartlarını düşüren sıradan Kübalılara birçok fayda sağlayacağına inanıyoruz.

 6. Özgürlüklerine getirilen kısıtlamaları sona erdirerek ve daha açık konuşma ve etkinlik yapmalarını sağlayarak 11 milyondan fazla Kübalı'nın potansiyelini açığa çıkarmak istiyoruz. Ambargo'nun geçtiğimiz on yıllar boyunca yapmış olduğu yüklerine kesinlikle kesinlikle katlanmak istemiyoruz. Hayatlarını daha kolay, daha özgür ve daha müreffeh hale getirmek istiyoruz.

 7. Küba'nın izolasyonu kendi kendini yitirdi. Kübalı liderler, Kübalılara ABD hükümeti tarafından oluşturulan tehdit nedeniyle kendilerine uygulanan kısıtlamaların gerekli olduğunu söylediler. Ambargo, oldukça basit bir şekilde, iktidara sarılmak için bir neden verdi.

 8. Kısıtlamaları kaldırarak, çeşitli bireyler ve gruplar arasında daha fazla temas, daha ekonomik faaliyet, daha fazla refah, daha fazla konuşma özgürlüğü ve sıradan faaliyetlerde, TV ve İnternet'te daha iyi bilgi akışı başlatacağız. . Zamanla, bu gelişmeler Küba'yı demokratik reform yönünde harekete geçirecek. Bu reform kesinlikle hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek, ancak katılım yavaş yavaş olumlu bir değişim yaratacaktır.

 9. Latin Amerika ülkeleri, Başkan Obama tarafından son zamanlarda açıklanan politikaları desteklemekten heyecan duyuyorlar. Önceki politikalarımız, uzun süredir ABD’nin Latin Amerika ile ilişkilerini etkiliyor. Şimdi nihayet bu engeli ortadan kaldırdığımızda, Batı Yarımküre'nin bu kısmı ile ilişkilerin gelişmesini bekleyebiliriz. Erken bir adım olarak Küba, Nisan ayında Panama’da yapılacak olan Amerika Zirvesi’nde bölgedeki diğer ülkelere katılacak.

 10. Beklendiği gibi, cumhurbaşkanının yeni politikası, çoğu ülkemizin hayatına önemli katkılarda bulunan Küba-Amerikalılardan gelen adil bir eleştiri ortaya çıkardı. Küba'ya tutkulu bir bağları var. Birçoğu Küba'dan kaçmaya zorlandığında aile üyelerini ve büyük miktarda mülkü kaybetti. Onlar, anlaşılır şekilde affedicidirler.

 11. Bu bireylerden bazıları, yeni politikayı alt etme, yeni bir elçinin atanmasına karşı çıkma ve bu değişikliklerin ne olacağı konusunda korkunç tahminlerde bulunma çabalarının bir parçası olacak. Amerika’yı ahlaki olarak yozlaşmış bir Küba liderliği ile mücadele etmeye zorlayacaklar; [! 10632 => 1140 = 1!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407