Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeşil Elma Nasıl Pişirilir

Yaratıcı Kullanımlar

 1. Pişmiş yeşil elmalar, daha da tatlısı yararları olan tatlı bir muameledir. Elmalar kalorileri düşüktür ve yağ veya kolesterol içermez. Yeşil elmalar da C vitamini ve diyet lifi açısından yüksektir. Colorado State University Extension'a göre, elmalarda bulunan pektin gibi suda çözünür lif kandaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olabilir. Yeşil elmaları pişirmek karmaşık değildir, ancak gerçek pişirme süresi bir saat kadar olabilir. Fırında Granny Smith elmaları zarif bir turta aroması sunar, ancak çeşitli yeşil elmalar kullanılabilir.

 2. Fırını 350 derece Fahrenheit'e ısıtın ve yapışmaz pişirme spreyi ile bir pişirme kabı püskürtün. Pişmiş yeşil elmalar o kadar da yapışkan değildir, ancak pişirirken herhangi bir şeker veya şurup kullanırsanız, pişirme spreyi temizliği kolaylaştırır.

 3. Yeşil elmalarınızı iyice yıkayın. Yetiştirilen elmalar, derileri üzerinde balmumu veya pestisitlere sahip olabilir ve organik elmalar, kir veya hatta doğal pestisitlere sahip olabilir.

 4. Kesme tahtası üzerinde yanlara yeşil bir elma koyun ve üstten dilimleyin. Yeşil elmayı dik olarak ayarlayın ve çekirdeğin etrafındaki açılı dikey bir dairede dilimleyin, böylece çıkarabilirsiniz. Kalan elmalar için bunu tekrarlayın.

 5. Özlü tüm elmaları, doğal sıkıntılarını ortaya çıkarmak için limon suyuyla serpin. Bu aynı zamanda etin havada kahverengiye dönmesini engellemenin iyi bir yoludur, ancak fırınlanmış elmalar ile gerçekten önemli değil.

 6. Doğranmış kurutulmuş meyveleri, doğranmış fındıkları veya bütün tohumları karıştırın. İsterseniz biraz kahverengi şeker ekleyin ve karışımı özlü elmalar içine doldurun. Ölçümlerin kesin olması gerekmez; pişmiş yeşil elmaları mahvetmek neredeyse imkansız. Pişmiş yeşil elmaları düz olarak tercih ediyorsanız bu adımı atlayın.

 7. Çiseleme 2 ila 4 yemek kaşığı. daha tatlı bir muamele için doldurulmuş yeşil elmalar üzerinde akçaağaç şurubu, bal veya kahverengi pirinç şurubu. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'in Sağlık Mektubu, doğal tatlılık da katan elma şarabı kullanılmasını önermektedir.

 8. Doldurulmuş elmaları pişirme kabına koyun ve elmanın büyüklüğüne bağlı olarak 45 dakika ile bir saat kadar pişirin. Yeşil elmalar, içine sokulan bir çatal kolayca içeri girdiğinde ve hiç direnç göstermeden yapılır.

 9. Pişmiş yeşil elmalar, daha da tatlısı yararları olan tatlı bir muameledir. Elmalar kalorileri düşüktür ve yağ veya kolesterol içermez. Yeşil elmalar da C vitamini ve diyet lifi açısından yüksektir. Colorado State University Extension'a göre, elmalarda bulunan pektin gibi suda çözünür lif kandaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olabilir. Yeşil elmaları pişirmek karmaşık değildir, ancak gerçek pişirme süresi bir saat kadar olabilir. Fırında Granny Smith elmaları zarif bir turta aroması sunar, ancak çeşitli yeşil elmalar kullanılabilir.

 10. Fırını 350 derece Fahrenheit'e ısıtın ve yapışmaz pişirme spreyi ile bir pişirme kabı püskürtün. Pişmiş yeşil elmalar o kadar da yapışkan değildir, ancak pişirirken herhangi bir şeker veya şurup kullanırsanız, pişirme spreyi temizliği kolaylaştırır.

 11. Yeşil elmalarınızı iyice yıkayın. Yetiştirilen elmalar, derileri üzerinde balmumu veya pestisitlere sahip olabilir ve organik elmalar, kir veya hatta doğal pestisitlere sahip olabilir.

 12. Kesme tahtası üzerinde yanlara yeşil bir elma koyun ve üstten dilimleyin. Yeşil elmayı dik olarak ayarlayın ve çekirdeğin etrafındaki açılı dikey bir dairede dilimleyin, böylece çıkarabilirsiniz. Kalan elmalar için bunu tekrarlayın.

 13. Özlü tüm elmaları, doğal sıkıntılarını ortaya çıkarmak için limon suyuyla serpin. Bu aynı zamanda etin havada kahverengiye dönmesini engellemenin iyi bir yoludur, ancak fırınlanmış elmalar ile gerçekten önemli değil.

 14. Doğranmış kurutulmuş meyveleri, doğranmış fındıkları veya bütün tohumları karıştırın. İsterseniz biraz kahverengi şeker ekleyin ve karışımı özlü elmalar içine doldurun. Ölçümlerin kesin olması gerekmez; pişmiş yeşil elmaları mahvetmek neredeyse imkansız. Pişmiş yeşil elmaları düz olarak tercih ediyorsanız bu adımı atlayın.

 15. Çiseleme 2 ila 4 yemek kaşığı. daha tatlı bir muamele için doldurulmuş yeşil elmalar üzerinde akçaağaç şurubu, bal veya kahverengi pirinç şurubu. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'in Sağlık Mektubu, doğal tatlılık da katan elma şarabı kullanılmasını önermektedir.

 16. Doldurulmuş elmaları pişirme kabına koyun ve elmanın büyüklüğüne bağlı olarak 45 dakika ile bir saat kadar pişirin. Yeşil elmalar, içine sokulan bir çatal kolayca içeri girdiğinde ve hiç direnç göstermeden yapılır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407